Schedule & Scores for Friday, September 11, 2009:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Totino-Grace48 @ 44Benilde-St. Margarets  
Edina13 @ 36Hopkins  
Osseo31 @ 41Andover  
St. Thomas Academy49 @ 7Simley  
Lakeville North29 @ 14Eagan  
Prior Lake24 @ 13Red Wing  
Maple Grove28 @ 31Champlin Park  
Mounds View7 @ 19Stillwater  
Owatonna14 @ 28Mankato West  
B O L D30 @ 33Montevideo  
Kasson-Mantorville49 @ 7Byron  
Caledonia48 @ 6Dover-Eyota  
Monticello28 @ 12Columbia Heights  
Lake City14 @ 40Stewartville  
White Bear Lake7 @ 34Cretin-Derham Hall  
Moorhead21 @ 32Alexandria  
Hill-Murray13 @ 27South St. Paul  
Annandale41 @ 6Watertown-Mayer  
Lewiston-Altura21 @ 18Fillmore Central  
Chatfield12 @ 28Plainview-Elgin-Millville  
Rosemount10 @ 13Eastview  
Barnesville37 @ 0Frazee  
Brainerd13 @ 15Bemidji  
St. Marys6 @ 41New Ulm Cathedral  
Chisago Lakes Area56 @ 41St. Louis Park  
Sartell-St. Stephen42 @ 14St. Cloud Tech  
Chaska14 @ 50Eden Prairie  
East Ridge12 @ 14Hastings  
Willmar31 @ 21Fergus Falls  
Perham46 @ 14Thief River Falls  
Jackson County Central37 @ 0Worthington  
St. Peter14 @ 35Blooming Prairie  
Cannon Falls13 @ 35Lourdes  
Shakopee14 @ 45Northfield  
New Prague7 @ 6Academy of Holy Angels  
Dassel-Cokato0 @ 21Glencoe-Silver Lake  
Upsala/Swanville20 @ 6Pillager  
Litchfield13 @ 35Waconia  
Apollo6 @ 21Sauk Rapids-Rice  
Crosby-Ironton26 @ 6Deer River  
Hermantown33 @ 6Proctor  
Fairmont21 @ 28Marshall (Marshall)  
Maple Lake31 @ 0Rockford  
Sibley42 @ 17North  
Waseca9 @ 14Blue Earth  
Paynesville42 @ 0Atwater-Cosmos-Grove City  
Melrose12 @ 32Foley  
Robbinsdale Armstrong6 @ 20Detroit Lakes  
St. Clair0 @ 26Medford  
Maple River8 @ 35Waterville-Elysian-Morristown  
Pipestone18 @ 6Windom  
Big Lake7 @ 42Rogers  
Winona20 @ 14Albert Lea  
Kimball0 @ 62Pierz  
Lac qui Parle Valley21 @ 13Benson  
Cook County12 @ 38Humboldt  
Duluth East14 @ 8Grand Rapids  
Park Rapids6 @ 31East Grand Forks  
Tartan49 @ 7Como Park  
Cloquet56 @ 7Hibbing  
Cotter20 @ 6Hayfield  
Jefferson29 @ 56Lakeville South  
Fertile-Beltrami14 @ 41Fosston  
St. Francis19 @ 37Robbinsdale Cooper  
Coon Rapids10 @ 21Anoka  
Fridley42 @ 16North Branch  
Roseau21 @ 44Crookston  
Hinckley-Finlayson0 @ 41Two Harbors  
Goodhue12 @ 34La Crescent  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]47 @ 0New York Mills  
Mound-Westonka8 @ 41Orono  
Murray County Central0 @ 13Adrian  
Red Lake County Central/Red Lake Falls7 @ 20Warren-Alvarado-Oslo  
Belle Plaine/Holy Family Academy34 @ 17Mayer Lutheran  
Harding12 @ 32St. Paul Central  
Tracy-Milroy-Balaton20 @ 55Dawson-Boyd  
Little Falls16 @ 7Rocori  
Eveleth-Gilbert14 @ 62Ashland WI  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0 @ 26Browerville  
Redwood Valley7 @ 28Luverne  
United South Central12 @ 30Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Sauk Centre14 @ 26Albany  
Osakis14 @ 6Royalton  
Pequot Lakes34 @ 7Pelican Rapids  
Pine Island7 @ 27Zumbrota-Mazeppa  
Howard Lake-Waverly-Winsted28 @ 7Belgrade-Brooten-Elrosa  
Rush City22 @ 24Moose Lake/Willow River  
Minneapolis South21 @ 20Roosevelt  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva19 @ 13Martin County West  
Kingsland27 @ 0St. Charles  
Austin45 @ 20John Marshall  
Breckenridge0 @ 7Dilworth-Glyndon-Felton  
Braham26 @ 14Esko  
Jordan26 @ 32Le Sueur-Henderson  
Pine City46 @ 7Marshall (Duluth)  
Aitkin18 @ 32Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Mankato East7 @ 28Faribault  
Buffalo Lake-Hector-Stewart12 @ 32Sleepy Eye  
Russell-Tyler-Ruthton0 @ 21MACCRAY  
Kenyon-Wanamingo8 @ 54Triton  
Milaca14 @ 15St. Cloud Cathedral  
Virginia13 @ 6International Falls  
Wabasha-Kellogg6 @ 21Rushford-Peterson  
Loyola3 @ 14Le Center  
Staples-Motley43 @ 0West Central Area  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy21 @ 42St. Anthony Village  
Yellow Medicine East35 @ 14Long Prairie-Grey Eagle  
Brooklyn Center6 @ 33Breck  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]34 @ 13Parkers Prairie  
Cass Lake-Bena0 @ 37Mahnomen  
Ogilvie8 @ 12Chisholm  
Lake of the Woods47 @ 8Blackduck  
Edgerton/Ellsworth42 @ 12Hills-Beaver Creek  
Underwood12 @ 46Verndale  
Grand Meadow39 @ 14Glenville-Emmons  
Nevis42 @ 8Wrenshall  
Onamia6 @ 34Barnum  
Kittson Central53 @ 6Goodridge-Grygla Chargers  
Mountain Lake/Butterfield-Odin14 @ 41Springfield  
Win-E-Mac0 @ 41Waubun  
Cleveland52 @ 39Madelia  
Kelliher/Northome8 @ 58Cromwell  
Bigfork8 @ 25Tower-Soudan  
Badger/Greenbush-Middle River8 @ 48Lake Park-Audubon  
Ely6 @ 34Carlton  
Mabel-Canton46 @ 27Spring Grove  
Mountain Iron-Buhl36 @ 0AlBrook  
Climax/Fisher26 @ 28Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Norman County East0 @ 54Ada-Borup  
Janesville-Waldorf-Pemberton33 @ 8Truman  
Ulen-Hitterdal6 @ 49Wyndmere/Lidgerwood ND  
Hill City6 @ 28Floodwood  
Renville County West6 @ 21Canby  
Cherry49 @ 14Mesabi Academy  
Norman County West20 @ 66Hillsboro ND  
Northland18 @ 48Isle  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]0 @ 34W  
Clinton-Graceville-Beardsley50 @ 6Brandon/Evansville  
Ortonville13 @ 21Lakeview  
New Life Academy0 @ 17Providence Academy  
Fond du Lac Ojibwe Ogichida0 @ 46Stephen-Argyle Central  
Denfeld6 @ 35Delano  
Lincoln H I7 @ 46Chokio-Alberta/Herman-Norcross  
Johnson2 @ 12Highland Park  
Minneota52 @ 6Fulda  
Laporte0 @ 1McGregor  
Wheaton54 @ 12Hancock  
Cook12 @ 24Littlefork-Big Falls  
Morris16 @ 0Minnewaska Area  
Babbitt-Embarrass18 @ 37Orr  
Lions Gate Christian Academy/Bethany Academy13 @ 20West Lutheran (Plymouth)  
St. Bernard's39 @ 20Blake  
Cotton16 @ 0Kelley  
Luther WI 6 @ 47Southland  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)