Schedule & Scores for Thursday, August 29, 2013

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka28 @ 14Shakopee  
Coon Rapids12 @ 23Totino-Grace  
Edina19 @ 21Blaine  
Wayzata24 @ 21Rosemount  
Elk River17 @ 56Eden Prairie  
Becker13 @ 16Hutchinson  
Osseo21 @ 6Centennial  
St. Thomas Academy37 @ 7Simley  
Lakeville South0 @ 7Lakeville North  
Robbinsdale Armstrong0 @ 41Maple Grove  
Apple Valley17 @ 33Hopkins  
Glencoe-Silver Lake34 @ 7Holy Family Catholic  
Mounds View27 @ 7Woodbury  
South St. Paul49 @ 17Richfield  
Champlin Park14 @ 42Andover  
Rogers42 @ 7North Branch  
Stillwater26 @ 7Park  
Monticello20 @ 6Princeton  
Mahtomedi22 @ 15Spring Lake Park  
Roseville15 @ 12Cretin-Derham Hall  
Eastview21 @ 17Burnsville  
St. Michael-Albertville21 @ 3Buffalo  
White Bear Lake15 @ 48East Ridge  
Tartan20 @ 3Hill-Murray  
John Marshall28 @ 12Winona  
Milaca7 @ 40Pierz  
Albert Lea14 @ 64Mankato West  
Lake Crystal-Wellcome Memorial6 @ 42Blue Earth  
Barnesville37 @ 14Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Holdingford22 @ 19St. Cloud Cathedral  
St. Paul Central66 @ 18Minneapolis Southwest  
Byron41 @ 13Zumbrota-Mazeppa  
Anoka44 @ 13Park Center  
Eden Valley-Watkins19 @ 48Mayer Lutheran  
Dawson-Boyd41 @ 0Russell-Tyler-Ruthton  
Minneota/Lincoln H I76 @ 14Lakeview  
Hermantown20 @ 24Moose Lake/Willow River  
Bemidji39 @ 7Grand Rapids  
Maple Lake28 @ 21St. Anthony Village  
Hastings20 @ 9Forest Lake  
Rockford7 @ 17Watertown-Mayer  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg6 @ 44Upsala/Swanville  
North24 @ 41Sibley  
Browerville0 @ 40Osakis  
Martin County West42 @ 20New Ulm Cathedral  
Barnum28 @ 7Rush City  
United South Central7 @ 20Medford  
Adrian49 @ 14Canby  
Kennedy20 @ 25Jefferson  
Lac qui Parle Valley14 @ 19Murray County Central  
Duluth East12 @ 64St. Francis  
East Central14 @ 7Hinckley-Finlayson  
Royalton41 @ 0Long Prairie-Grey Eagle  
MACCRAY12 @ 30Tracy-Milroy-Balaton  
Mora15 @ 21Redwood Valley  
Pequot Lakes40 @ 0Staples-Motley  
Norwood-Young America20 @ 32Howard Lake-Waverly-Winsted  
Ogilvie0 @ 30Braham  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]6 @ 28New York Mills  
Belle Plaine34 @ 13New Ulm  
Two Harbors28 @ 8Hibbing  
Humboldt14 @ 12Edison  
Hills-Beaver Creek36 @ 22Randolph  
Edgerton/Ellsworth66 @ 8Alden-Conger  
Ortonville38 @ 39Underwood  
Nevis20 @ 27Floodwood  
Stephen-Argyle Central7 @ 18Win-E-Mac  
Wrenshall33 @ 42Onamia  
Climax/Fisher6 @ 47Ada-Borup  
Cleveland26 @ 8Fulda  
Waubun21 @ 14Clearbrook-Gonvick  
Park Christian58 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
Ely34 @ 14Mountain Iron-Buhl  
Northeast Range6 @ 50North Woods  
Cherry0 @ 28Chisholm  
Granada-Huntley-East Chain/Truman6 @ 20Westbrook-Walnut Grove  
Kelley49 @ 34Littlefork-Big Falls  
Bethlehem Academy32 @ 18Clayton WI  
Rothsay0 @ 32Goodridge-Grygla Chargers  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]0 @ 36Warren-Alvarado-Oslo  
Norman County West0 @ 42Kittson Central  
Southwest Star Concept0 @ 57Nicollet  
Roosevelt/Minnesota Transitions20 @ 42Harding  
Lake of the Woods/Indus22 @ 14Carlton  
Sacred Heart6 @ 49Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Denfeld0 @ 34Cambridge-Isanti  
Denfeld0 @ 34Cambridge-Isanti  
Hudson WI 20 @ 0Chanhassen  
Holmen WI 33 @ 0New Prague  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)