Schedule & Scores for Friday, September 13, 2013:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Osseo56 @ 10Blaine  
Glencoe-Silver Lake48 @ 28Annandale  
Mounds View49 @ 13Forest Lake  
Owatonna24 @ 21Mankato West  
Kasson-Mantorville40 @ 21Lake City  
South St. Paul42 @ 21Irondale  
Champlin Park37 @ 16Park Center  
Rogers42 @ 32St. Francis  
Stillwater21 @ 7Cretin-Derham Hall  
Monticello7 @ 14St. Michael-Albertville  
Spring Lake Park21 @ 7Fridley  
Apple Valley6 @ 29Prior Lake  
Eastview10 @ 33Lakeville North  
Cambridge-Isanti33 @ 6North Branch  
White Bear Lake27 @ 33Park  
Lewiston-Altura7 @ 26Triton  
Pierz14 @ 28Howard Lake-Waverly-Winsted  
Elk River6 @ 42Maple Grove  
Rosemount61 @ 21Kennedy  
Blue Earth34 @ 0Windom  
Barnesville46 @ 6Long Prairie-Grey Eagle  
Luverne7 @ 22Marshall (Marshall)  
Orono7 @ 48Hutchinson  
Atwater-Cosmos-Grove City22 @ 24Minnewaska Area  
Farmington37 @ 7Red Wing  
Hawley56 @ 17Pelican Rapids  
Blooming Prairie30 @ 15Lester Prairie/Holy Trinity  
Chanhassen28 @ 21Academy of Holy Angels  
Mayo57 @ 6Mankato East  
Frazee0 @ 49Mahnomen  
East Ridge49 @ 12Woodbury  
Willmar46 @ 7Sartell-St. Stephen  
Perham7 @ 21Dilworth-Glyndon-Felton  
Jackson County Central34 @ 6Pipestone  
Bethlehem Academy14 @ 0St. Clair  
St. Peter24 @ 48Waseca  
Stewartville27 @ 21Lourdes  
Plainview-Elgin-Millville32 @ 6Byron  
Cannon Falls37 @ 14La Crescent  
Bemidji52 @ 29Fergus Falls  
Shakopee18 @ 35Chaska  
New Prague15 @ 27Northfield  
Rushford-Peterson28 @ 0Hayfield  
Dassel-Cokato31 @ 21Fairmont  
Eagan17 @ 20Lakeville South  
Pillager18 @ 27Blackduck  
Litchfield8 @ 56New London-Spicer  
Roseville27 @ 0Hastings  
Apollo42 @ 20Sauk Rapids-Rice  
Tri-City United28 @ 7Mayer Lutheran  
Simley31 @ 28Hill-Murray  
Crosby-Ironton12 @ 38Barnum  
Foley7 @ 13Becker  
Paynesville20 @ 18B O L D  
Minneapolis Southwest30 @ 32Henry  
Robbinsdale Armstrong0 @ 33Centennial  
Southland0 @ 41Chatfield  
New Ulm Cathedral53 @ 6Sleepy Eye  
Waconia7 @ 27Delano  
Concordia Academy13 @ 46DeLaSalle  
Belgrade-Brooten-Elrosa18 @ 27Holdingford  
Big Lake7 @ 35Buffalo  
Winona47 @ 7Century  
Proctor17 @ 14International Falls  
Zumbrota-Mazeppa37 @ 20Dover-Eyota  
Thief River Falls21 @ 29Detroit Lakes  
North14 @ 47Mahtomedi  
Duluth East8 @ 65Chisago Lakes Area  
Alexandria10 @ 42Brainerd  
Park Rapids38 @ 7Crookston  
Tartan48 @ 6Richfield  
Cloquet47 @ 20Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Cotter0 @ 34Kenyon-Wanamingo  
East Grand Forks0 @ 21Pequot Lakes  
Red Rock Central0 @ 35St. Marys  
Canby6 @ 26MACCRAY  
W13 @ 7Springfield  
Lake Crystal-Wellcome Memorial6 @ 28Maple River  
Fertile-Beltrami12 @ 28Lake Park-Audubon  
Minnehaha Academy20 @ 12St. Anthony Village  
Coon Rapids14 @ 40Andover  
Esko54 @ 19Deer River  
New Life Academy/St. Croix Prep9 @ 28Providence Academy  
Rockford30 @ 23Kimball  
Worthington14 @ 6Redwood Valley  
Hinckley-Finlayson8 @ 41Aitkin  
Eden Valley-Watkins21 @ 31Maple Lake  
Grand Rapids20 @ 34Moorhead  
Minnesota Valley Lutheran26 @ 45Martin County West  
Fillmore Central46 @ 13Kingsland  
Goodhue8 @ 40Caledonia  
St. Cloud Cathedral17 @ 14Albany  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]27 @ 0New York Mills  
St. Charles20 @ 35Pine Island  
Mound-Westonka11 @ 22Holy Family Catholic  
Murray County Central12 @ 62Dawson-Boyd  
Albert Lea29 @ 48Faribault  
Red Lake County Central/Red Lake Falls24 @ 0Fosston  
Tracy-Milroy-Balaton28 @ 19Lac qui Parle Valley  
Gibbon-Fairfax-Winthrop18 @ 53Waterville-Elysian-Morristown  
Little Falls41 @ 17Milaca  
Cedar Mountain/Comfrey15 @ 27Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg14 @ 63Royalton  
Sauk Centre36 @ 35Morris Area/Chokio-Alberta  
Le Sueur-Henderson13 @ 37Watertown-Mayer  
Osakis8 @ 34Upsala/Swanville  
St. Agnes41 @ 6St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy  
Mora6 @ 36Zimmerman  
Rush City15 @ 23Braham  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva26 @ 7Medford  
Austin22 @ 42John Marshall  
Breckenridge21 @ 20Roseau  
Norwood-Young America11 @ 47Jordan  
Columbia Heights32 @ 0Humboldt  
Pine City8 @ 43Moose Lake/Willow River  
New Ulm14 @ 26Robbinsdale Cooper  
Russell-Tyler-Ruthton6 @ 77Minneota/Lincoln H I  
Montevideo34 @ 15Benson  
Spectrum22 @ 21West Lutheran/Southwest Christian  
Hibbing12 @ 41Hermantown  
Virginia14 @ 24Mesabi East  
East Central20 @ 0Cook County  
Wadena-Deer Creek6 @ 30United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Loyola13 @ 28United South Central  
West Central Area14 @ 36Browerville  
Staples-Motley33 @ 35Warroad  
Yellow Medicine East6 @ 27Melrose  
Brooklyn Center13 @ 32Breck  
Cass Lake-Bena6 @ 26Bagley  
Minneapolis North14 @ 52Washburn  
Ogilvie6 @ 48Two Harbors  
Lakeview0 @ 32Adrian  
Red Lake0 @ 70Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]  
Spring Grove28 @ 24Houston  
Hills-Beaver Creek0 @ 54Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Underwood7 @ 20Wheaton/Herman-Norcross  
Grand Meadow53 @ 12Glenville-Emmons  
Nevis12 @ 50Kelliher/Northome  
Stephen-Argyle Central16 @ 8Clearbrook-Gonvick  
Onamia20 @ 22Hill City  
Ada-Borup64 @ 37Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Kittson Central56 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
Nicollet54 @ 0Hills-Beaver Creek  
Verndale34 @ 12Bertha-Hewitt  
South Ridge54 @ 14Chisholm  
Waubun7 @ 34Win-E-Mac  
Madelia16 @ 26Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Bigfork6 @ 37Ely  
Mabel-Canton14 @ 40Lanesboro  
North Woods57 @ 24Littlefork-Big Falls  
Hillcrest Lutheran Academy36 @ 42Ashby  
Westbrook-Walnut Grove0 @ 54Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Westbrook-Walnut Grove6 @ 18Nicollet  
Janesville-Waldorf-Pemberton16 @ 8Cleveland  
Brandon/Evansville21 @ 20Hancock  
Cromwell29 @ 6Carlton  
Isle20 @ 24McGregor  
Fulda30 @ 13Southwest Star Concept  
Sacred Heart6 @ 35Goodridge-Grygla Chargers  
Lyle/Pacelli40 @ 55LeRoy-Ostrander  
Rothsay28 @ 22Norman County West  
Randolph26 @ 14Alden-Conger  
Kelley14 @ 46Mountain Iron-Buhl  
Wrenshall2 @ 18Floodwood  
Renville County West13 @ 62Edgerton/Ellsworth  
Cherry30 @ 8Northeast Range  
Clinton-Graceville-Beardsley44 @ 6Ortonville  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]16 @ 48Climax/Fisher  
Walker-Hackensack-Akeley0 @ 56Pine River-Backus  
Denfeld22 @ 53Princeton  
Belle Plaine41 @ 24Sibley East  
Johnson18 @ 6Minneapolis South  
Roosevelt/Minnesota Transitions8 @ 16Edison  
Lake of the Woods/Indus0 @ 36Northland  
Denfeld22 @ 53Princeton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)