Schedule & Scores for Saturday, October 13, 2007:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Eden Prairie54 @ 14Kennedy  
Maple Grove13 @ 0Champlin Park  
Mounds View21 @ 14Forest Lake  
Owatonna24 @ 6Faribault  
DeLaSalle75 @ 14Blake  
Stillwater7 @ 22Edina  
Caledonia25 @ 13Rushford-Peterson  
Monticello21 @ 41Cambridge-Isanti  
Spring Lake Park20 @ 13Benilde-St. Margarets/Groves Academy  
Apple Valley23 @ 28Rosemount  
Eastview20 @ 14Lakeville North  
Lester Prairie/Holy Trinity20 @ 24Providence Academy/Heritage Christian Academy  
White Bear Lake17 @ 20Woodbury  
Annandale7 @ 49Glencoe-Silver Lake  
John Marshall35 @ 14Austin  
Lewiston-Altura28 @ 27Plainview-Elgin-Millville  
Mankato West24 @ 12Mayo  
Delano7 @ 17Orono  
Academy of Holy Angels26 @ 27Farmington  
Mayer Lutheran33 @ 6Sibley East  
Burnsville0 @ 35Wayzata  
Irondale39 @ 6Fridley  
St. Peter29 @ 49Roosevelt  
Buffalo24 @ 41St. Michael-Albertville  
Cannon Falls19 @ 23Lake City  
New Prague20 @ 16Red Wing  
Eagan19 @ 20Lakeville South  
Litchfield52 @ 27Watertown-Mayer  
Roseville14 @ 17Hastings  
Apollo8 @ 21St. Cloud Tech  
Simley35 @ 6Richfield  
Sibley20 @ 27Hill-Murray  
Waseca33 @ 7Fairmont  
Zimmerman25 @ 37New Ulm  
Robbinsdale Armstrong17 @ 21Hopkins  
Waconia38 @ 13Dassel/Cokato/Rokala HomeSchool  
Big Lake6 @ 35Rogers  
Albany22 @ 7Sauk Centre  
Northfield19 @ 29Prior Lake  
Princeton28 @ 48Becker  
Park Center6 @ 43Blaine  
North27 @ 42St. Thomas Academy  
Tartan39 @ 7South St. Paul  
North Branch8 @ 26Columbia Heights  
Jefferson9 @ 13Chaska  
Fertile-Beltrami59 @ 0Cass Lake-Bena  
St. Francis28 @ 56Chisago Lakes Area  
Minnehaha Academy25 @ 34Concordia Academy  
Coon Rapids49 @ 23Anoka/Legacy Christian Academy  
Eden Valley-Watkins28 @ 14Maple Lake  
Grand Rapids21 @ 28Milaca  
St. Cloud Cathedral14 @ 6Melrose  
Park7 @ 34Cretin-Derham Hall  
Albert Lea20 @ 46Century  
St. Louis Park0 @ 28Robbinsdale Cooper  
Belle Plaine/Holy Family Academy18 @ 16Montgomery-Lonsdale  
Harding24 @ 46Highland Park  
Le Sueur-Henderson36 @ 9Norwood-Young America  
Mora35 @ 6International Falls  
Jordan13 @ 20Holy Family Catholic  
Breck0 @ 28St. Anthony Village  
Pine City28 @ 16Crosby-Ironton  
Kenyon-Wanamingo7 @ 22Byron  
Minneapolis North8 @ 40Washburn  
Edison34 @ 28Henry  
Chisholm0 @ 40Cook County  
LeRoy-Ostrander12 @ 30Grand Meadow  
Randolph35 @ 13Lions Gate Christian Academy/New Life Academy  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]13 @ 12Cedar Mountain/Comfrey  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]46 @ 27Sacred Heart  
Johnson/City Academy23 @ 46Como Park  
Brooklyn Center/Ascension Academy7 @ 19St. Agnes  
Hutchinson-New Century Charter33 @ 0Shakopee  
Elk River/Rivers Christian Academy7 @ 20Andover  
Osseo/Maranatha Christian Academy40 @ 7Centennial  
Bethlehem Academy/Discovery12 @ 24West Lutheran (Plymouth)  
Rockhurst MO 21 @ 13Minnetonka  
Missouri School for the Deaf MO 18 @ 82Minnesota State Academy for the Deaf  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)