Schedule & Scores for Saturday, September 15, 2007

ClassAway   HomeLocation
Wayzata21 @ 2Robbinsdale Armstrong  
Eden Prairie34 @ 3Lakeville North  
Prior Lake38 @ 12Red Wing  
Maple Grove14 @ 0Centennial  
Hopkins6 @ 35Minnetonka  
Glencoe-Silver Lake41 @ 20Dassel/Cokato/Rokala HomeSchool  
Mounds View28 @ 7White Bear Lake  
South St. Paul7 @ 42St. Thomas Academy  
Rogers20 @ 39St. Michael-Albertville  
Blaine6 @ 27Champlin Park  
Monticello14 @ 26Princeton  
Cretin-Derham Hall42 @ 13Woodbury  
Apple Valley20 @ 25Jefferson  
Eastview48 @ 0Eagan  
Lakeville South18 @ 19Roseville  
Annandale15 @ 40Litchfield  
John Marshall49 @ 0Winona  
Becker13 @ 41Cambridge-Isanti  
Delano20 @ 7Watertown-Mayer  
Mahtomedi36 @ 10Hill-Murray  
Orono15 @ 19Waconia  
Rocori18 @ 24Brainerd  
Holy Family Catholic34 @ 6Sibley East  
Chisago Lakes Area21 @ 41Totino-Grace  
Faribault20 @ 40Mayo  
Blooming Prairie76 @ 0Lions Gate Christian Academy/New Life Academy  
Robbinsdale Cooper0 @ 31Benilde-St. Margarets/Groves Academy  
Mayer Lutheran6 @ 9Norwood-Young America  
Chaska20 @ 8Burnsville  
Irondale59 @ 0North Branch  
Cannon Falls7 @ 35La Crescent  
New London-Spicer15 @ 43Albany  
Shakopee10 @ 31Northfield  
St. Anthony Village35 @ 14Brooklyn Center/Ascension Academy  
New Prague2 @ 6Academy of Holy Angels  
Apollo12 @ 24Fergus Falls  
Simley26 @ 19North  
Richfield12 @ 27Tartan  
Zimmerman13 @ 23Rushford-Peterson  
Washburn2 @ 21Edina  
Southland42 @ 21Lewiston-Altura  
Concordia Academy24 @ 42St. Croix Lutheran  
Highland Park16 @ 13Johnson/City Academy  
Big Lake0 @ 35Buffalo  
Minnewaska Area34 @ 7Melrose  
Kennedy14 @ 10Rosemount  
Park Center7 @ 48Elk River/Rivers Christian Academy  
Century42 @ 21Austin  
St. Francis10 @ 24Spring Lake Park  
Minnehaha Academy42 @ 14Mora  
Coon Rapids37 @ 41Osseo/Maranatha Christian Academy  
Fridley41 @ 8Mound-Westonka  
Rockford0 @ 52Pierz  
Goodhue28 @ 0Kenyon-Wanamingo  
Park20 @ 9Stillwater  
Albert Lea0 @ 21Mankato West  
Le Sueur-Henderson8 @ 6Montgomery-Lonsdale  
Osakis29 @ 26Parkers Prairie  
St. Agnes27 @ 18Blake  
Forest Lake49 @ 0Hastings  
Jordan17 @ 27Belle Plaine/Holy Family Academy  
Breck6 @ 21St. Bernard's  
Pine City23 @ 0Rush City  
Mankato East6 @ 28Owatonna  
Long Prairie-Grey Eagle18 @ 55St. Cloud Cathedral  
Como Park21 @ 13Sibley  
Cass Lake-Bena8 @ 59Fosston  
Mesabi East0 @ 21Chisholm  
Lanesboro15 @ 6Grand Meadow  
LeRoy-Ostrander14 @ 41Houston  
West Lutheran (Plymouth)14 @ 7Lake Crystal-Wellcome Memorial  
St. John's Prep51 @ 0Red Lake  
Anoka/Legacy Christian Academy24 @ 18Andover  
Providence Academy/Heritage Christian Academy0 @ 20Le Center  
Arlington39 @ 0Humboldt  
Waterville-Elysian-Morristown/Cannon Valley Lutheran18 @ 13Waseca  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)