Schedule & Scores for Friday, September 20, 2013

ClassAway   HomeLocation
Totino-Grace34 @ 7Park Center  
Edina20 @ 37Eden Prairie  
Hutchinson45 @ 22Waconia  
Maple Grove31 @ 7Blaine  
Hopkins0 @ 35Minnetonka  
B O L D41 @ 0Sauk Centre  
Kasson-Mantorville34 @ 21Cannon Falls  
Rogers52 @ 6Duluth East  
Caledonia42 @ 8Southland  
Monticello34 @ 27Buffalo  
Cretin-Derham Hall20 @ 7Mounds View  
Apple Valley3 @ 10Lakeville South  
Eastview10 @ 21Eagan  
Lester Prairie/Holy Trinity21 @ 14New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
St. Michael-Albertville28 @ 0Big Lake  
Lake City13 @ 27Lourdes  
Hill-Murray7 @ 27St. Thomas Academy  
Annandale36 @ 27Dassel-Cokato  
Andover35 @ 20Elk River  
Chatfield31 @ 0Fillmore Central  
Waterville-Elysian-Morristown7 @ 20Blooming Prairie  
Mankato West56 @ 14John Marshall  
Delano40 @ 6Mound-Westonka  
Rosemount24 @ 13Prior Lake  
Mahtomedi14 @ 28South St. Paul  
Academy of Holy Angels7 @ 25Shakopee  
Holdingford47 @ 7Eden Valley-Watkins  
Luverne13 @ 39Jackson County Central  
St. Marys30 @ 7Springfield  
Holy Family Catholic14 @ 35Orono  
Faribault28 @ 35Mayo  
Atwater-Cosmos-Grove City27 @ 32Paynesville  
Byron12 @ 54Stewartville  
Robbinsdale Cooper20 @ 41Spring Lake Park  
Mayer Lutheran37 @ 7Norwood-Young America  
Chaska67 @ 13Red Wing  
Dawson-Boyd69 @ 6Lac qui Parle Valley  
Burnsville41 @ 14Kennedy  
Irondale20 @ 7Simley  
Centennial23 @ 0Anoka  
Minneota/Lincoln H I53 @ 12Canby  
Moose Lake/Willow River55 @ 15Eveleth-Gilbert  
New London-Spicer25 @ 42Glencoe-Silver Lake  
Bemidji31 @ 24Sartell-St. Stephen  
St. Anthony Village26 @ 13St. Louis Park  
New Prague3 @ 19Farmington  
Triton48 @ 0St. Charles  
Hastings35 @ 34Stillwater  
Watertown-Mayer19 @ 18Sibley East  
Apollo14 @ 42Brainerd  
Richfield9 @ 47North  
Hermantown21 @ 15Cloquet  
Maple Lake7 @ 14Rockford  
Sibley21 @ 41Tartan  
Pelican Rapids57 @ 18Warroad  
Providence Academy12 @ 60DeLaSalle  
St. Cloud Tech33 @ 22Moorhead  
Woodbury7 @ 48Roseville  
Waseca42 @ 26Fairmont  
Minneapolis Southwest28 @ 0Roosevelt/Minnesota Transitions  
Zimmerman35 @ 53Foley  
Melrose21 @ 6Minnewaska Area  
Robbinsdale Armstrong10 @ 49Osseo  
Browerville0 @ 43Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Maple River22 @ 21United South Central  
Barnum62 @ 28Hinckley-Finlayson  
Medford20 @ 8St. Clair  
Albany13 @ 14Milaca  
Proctor36 @ 20Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Zumbrota-Mazeppa20 @ 0Cotter  
Thief River Falls28 @ 21East Grand Forks  
Northfield0 @ 27Chanhassen  
Kimball19 @ 41Pierz  
Princeton12 @ 28Chisago Lakes Area  
La Crescent20 @ 27Plainview-Elgin-Millville  
Sauk Rapids-Rice34 @ 35Fergus Falls  
Benson15 @ 41Morris Area/Chokio-Alberta  
North Branch26 @ 14Denfeld  
North Branch26 @ 14Denfeld  
Century7 @ 56Owatonna  
Jefferson0 @ 34Lakeville North  
Lake Crystal-Wellcome Memorial28 @ 6Loyola  
St. Francis27 @ 18Cambridge-Isanti  
Coon Rapids22 @ 38Champlin Park  
Esko33 @ 28Marshall (Duluth)  
New Life Academy/St. Croix Prep18 @ 13Concordia Academy  
Fridley58 @ 39Benilde-St. Margarets  
Roseau0 @ 47Hawley  
Blake22 @ 7Minnehaha Academy  
Crookston6 @ 13Perham  
Grand Rapids0 @ 45Willmar  
Minnesota Valley Lutheran36 @ 16Red Rock Central  
St. Cloud Cathedral7 @ 46Little Falls  
Park20 @ 55East Ridge  
Dover-Eyota0 @ 41Pine Island  
Bagley18 @ 39Pillager  
Lake Park-Audubon15 @ 34Frazee  
Pine River-Backus51 @ 8Cass Lake-Bena  
Royalton49 @ 21West Central Area  
Harding14 @ 7Como Park  
Blackduck14 @ 20Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]  
Tracy-Milroy-Balaton42 @ 6Lakeview  
Gibbon-Fairfax-Winthrop12 @ 48Bethlehem Academy  
Cedar Mountain/Comfrey12 @ 31New Ulm Cathedral  
Redwood Valley15 @ 21Litchfield  
Le Sueur-Henderson3 @ 49Tri-City United  
Mora0 @ 54Becker  
Pequot Lakes12 @ 14Park Rapids  
Dilworth-Glyndon-Felton33 @ 7Breckenridge  
Howard Lake-Waverly-Winsted14 @ 27Belgrade-Brooten-Elrosa  
Minneapolis South25 @ 6Edison  
Kingsland8 @ 42Rushford-Peterson  
Austin27 @ 21Winona  
Braham30 @ 12Crosby-Ironton  
Forest Lake0 @ 50White Bear Lake  
New York Mills40 @ 0Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Jordan6 @ 12Belle Plaine  
Aitkin20 @ 19Pine City  
Mankato East12 @ 6Albert Lea  
MACCRAY20 @ 28Adrian  
New Ulm7 @ 39Blue Earth  
Buffalo Lake-Hector-Stewart13 @ 35Martin County West  
Windom14 @ 42Worthington  
Deer River38 @ 16Cook County  
Russell-Tyler-Ruthton0 @ 18Murray County Central  
Kenyon-Wanamingo27 @ 47Lewiston-Altura  
Virginia14 @ 42Hibbing  
East Central12 @ 14Rush City  
St. James0 @ 41St. Peter  
Wadena-Deer Creek12 @ 20Osakis  
Wabasha-Kellogg34 @ 22Goodhue  
Long Prairie-Grey Eagle16 @ 48Upsala/Swanville  
Staples-Motley6 @ 48Detroit Lakes  
Humboldt14 @ 63Highland Park  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy32 @ 48Breck  
Yellow Medicine East20 @ 33Montevideo  
Carlton0 @ 41Isle  
Fosston0 @ 21Fertile-Beltrami  
Two Harbors30 @ 28International Falls  
Brooklyn Center20 @ 14Spectrum  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]12 @ 68Barnesville  
Ogilvie6 @ 14Mesabi East  
Red Lake20 @ 65Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Spring Grove63 @ 6Lyle/Pacelli  
Edgerton/Ellsworth62 @ 14Westbrook-Walnut Grove  
Grand Meadow49 @ 8Mabel-Canton  
Stephen-Argyle Central41 @ 0Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Kittson Central32 @ 28Goodridge-Grygla Chargers  
Mountain Lake/Butterfield-Odin77 @ 0Southwest Star Concept  
Verndale56 @ 8Hillcrest Lutheran Academy  
Lanesboro33 @ 14Glenville-Emmons  
Win-E-Mac62 @ 14Rothsay  
Cleveland36 @ 63Nicollet  
Ashby28 @ 56Underwood  
Kelliher/Northome62 @ 18Lake of the Woods/Indus  
Park Christian33 @ 55Ada-Borup  
Badger/Greenbush-Middle River21 @ 6Sacred Heart  
Ely24 @ 12South Ridge  
Clearbrook-Gonvick42 @ 8Climax/Fisher  
Chisholm6 @ 20North Woods  
Floodwood49 @ 7Cromwell  
Janesville-Waldorf-Pemberton14 @ 30Madelia  
LeRoy-Ostrander15 @ 26Houston  
McGregor22 @ 27Wrenshall  
Fulda12 @ 0Renville County West  
Northeast Range8 @ 38Bigfork  
Hancock16 @ 28Bertha-Hewitt  
Hill City6 @ 28Nevis  
Alden-Conger16 @ 48Hills-Beaver Creek  
Cherry12 @ 57Kelley  
Norman County West20 @ 50Waubun  
Northland26 @ 42Onamia  
Granada-Huntley-East Chain/Truman44 @ 38Randolph  
Clinton-Graceville-Beardsley34 @ 14Wheaton/Herman-Norcross  
Ortonville41 @ 13Brandon/Evansville  
Marshall (Marshall)47 @ 22Pipestone  
Walker-Hackensack-Akeley0 @ 60Mahnomen  
Henry36 @ 58Minneapolis North  
Johnson22 @ 24Columbia Heights  
Norman County East/Ulen-Hitterdal2 @ 32Warren-Alvarado-Oslo  
Tomah WI 13 @ 55St. Croix Lutheran  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)