Schedule & Scores for Friday, October 1, 2010:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Edina17 @ 14Minnetonka  
Hopkins36 @ 45Eden Prairie  
Owatonna49 @ 19Winona  
Kasson-Mantorville46 @ 7Lake City  
Champlin Park0 @ 28Andover  
Rogers56 @ 7Princeton  
Spring Lake Park21 @ 14Richfield  
Cretin-Derham Hall35 @ 0Park  
Eastview20 @ 0Apple Valley  
Cambridge-Isanti31 @ 0St. Michael-Albertville  
White Bear Lake13 @ 19Forest Lake  
Annandale18 @ 7Waconia  
St. Croix Lutheran46 @ 21Esko  
Pierz53 @ 7Rockford  
Chatfield6 @ 27Southland  
Waterville-Elysian-Morristown46 @ 6New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Academy of Holy Angels28 @ 27Farmington  
Orono42 @ 12Mound-Westonka  
Rocori37 @ 13Fergus Falls  
Chisago Lakes Area12 @ 49Totino-Grace  
Atwater-Cosmos-Grove City6 @ 14Yellow Medicine East  
Hawley34 @ 6Bagley  
Blooming Prairie52 @ 14Loyola  
Sartell-St. Stephen12 @ 6Little Falls  
Byron0 @ 21Lourdes  
Robbinsdale Cooper28 @ 26Irondale  
Anoka22 @ 51Osseo  
Frazee21 @ 6Lake of the Woods  
Willmar35 @ 26Moorhead  
Jackson County Central46 @ 6Redwood Valley  
New London-Spicer28 @ 12Sauk Centre  
Benilde-St. Margarets42 @ 6St. Louis Park  
Shakopee44 @ 7New Prague  
Rushford-Peterson0 @ 49Caledonia  
Hastings14 @ 37Roseville  
Eagan36 @ 22Jefferson  
Litchfield8 @ 33Dassel-Cokato  
Apollo17 @ 38Sauk Rapids-Rice  
Simley6 @ 45South St. Paul  
Hermantown48 @ 12International Falls  
Woodbury7 @ 34Stillwater  
Springfield40 @ 8Sleepy Eye  
Minneapolis Southwest56 @ 22Minneapolis South  
Zimmerman0 @ 28Becker  
Washburn20 @ 12Minneapolis North  
Robbinsdale Armstrong14 @ 7Maple Grove  
St. Clair13 @ 35St. Charles  
New Ulm Cathedral41 @ 6Red Rock Central  
Concordia Academy21 @ 13Brooklyn Center  
Adrian34 @ 14Russell-Tyler-Ruthton  
Pipestone13 @ 33Marshall (Marshall)  
Belgrade-Brooten-Elrosa6 @ 21Maple Lake  
Big Lake46 @ 13Elk River  
Albany19 @ 0Milaca  
Kimball0 @ 26Holdingford  
Lac qui Parle Valley14 @ 10B O L D  
Park Center35 @ 28Centennial  
Cook County32 @ 29Carlton  
Park Rapids6 @ 37Thief River Falls  
Tartan23 @ 16Hill-Murray  
Cotter34 @ 20Kenyon-Wanamingo  
Martin County West32 @ 6Gibbon-Fairfax-Winthrop  
East Grand Forks20 @ 0Roseau  
La Crescent43 @ 33Stewartville  
Canby35 @ 13Murray County Central  
Benson14 @ 27Morris  
W6 @ 41Cedar Mountain/Comfrey  
Lake Crystal-Wellcome Memorial7 @ 0United South Central  
Fertile-Beltrami13 @ 34Mahnomen  
St. Francis6 @ 18Fridley  
Crookston7 @ 41Breckenridge  
Hinckley-Finlayson24 @ 22Marshall (Duluth)  
Minnesota Valley Lutheran14 @ 12Maple River  
Goodhue11 @ 42Triton  
St. Cloud Cathedral21 @ 20Melrose  
Dover-Eyota40 @ 22Lewiston-Altura  
Albert Lea28 @ 40Century  
Lake Park-Audubon7 @ 21Warren-Alvarado-Oslo  
Pine River-Backus21 @ 52Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Royalton14 @ 16Pillager  
Eveleth-Gilbert8 @ 27Proctor  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0 @ 19Upsala/Swanville  
Le Sueur-Henderson21 @ 30Mayer Lutheran  
St. Agnes12 @ 14Lester Prairie/Holy Trinity  
Pequot Lakes14 @ 7Perham  
Rush City20 @ 36Crosby-Ironton  
Hayfield6 @ 27Zumbrota-Mazeppa  
Kingsland40 @ 13Fillmore Central  
Braham35 @ 7Aitkin  
New York Mills0 @ 49Osakis  
Jordan13 @ 27Sibley East  
Pine City45 @ 0Two Harbors  
Buffalo Lake-Hector-Stewart48 @ 15Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]  
Windom16 @ 31Luverne  
Deer River0 @ 47Moose Lake/Willow River  
Montevideo22 @ 34Paynesville  
Virginia32 @ 22Hibbing  
East Central24 @ 0Ogilvie  
Wadena-Deer Creek6 @ 27Dilworth-Glyndon-Felton  
Wabasha-Kellogg6 @ 83Plainview-Elgin-Millville  
West Central Area27 @ 24Warroad  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 27Minnewaska Area  
Staples-Motley20 @ 31Pelican Rapids  
Humboldt32 @ 20Harding  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy21 @ 28Blake  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 40Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Cass Lake-Bena14 @ 12Blackduck  
Mesabi East0 @ 43Barnum  
Edison8 @ 20Roosevelt  
Spring Grove28 @ 0Glenville-Emmons  
Hills-Beaver Creek26 @ 27Nicollet  
Goodridge-Grygla Chargers33 @ 8Climax/Fisher  
Onamia68 @ 16Northland  
Kittson Central8 @ 27Stephen-Argyle Central  
Mountain Lake/Butterfield-Odin16 @ 28St. Marys  
Lanesboro38 @ 20Lyle/Pacelli  
Win-E-Mac8 @ 47Clearbrook-Gonvick  
Madelia24 @ 54Edgerton/Ellsworth  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 41Fosston  
Hillcrest Lutheran Academy49 @ 14Underwood  
Chisholm28 @ 6Ely  
Mountain Iron-Buhl35 @ 13Cherry  
Westbrook-Walnut Grove30 @ 0Truman  
Norman County East8 @ 33Ada-Borup  
Floodwood50 @ 6Kelliher/Northome  
Janesville-Waldorf-Pemberton36 @ 30Cleveland  
LeRoy-Ostrander20 @ 53Mabel-Canton  
Fulda0 @ 65Tracy-Milroy-Balaton  
Bertha-Hewitt52 @ 12Ashby  
Rothsay8 @ 38Waubun  
Randolph7 @ 27Medford  
Kelley38 @ 6AlBrook  
Hill City8 @ 39Nevis  
Littlefork-Big Falls42 @ 16Tower-Soudan  
Norman County West0 @ 42Ulen-Hitterdal  
Ortonville7 @ 46Dawson-Boyd  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]27 @ 26Sacred Heart  
West Lutheran (Plymouth)6 @ 34Isle  
Walker-Hackensack-Akeley0 @ 54Barnesville  
Lincoln H I46 @ 12Hancock  
Minneota41 @ 7MACCRAY  
Parkers Prairie7 @ 26Browerville  
Eagle Valley10 @ 6Verndale  
Wheaton12 @ 6Clinton-Graceville-Beardsley  
Orr14 @ 21Bigfork  
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther39 @ 14Alden-Conger  
Babbitt-Embarrass6 @ 50Cook  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross12 @ 32Brandon/Evansville  
Grand Forks Central ND 36 @ 21Duluth East  
Ashland WI 21 @ 39Grand Rapids  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)