Schedule & Scores for Friday, October 15, 2010:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lourdes37 @ 6Stewartville  
Owatonna35 @ 6Faribault  
Mahnomen44 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
B O L D33 @ 18Atwater-Cosmos-Grove City  
Kasson-Mantorville49 @ 19Cotter  
Rogers33 @ 13Monticello  
Caledonia70 @ 21Fillmore Central  
Apple Valley45 @ 13Jefferson  
Eastview20 @ 34Rosemount  
Cambridge-Isanti14 @ 32Becker  
St. Michael-Albertville21 @ 6Princeton  
White Bear Lake28 @ 39Stillwater  
Moorhead7 @ 28Brainerd  
Annandale27 @ 52Delano  
John Marshall7 @ 48Mankato West  
Chatfield26 @ 32Kingsland  
Barnesville63 @ 14Bagley  
Holdingford29 @ 7Rockford  
Orono14 @ 22Waconia  
Rocori17 @ 29Sauk Rapids-Rice  
St. Marys16 @ 12Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]  
Chisago Lakes Area42 @ 41St. Francis  
Sartell-St. Stephen28 @ 0Fergus Falls  
Byron35 @ 0Lake City  
Robbinsdale Cooper0 @ 17Spring Lake Park  
Anoka28 @ 27Centennial  
East Ridge35 @ 14Roseville  
Buffalo42 @ 7Elk River  
Plainview-Elgin-Millville63 @ 7St. Charles  
Bemidji22 @ 7St. Cloud Tech  
Watertown-Mayer24 @ 25Mound-Westonka  
Upsala/Swanville18 @ 12Royalton  
Apollo14 @ 49Willmar  
Simley25 @ 7Highland Park  
Crosby-Ironton12 @ 39Pine City  
Hermantown35 @ 21Cloquet  
Maple Lake7 @ 14Pierz  
Foley0 @ 47Albany  
Waseca27 @ 24Blue Earth  
Zimmerman22 @ 28Big Lake  
Robbinsdale Armstrong24 @ 7Park Center  
Southland60 @ 35Rushford-Peterson  
Browerville27 @ 0New York Mills  
Maple River19 @ 0United South Central  
Pipestone0 @ 41Jackson County Central  
Winona60 @ 26Austin  
Minnewaska Area29 @ 26Paynesville  
Proctor20 @ 26Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Zumbrota-Mazeppa19 @ 21Triton  
Thief River Falls22 @ 39Detroit Lakes  
Kennedy13 @ 20Lakeville North  
Northfield16 @ 8Academy of Holy Angels  
Kimball0 @ 32Howard Lake-Waverly-Winsted  
Cook County14 @ 30Ogilvie  
North20 @ 19Sibley  
Duluth East32 @ 47Crookston  
Tartan33 @ 19Richfield  
Martin County West16 @ 48Waterville-Elysian-Morristown  
East Grand Forks24 @ 8Park Rapids  
La Crescent25 @ 38Cannon Falls  
Red Rock Central12 @ 8Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Benson12 @ 34Yellow Medicine East  
W6 @ 39Springfield  
Lake Crystal-Wellcome Memorial47 @ 18Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Coon Rapids14 @ 20Osseo  
New Life Academy/St. Croix Prep49 @ 8West Lutheran (Plymouth)  
Fridley7 @ 42Totino-Grace  
Roseau20 @ 46Perham  
Worthington0 @ 41Marshall (Marshall)  
Hinckley-Finlayson20 @ 32Aitkin  
Eden Valley-Watkins49 @ 0Belgrade-Brooten-Elrosa  
Minnesota Valley Lutheran20 @ 13New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Goodhue47 @ 2Pine Island  
St. Cloud Cathedral20 @ 36New London-Spicer  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]33 @ 6Parkers Prairie  
Park28 @ 56Forest Lake  
Dover-Eyota28 @ 18Medford  
Albert Lea14 @ 28Mayo  
St. Louis Park49 @ 35Columbia Heights  
Red Lake County Central/Red Lake Falls30 @ 28Hawley  
Belle Plaine/Holy Family Academy27 @ 20Jordan  
Lake Park-Audubon51 @ 14Blackduck  
Pine River-Backus6 @ 45Frazee  
Tracy-Milroy-Balaton70 @ 6Murray County Central  
Little Falls32 @ 31Alexandria  
Eveleth-Gilbert13 @ 65Virginia  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg13 @ 34Osakis  
Sauk Centre26 @ 41Melrose  
Warren-Alvarado-Oslo12 @ 0Fosston  
International Falls19 @ 7Hibbing  
Minneapolis South38 @ 26Minneapolis North  
Hayfield26 @ 29Kenyon-Wanamingo  
Breckenridge43 @ 24Warroad  
Norwood-Young America26 @ 28Mayer Lutheran  
Mankato East14 @ 49Century  
Buffalo Lake-Hector-Stewart26 @ 49Cedar Mountain/Comfrey  
Windom6 @ 12Redwood Valley  
Deer River45 @ 12Marshall (Duluth)  
Russell-Tyler-Ruthton47 @ 19Ortonville  
Sleepy Eye8 @ 29New Ulm Cathedral  
East Central19 @ 7Chisholm  
St. James55 @ 26Roosevelt  
Wadena-Deer Creek14 @ 53Pequot Lakes  
Wabasha-Kellogg12 @ 63Lewiston-Altura  
Loyola13 @ 20St. Clair  
West Central Area7 @ 47Pelican Rapids  
Long Prairie-Grey Eagle16 @ 48Lac qui Parle Valley  
Staples-Motley20 @ 14Dilworth-Glyndon-Felton  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy12 @ 65DeLaSalle  
Carlton30 @ 22Mesabi East  
Two Harbors14 @ 42Grand Rapids  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]16 @ 20Pillager  
Cass Lake-Bena20 @ 42Fertile-Beltrami  
Lake of the Woods47 @ 0Walker-Hackensack-Akeley  
Red Lake0 @ 69Brooklyn Center  
Grand Meadow20 @ 26Lanesboro  
Ada-Borup32 @ 0Ulen-Hitterdal  
Cleveland38 @ 6Alden-Conger  
Kelliher/Northome8 @ 39Onamia  
Ely12 @ 47Barnum  
Westbrook-Walnut Grove18 @ 74Edgerton/Ellsworth  
Norman County East55 @ 14Rothsay  
Janesville-Waldorf-Pemberton30 @ 50Madelia  
Brandon/Evansville38 @ 28Underwood  
Cromwell21 @ 12Floodwood  
Isle24 @ 7Nevis  
LeRoy-Ostrander14 @ 60Spring Grove  
Hancock24 @ 32Ashby  
Lyle/Pacelli22 @ 51Mabel-Canton  
Randolph7 @ 43Le Center  
Hill City40 @ 0Northland  
Cherry18 @ 38Cook  
Norman County West12 @ 29Waubun  
Clinton-Graceville-Beardsley20 @ 12Verndale  
Johnson38 @ 16Humboldt  
Minneota62 @ 0Lester Prairie/Holy Trinity  
Eagle Valley34 @ 49Lincoln H I  
Wheaton51 @ 8Bertha-Hewitt  
Orr36 @ 28Kelley  
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther0 @ 50Hills-Beaver Creek  
Morris54 @ 22Montevideo  
Harrisburg SD 33 @ 21Luverne  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)