Schedule & Scores for Friday, September 17, 2010:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Eden Prairie36 @ 6Washburn  
Lakeville North27 @ 7Jefferson  
Owatonna17 @ 14Albert Lea  
Kasson-Mantorville7 @ 28Lourdes  
South St. Paul42 @ 14Duluth East  
Rogers42 @ 0Cambridge-Isanti  
Caledonia56 @ 0St. Charles  
Monticello34 @ 7Elk River  
Lester Prairie/Holy Trinity35 @ 0West Lutheran (Plymouth)  
Lake City7 @ 25Kenyon-Wanamingo  
Moorhead23 @ 13Little Falls  
St. Croix Lutheran56 @ 23Minnehaha Academy  
Lewiston-Altura37 @ 13Fillmore Central  
Pierz40 @ 12Kimball  
Chatfield20 @ 6Dover-Eyota  
Waterville-Elysian-Morristown34 @ 14Maple River  
St. Paul Central21 @ 20Fairmont  
St. Marys7 @ 16Sleepy Eye  
Chisago Lakes Area24 @ 22North Branch  
Faribault2 @ 48Mankato West  
Atwater-Cosmos-Grove City20 @ 12Lac qui Parle Valley  
Blooming Prairie53 @ 55Waseca  
Sartell-St. Stephen6 @ 14Brainerd  
Anoka7 @ 23Coon Rapids  
Mayo28 @ 21Winona  
Frazee12 @ 21Hawley  
East Ridge35 @ 7White Bear Lake  
Centennial21 @ 7Maple Grove  
Willmar41 @ 12Rocori  
Jackson County Central9 @ 10Luverne  
Buffalo33 @ 0Princeton  
Cannon Falls31 @ 7Stewartville  
Benilde-St. Margarets15 @ 17St. Francis  
Bemidji28 @ 7Apollo  
Fergus Falls7 @ 27Alexandria  
Dassel-Cokato42 @ 33Orono  
Eagan21 @ 23Eastview  
Pillager13 @ 33Browerville  
Upsala/Swanville47 @ 7Parkers Prairie  
Litchfield43 @ 12Mound-Westonka  
Roseville27 @ 55Cretin-Derham Hall  
Simley7 @ 28Sibley  
Richfield0 @ 26Hill-Murray  
Hermantown6 @ 0Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Foley7 @ 34Milaca  
St. Cloud Tech17 @ 20Sauk Rapids-Rice  
Zimmerman13 @ 15St. Michael-Albertville  
Melrose6 @ 18New London-Spicer  
Southland42 @ 14St. James  
Waconia42 @ 7Watertown-Mayer  
Medford14 @ 7St. Clair  
Concordia Academy22 @ 25Tomahawk WI  
Pipestone19 @ 12Worthington  
Belgrade-Brooten-Elrosa7 @ 28Howard Lake-Waverly-Winsted  
Big Lake13 @ 41Becker  
Proctor14 @ 6International Falls  
Northfield19 @ 9New Prague  
Park Center6 @ 35Osseo  
Tartan37 @ 7North  
Cloquet7 @ 12Virginia  
Cotter13 @ 26Zumbrota-Mazeppa  
Martin County West6 @ 7New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
La Crescent39 @ 31Byron  
Red Rock Central20 @ 0W  
Esko24 @ 7Two Harbors  
Fridley30 @ 7Columbia Heights  
Roseau8 @ 47Thief River Falls  
Crookston44 @ 6Park Rapids  
Rockford7 @ 46Maple Lake  
Eden Valley-Watkins21 @ 0Holdingford  
Grand Rapids6 @ 28Detroit Lakes  
Minnesota Valley Lutheran0 @ 35Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Goodhue10 @ 8Hayfield  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]35 @ 0Royalton  
Park7 @ 21Hastings  
Murray County Central0 @ 6Fulda  
Red Lake County Central/Red Lake Falls8 @ 35Barnesville  
Belle Plaine/Holy Family Academy14 @ 27Norwood-Young America  
Lake Park-Audubon12 @ 21Fertile-Beltrami  
Blackduck6 @ 20Badger/Greenbush-Middle River  
Tracy-Milroy-Balaton31 @ 9Canby  
Gibbon-Fairfax-Winthrop14 @ 26United South Central  
Cedar Mountain/Comfrey14 @ 35Springfield  
Eveleth-Gilbert28 @ 26Hibbing  
Redwood Valley0 @ 56Marshall (Marshall)  
Sauk Centre14 @ 7St. Cloud Cathedral  
Le Sueur-Henderson13 @ 14Sibley East  
Pequot Lakes19 @ 13East Grand Forks  
Dilworth-Glyndon-Felton20 @ 6Perham  
Warren-Alvarado-Oslo22 @ 37Mahnomen  
Pine Island7 @ 40Triton  
Rush City0 @ 54Pine City  
Kingsland13 @ 41Plainview-Elgin-Millville  
Austin6 @ 60Century  
Braham49 @ 0Hinckley-Finlayson  
Forest Lake6 @ 34Stillwater  
New York Mills26 @ 13Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Mankato East15 @ 3John Marshall  
Buffalo Lake-Hector-Stewart0 @ 40New Ulm Cathedral  
Deer River7 @ 0Aitkin  
Russell-Tyler-Ruthton0 @ 41Dawson-Boyd  
Montevideo26 @ 20Benson  
Wadena-Deer Creek6 @ 20Pelican Rapids  
Wabasha-Kellogg18 @ 34Rushford-Peterson  
West Central Area0 @ 59Breckenridge  
Long Prairie-Grey Eagle15 @ 30Paynesville  
Staples-Motley28 @ 12Warroad  
Humboldt14 @ 7Como Park  
Yellow Medicine East0 @ 26B O L D  
Carlton0 @ 47East Central  
Fosston41 @ 14Cass Lake-Bena  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 12Osakis  
Minneapolis North21 @ 38Minneapolis Southwest  
Mesabi East30 @ 62Cook County  
Ogilvie32 @ 14Ely  
Edison6 @ 44Minneapolis South  
Lake of the Woods16 @ 8Bagley  
Spring Grove40 @ 0Mabel-Canton  
Hills-Beaver Creek42 @ 22Cleveland  
Edgerton/Ellsworth40 @ 6Janesville-Waldorf-Pemberton  
Nevis14 @ 28Floodwood  
Onamia12 @ 14Isle  
Kittson Central6 @ 24Clearbrook-Gonvick  
Mountain Lake/Butterfield-Odin37 @ 12Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]  
Nicollet49 @ 8Madelia  
Waubun48 @ 0Norman County West  
Bigfork14 @ 22Cook  
Hillcrest Lutheran Academy52 @ 0Ashby  
Chisholm6 @ 16Barnum  
Westbrook-Walnut Grove20 @ 19Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther  
Climax/Fisher6 @ 35Stephen-Argyle Central  
LeRoy-Ostrander0 @ 44Glenville-Emmons  
Sacred Heart0 @ 55Goodridge-Grygla Chargers  
Bertha-Hewitt36 @ 14Verndale  
Ulen-Hitterdal12 @ 33Ada-Borup  
Lyle/Pacelli14 @ 50Grand Meadow  
Rothsay6 @ 68Norman County East  
Kelley6 @ 43Mountain Iron-Buhl  
Hill City6 @ 32Cromwell  
Renville County West8 @ 49MACCRAY  
Northland12 @ 41Cherry  
Clinton-Graceville-Beardsley66 @ 14Hancock  
Ortonville14 @ 47Adrian  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]34 @ 26Win-E-Mac  
Truman40 @ 16Alden-Conger  
Walker-Hackensack-Akeley20 @ 21Pine River-Backus  
Johnson34 @ 13Crosby-Ironton  
Minneota42 @ 0Lakeview  
Eagle Valley16 @ 46Underwood  
Wheaton22 @ 8Chokio-Alberta/Herman-Norcross  
Le Center56 @ 0Loyola  
Morris40 @ 0Minnewaska Area  
Tower-Soudan16 @ 28Orr  
Babbitt-Embarrass0 @ 42Littlefork-Big Falls  
Stevens Point WI 3 @ 42Minnetonka  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)