Schedule & Scores for Sunday, October 31, 2010

ClassAway   HomeLocation
Farmington14 @ 39Lakeville North  
Lakeville South21 @ 7Lakeville North  
Prior Lake19 @ 21Kennedy  
Shakopee42 @ 45Hopkins  
Kasson-Mantorville9 @ 35Lourdes  
White Bear Lake14 @ 49Mounds View  
Fosston6 @ 30Mahnomen  
Kasson-Mantorville28 @ 25La Crescent  
Tartan16 @ 32Stillwater  
North0 @ 21Stillwater  
Chatfield7 @ 41Caledonia  
Cotter0 @ 1Caledonia  
Woodbury21 @ 44Cretin-Derham Hall  
Kennedy0 @ 20Eastview  
Jefferson0 @ 12Eastview  
Moorhead9 @ 3Cambridge-Isanti  
Concordia Academy14 @ 28St. Croix Lutheran  
Osakis8 @ 34Pierz  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]17 @ 6Pierz  
Chatfield23 @ 8Kingsland  
Hayfield12 @ 39Waterville-Elysian-Morristown  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva16 @ 46Waterville-Elysian-Morristown  
Washburn40 @ 13Blue Earth  
Parkers Prairie0 @ 1Barnesville  
Royalton0 @ 42Barnesville  
Breckenridge12 @ 7Holdingford  
Holdingford46 @ 12Crosby-Ironton  
Apollo0 @ 37Detroit Lakes  
Alexandria34 @ 13Detroit Lakes  
New Prague7 @ 20Faribault  
Fillmore Central15 @ 53Blooming Prairie  
Wabasha-Kellogg8 @ 48Blooming Prairie  
Sauk Rapids-Rice22 @ 0Sartell-St. Stephen  
Fergus Falls0 @ 14Sartell-St. Stephen  
Eagan38 @ 20East Ridge  
Hastings7 @ 24East Ridge  
Marshall (Marshall)27 @ 18Willmar  
St. Peter22 @ 34Washburn  
Stewartville0 @ 10Cannon Falls  
Cannon Falls26 @ 28Plainview-Elgin-Millville  
St. Cloud Cathedral0 @ 20New London-Spicer  
Johnson33 @ 14St. Anthony Village  
New Life Academy/St. Croix Prep12 @ 22St. Anthony Village  
Austin12 @ 38New Prague  
Medford26 @ 48Rushford-Peterson  
Goodhue42 @ 14Rushford-Peterson  
Kenyon-Wanamingo0 @ 37Triton  
Southland14 @ 28Triton  
Royalton20 @ 6Pillager  
Browerville21 @ 15Upsala/Swanville  
Woodbury42 @ 0Minneapolis South  
Roosevelt0 @ 70Waseca  
Le Sueur-Henderson42 @ 20Waseca  
Loyola0 @ 46Springfield  
Lake Park-Audubon0 @ 15Browerville  
Le Center17 @ 49New Ulm Cathedral  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva14 @ 8Maple River  
Le Sueur-Henderson52 @ 7Highland Park  
Pine Island0 @ 30Zumbrota-Mazeppa  
Dover-Eyota15 @ 34Zumbrota-Mazeppa  
Yellow Medicine East26 @ 16Lac qui Parle Valley  
Park Rapids0 @ 22Pequot Lakes  
Pequot Lakes7 @ 14East Grand Forks  
Little Falls13 @ 28Sauk Rapids-Rice  
Benson0 @ 26Morris  
Warren-Alvarado-Oslo35 @ 0Fertile-Beltrami  
Fertile-Beltrami23 @ 8Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Roseau0 @ 52Crookston  
Yellow Medicine East6 @ 48Eden Valley-Watkins  
Randolph6 @ 53Goodhue  
Sleepy Eye6 @ 12Cedar Mountain/Comfrey  
Lake of the Woods0 @ 24Warren-Alvarado-Oslo  
Wadena-Deer Creek0 @ 42Breckenridge  
Marshall (Marshall)33 @ 0New Ulm  
Badger/Greenbush-Middle River16 @ 44Fosston  
Lyle/Pacelli6 @ 47Spring Grove  
Verndale6 @ 22Underwood  
LeRoy-Ostrander22 @ 46Grand Meadow  
Northland0 @ 42Nevis  
Bertha-Hewitt28 @ 0Onamia  
Ashby6 @ 30Hillcrest Lutheran Academy  
Cherry18 @ 21Bigfork  
Babbitt-Embarrass0 @ 42Mountain Iron-Buhl  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)