Schedule & Scores for Wednesday, October 14, 2009

ClassAway   HomeLocation
Robbinsdale Armstrong29 @ 50Edina  
Eden Prairie41 @ 7Hopkins  
Osseo14 @ 28Coon Rapids  
Northfield37 @ 14Prior Lake  
Centennial34 @ 21Maple Grove  
Marshall (Duluth)19 @ 14Deer River  
Stewartville19 @ 41Lourdes  
Watertown-Mayer6 @ 35Glencoe-Silver Lake  
Cretin-Derham Hall20 @ 0Mounds View  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 44Mahnomen  
Lac qui Parle Valley0 @ 41B O L D  
Cotter7 @ 38Kasson-Mantorville  
Breck13 @ 52DeLaSalle  
South St. Paul32 @ 0Simley  
Park Center20 @ 42Champlin Park  
Rogers34 @ 7Becker  
Stillwater17 @ 3White Bear Lake  
Big Lake22 @ 21Monticello  
Lester Prairie/Holy Trinity3 @ 42Providence Academy  
Lake City0 @ 48Byron  
Bemidji14 @ 6Moorhead  
Hill-Murray12 @ 30Mahtomedi  
Orono20 @ 14Annandale  
Lewiston-Altura6 @ 27Dover-Eyota  
Holdingford6 @ 20Pierz  
Chatfield13 @ 14Kingsland  
Lake Crystal-Wellcome Memorial7 @ 26Waterville-Elysian-Morristown  
Delano13 @ 18Dassel-Cokato  
Elk River41 @ 44Anoka  
Academy of Holy Angels14 @ 21Farmington  
Blue Earth20 @ 60Waseca  
Humboldt6 @ 41St. Paul Central  
Fergus Falls21 @ 41Brainerd  
Willmar14 @ 20Rocori  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]6 @ 20St. Marys  
Benson26 @ 28Atwater-Cosmos-Grove City  
Blooming Prairie52 @ 0St. Clair  
Sauk Rapids-Rice13 @ 38Sartell-St. Stephen  
Burnsville21 @ 22Chaska  
Dawson-Boyd14 @ 6Adrian  
Roseville28 @ 7East Ridge  
Belle Plaine/Holy Family Academy34 @ 0Sibley East  
Medford14 @ 7Bethlehem Academy  
Fairmont26 @ 20St. Peter  
Braham22 @ 54Moose Lake/Willow River  
Plainview-Elgin-Millville35 @ 0St. Charles  
Cannon Falls17 @ 27La Crescent  
St. Cloud Cathedral0 @ 47New London-Spicer  
Minnehaha Academy32 @ 0St. Anthony Village  
New Prague28 @ 0Red Wing  
Fillmore Central14 @ 17Rushford-Peterson  
Triton8 @ 27Zumbrota-Mazeppa  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]40 @ 12Pillager  
Royalton6 @ 7Upsala/Swanville  
Litchfield35 @ 50Highland Park  
St. Cloud Tech45 @ 24Apollo  
Richfield13 @ 20Tartan  
Pine City26 @ 34Crosby-Ironton  
Maple Lake27 @ 6Howard Lake-Waverly-Winsted  
Foley6 @ 32Albany  
Springfield28 @ 7W  
Minnewaska Area27 @ 26Paynesville  
Washburn20 @ 18Minneapolis Southwest  
Melrose29 @ 15Sauk Centre  
New York Mills0 @ 35Browerville  
New Ulm Cathedral40 @ 0Sleepy Eye  
Maple River6 @ 8Martin County West  
Waconia28 @ 0Mound-Westonka  
Barnum42 @ 24Ely  
Concordia Academy12 @ 6Brooklyn Center  
Kimball0 @ 15Belgrade-Brooten-Elrosa  
Cloquet49 @ 20Proctor  
Carlton10 @ 27Cook County  
Little Falls7 @ 33Alexandria  
Fulda29 @ 12Canby  
Esko8 @ 28Rush City  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy41 @ 48Blake  
Marshall (Marshall)14 @ 22Worthington  
Aitkin38 @ 20Hinckley-Finlayson  
Pine Island6 @ 38Goodhue  
Parkers Prairie7 @ 32Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Forest Lake38 @ 22Park  
Murray County Central6 @ 0Tracy-Milroy-Balaton  
Johnson47 @ 39Harding  
Eveleth-Gilbert14 @ 52Virginia  
Osakis39 @ 6Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Redwood Valley0 @ 3Windom  
Greenway/Nashwauk-Keewatin29 @ 13Two Harbors  
Hibbing14 @ 6International Falls  
Minneapolis North39 @ 8Minneapolis South  
Kenyon-Wanamingo13 @ 14Hayfield  
Norwood-Young America20 @ 41Jordan  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 35Montevideo  
East Central40 @ 6Onamia  
Roosevelt6 @ 14St. James  
Wabasha-Kellogg20 @ 28Luther WI  
Morris6 @ 20Yellow Medicine East  
Spring Grove7 @ 36Grand Meadow  
Hills-Beaver Creek0 @ 26Westbrook-Walnut Grove  
Alden-Conger8 @ 32Edgerton/Ellsworth  
Clinton-Graceville-Beardsley50 @ 0Underwood  
Nevis7 @ 20Isle  
Win-E-Mac0 @ 52Ada-Borup  
Verndale64 @ 12Hancock  
Lanesboro46 @ 6Lyle/Pacelli  
Cleveland20 @ 8Truman  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross14 @ 8Ashby  
Ulen-Hitterdal16 @ 14Waubun  
Laporte0 @ 1Kelliher/Northome  
Bigfork28 @ 30AlBrook  
Mabel-Canton20 @ 22Glenville-Emmons  
Clearbrook-Gonvick42 @ 0Climax/Fisher  
Babbitt-Embarrass0 @ 27Mountain Iron-Buhl  
Norman County East34 @ 8Norman County West  
Floodwood6 @ 43Cromwell  
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther20 @ 52Janesville-Waldorf-Pemberton  
Wrenshall0 @ 1McGregor  
Kelley22 @ 58Orr  
Northland0 @ 42Hill City  
Cook0 @ 40Cherry  
Cotton0 @ 56Littlefork-Big Falls  
West Lutheran (Plymouth)34 @ 0St. John's Prep  
Lions Gate Christian Academy/Bethany Academy10 @ 6New Life Academy  
Tower-Soudan42 @ 6Mesabi Academy  
Ashland WI 13 @ 20Hermantown  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)