Schedule & Scores for Friday, October 8, 2010

ClassAway   HomeLocation
Wayzata15 @ 14Minnetonka  
Osseo33 @ 17Champlin Park  
Maple Grove35 @ 31Anoka  
Lourdes24 @ 0Zumbrota-Mazeppa  
Mahnomen40 @ 21Lake Park-Audubon  
DeLaSalle62 @ 21Grand Rapids  
South St. Paul35 @ 6Richfield  
Stillwater31 @ 28Cretin-Derham Hall  
Monticello22 @ 24Zimmerman  
Spring Lake Park20 @ 10Benilde-St. Margarets  
Lake City7 @ 61La Crescent  
Hill-Murray34 @ 21Simley  
Andover7 @ 21Coon Rapids  
Lewiston-Altura28 @ 42Plainview-Elgin-Millville  
Becker26 @ 53Rogers  
Mankato West36 @ 7Albert Lea  
Rosemount35 @ 3Apple Valley  
Academy of Holy Angels28 @ 62Shakopee  
Blue Earth0 @ 26Fairmont  
Barnesville42 @ 0Hawley  
Holdingford7 @ 18Maple Lake  
Luverne46 @ 6Worthington  
St. Paul Central44 @ 12Humboldt  
Detroit Lakes28 @ 14Red River ND  
Atwater-Cosmos-Grove City51 @ 34Montevideo  
Farmington16 @ 21Northfield  
Mayo9 @ 14Owatonna  
Irondale3 @ 42Totino-Grace  
Centennial7 @ 3Robbinsdale Armstrong  
Willmar37 @ 39Sartell-St. Stephen  
Perham13 @ 29Thief River Falls  
Sibley East27 @ 24Belle Plaine/Holy Family Academy  
Stewartville13 @ 42Byron  
Cannon Falls21 @ 22Kasson-Mantorville  
Fergus Falls7 @ 42Little Falls  
Rushford-Peterson14 @ 33Chatfield  
Triton39 @ 20Hayfield  
Watertown-Mayer8 @ 34Delano  
Roseville43 @ 42Woodbury  
Sibley14 @ 35Tartan  
Pelican Rapids6 @ 20East Grand Forks  
St. Cloud Tech14 @ 21Moorhead  
Paynesville20 @ 73Morris  
Melrose12 @ 38Albany  
St. Clair10 @ 49Le Center  
New Ulm Cathedral34 @ 14W  
Maple River34 @ 13New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Waconia32 @ 35Dassel-Cokato  
Barnum22 @ 8Ogilvie  
Medford19 @ 48Blooming Prairie  
Belgrade-Brooten-Elrosa0 @ 33Pierz  
Big Lake28 @ 8Buffalo  
Winona8 @ 23Mankato East  
Minnewaska Area28 @ 26Benson  
Princeton6 @ 56Cambridge-Isanti  
Alexandria9 @ 24Rocori  
Park Rapids25 @ 32Roseau  
Red Rock Central27 @ 0Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Sauk Rapids-Rice16 @ 20Bemidji  
Century49 @ 14John Marshall  
Jefferson28 @ 41Kennedy  
Lake Crystal-Wellcome Memorial36 @ 28Martin County West  
Minnehaha Academy45 @ 6Blake  
Esko63 @ 49Deer River  
New Life Academy/St. Croix Prep29 @ 0Lester Prairie/Holy Trinity  
Fridley29 @ 22Chisago Lakes Area  
Crookston40 @ 15Pequot Lakes  
Rockford6 @ 13Howard Lake-Waverly-Winsted  
Eden Valley-Watkins42 @ 6Kimball  
Fillmore Central13 @ 52Southland  
Warroad24 @ 29Dilworth-Glyndon-Felton  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]42 @ 13Pillager  
Park11 @ 41East Ridge  
St. Charles0 @ 6Dover-Eyota  
Mound-Westonka7 @ 47Annandale  
Murray County Central6 @ 43MACCRAY  
St. Louis Park8 @ 42Hopkins  
Red Lake County Central/Red Lake Falls24 @ 6Bagley  
Royalton25 @ 43Browerville  
Harding20 @ 6Marshall (Duluth)  
Blackduck6 @ 55Fosston  
Tracy-Milroy-Balaton34 @ 7Lakeview  
Gibbon-Fairfax-Winthrop6 @ 9Minnesota Valley Lutheran  
Cedar Mountain/Comfrey31 @ 12St. Marys  
Redwood Valley20 @ 16Pipestone  
United South Central13 @ 61Waterville-Elysian-Morristown  
Osakis12 @ 23Upsala/Swanville  
Osakis12 @ 23Upsala  
Greenway/Nashwauk-Keewatin0 @ 47Virginia  
Warren-Alvarado-Oslo48 @ 0Cass Lake-Bena  
Pine Island31 @ 19Cotter  
Rush City6 @ 14Hinckley-Finlayson  
Minneapolis South28 @ 12Henry  
Kingsland6 @ 48Caledonia  
Austin6 @ 47Faribault  
Columbia Heights6 @ 33Robbinsdale Cooper  
Braham54 @ 42Crosby-Ironton  
Forest Lake28 @ 13Hastings  
New York Mills13 @ 18Parkers Prairie  
Jordan21 @ 42Norwood-Young America  
Aitkin7 @ 38Pine City  
Russell-Tyler-Ruthton33 @ 0Fulda  
Sleepy Eye31 @ 14Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Kenyon-Wanamingo7 @ 20Goodhue  
Milaca13 @ 54New London-Spicer  
Hibbing14 @ 34Hermantown  
East Central35 @ 13Cook County  
Wadena-Deer Creek7 @ 48Breckenridge  
Long Prairie-Grey Eagle14 @ 49B O L D  
Staples-Motley52 @ 3West Central Area  
Como Park16 @ 35Highland Park  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy6 @ 56Breck  
Yellow Medicine East14 @ 17Lac qui Parle Valley  
Carlton12 @ 32Chisholm  
Two Harbors0 @ 65Moose Lake/Willow River  
Brooklyn Center18 @ 47St. Croix Lutheran  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]12 @ 26Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Mesabi East14 @ 52Ely  
Lake of the Woods16 @ 21Pine River-Backus  
Spring Grove20 @ 28Grand Meadow  
Edgerton/Ellsworth36 @ 12Hills-Beaver Creek  
Nevis12 @ 7Onamia  
Kittson Central20 @ 30Climax/Fisher  
Nicollet42 @ 6Westbrook-Walnut Grove  
Verndale0 @ 32Underwood  
Lanesboro50 @ 20LeRoy-Ostrander  
Cleveland32 @ 6Truman  
Waubun13 @ 62Ulen-Hitterdal  
Bigfork7 @ 22Littlefork-Big Falls  
Badger/Greenbush-Middle River7 @ 6Fertile-Beltrami  
Mabel-Canton20 @ 28Glenville-Emmons  
Norman County East56 @ 20Norman County West  
Cromwell2 @ 8Isle  
Sacred Heart24 @ 17Win-E-Mac  
Bertha-Hewitt34 @ 10Hillcrest Lutheran Academy  
Hancock12 @ 56Wheaton  
Rothsay0 @ 71Ada-Borup  
Randolph29 @ 44Wabasha-Kellogg  
Renville County West0 @ 1Adrian  
Alden-Conger26 @ 55Janesville-Waldorf-Pemberton  
Cherry41 @ 29Kelley  
Northland26 @ 36Kelliher/Northome  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]0 @ 65Springfield  
Clinton-Graceville-Beardsley22 @ 16Brandon/Evansville  
Ortonville6 @ 41Canby  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]8 @ 51Goodridge-Grygla Chargers  
Marshall (Marshall)31 @ 20Windom  
West Lutheran (Plymouth)22 @ 26St. Agnes  
Walker-Hackensack-Akeley0 @ 48Frazee  
Minneota20 @ 28Dawson-Boyd  
Eagle Valley65 @ 28Ashby  
Cook34 @ 20Orr  
AlBrook7 @ 53Hill City  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross52 @ 24Lincoln H I  
West Central SD 13 @ 27Jackson County Central  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)