Schedule & Scores for Friday, October 17, 2014

ClassAway   HomeLocation
Christian7 @ 31East Grand Rapids  
Muskegon37 @ 6Reeths-Puffer  
Churchill27 @ 30Stevenson  
Brother Rice38 @ 14University of Detroit Jesuit  
Lowell0 @ 33Caledonia  
Clarkston42 @ 7Lake Orion  
Everett12 @ 21Sexton  
Rockford3 @ 35East Kentwood  
Grand Ledge49 @ 13East Lansing  
Plymouth42 @ 17Northville  
Cass Tech19 @ 12East English Village Prep  
Walled Lake Northern42 @ 27Pinckney  
Linden48 @ 23Clio  
Oak Park14 @ 20Southfield  
Dakota12 @ 19Utica Stevenson  
South Christian35 @ 23Thornapple Kellogg  
Zeeland West62 @ 21Byron Center  
Hartland14 @ 31Walled Lake Western  
Dowagiac7 @ 20Paw Paw  
Traverse City Central47 @ 7Ogemaw Heights  
Loyola59 @ 0Lutheran North  
Grand Blanc7 @ 14Walled Lake Central  
Milan45 @ 27Airport  
Mattawan12 @ 10Lakeshore  
Kenowa Hills35 @ 6Zeeland East  
King34 @ 0Renaissance  
Ithaca69 @ 6Merrill  
Frankenmuth62 @ 6Lakeville  
Oxford35 @ 14Andover/Lahser  
Canton7 @ 17South Lyon  
Utica Eisenhower31 @ 24Mott (Warren)  
Farmington24 @ 20Groves  
Schoolcraft13 @ 0Kellogg  
Portage Northern7 @ 0Central (Battle Creek)  
Harrison (Harrison)29 @ 30Clare  
Oakridge30 @ 0Mason County Central  
Monroe35 @ 14Bedford  
Mendon52 @ 0White Pigeon  
Hemlock15 @ 40Ovid-Elsie  
Adams36 @ 0Rochester  
Pennfield12 @ 46Lumen Christi  
Hopkins74 @ 0Lee  
Hastings33 @ 8Wayland  
Croswell-Lexington0 @ 42Almont  
Mott (Waterford)21 @ 28Howell  
Swartz Creek26 @ 23Holly  
DeWitt30 @ 14Portland  
Allendale0 @ 23Comstock Park  
Negaunee8 @ 9Marquette  
Port Huron28 @ 21Utica  
Bay City Western35 @ 20Flint Southwestern Academy  
Reed City60 @ 32Chippewa Hills  
Romeo30 @ 0Anchor Bay  
Roosevelt56 @ 14Truman  
Grand Haven18 @ 53Grandville  
Marine City39 @ 14Warren Woods-Tower  
Chippewa Valley53 @ 13LAnse Creuse North  
Unity Christian48 @ 33Holland Christian  
Plainwell33 @ 7Otsego  
Robichaud12 @ 28Dearborn  
Montague39 @ 12Hart  
Hamilton27 @ 40Holland  
Petoskey28 @ 17Alpena  
Lake Fenton27 @ 26Corunna  
Forest Hills Northern38 @ 43Northview  
St. Joseph0 @ 35Lakeview (Battle Creek)  
Shelby7 @ 34North Muskegon  
Harbor Beach48 @ 7Marlette  
Alma20 @ 35Freeland  
Woodhaven36 @ 27Melvindale  
Lakeland42 @ 6Milford  
Hillsdale31 @ 18Ida  
Detroit Country Day0 @ 30Muskegon Catholic Central  
Hudsonville45 @ 0West Ottawa  
Salem21 @ 20Franklin  
Pewamo-Westphalia13 @ 20Fowler  
Mt Pleasant22 @ 26Central (Bay City)  
Watervliet28 @ 19Decatur  
Mancelona30 @ 22Central Lake  
Our Lady of the Lakes27 @ 12Richard (Riverview)  
Greenville16 @ 48Cedar Springs  
Calvin Christian41 @ 21Kelloggsville  
South Lyon East28 @ 47Wayne Memorial  
Olivet14 @ 35Constantine  
La Salle2 @ 0Pellston  
St. Johns31 @ 3Fruitport  
Richmond42 @ 21Algonac  
Grosse Pointe North53 @ 27Lakeview (St. Clair Shores)  
Seaholm42 @ 21Royal Oak  
Brighton49 @ 27Kettering (Waterford)  
Cadillac40 @ 8Manistee  
Leslie0 @ 44Eaton Rapids  
Divine Child24 @ 7Notre Dame Prep  
Jenison10 @ 21Forest Hills Central  
Heritage20 @ 28Davison  
Sacred Heart Academy33 @ 8Coleman  
Escanaba12 @ 13Sault Area  
Evart0 @ 26Lake City  
Bullock Creek8 @ 32Shepherd  
Calumet42 @ 8Wright  
Williamston23 @ 43Haslett  
Flushing21 @ 49Fenton  
River Rouge30 @ 0Ecorse  
Michigan Center27 @ 48Manchester  
Clintondale26 @ 28Fitzgerald  
Thurston36 @ 13Garden City  
Wyoming9 @ 30Forest Hills Eastern  
Vassar48 @ 14Bad Axe  
Spring Lake28 @ 0Climax-Scotts  
Iron Mountain23 @ 22Hurley WI  
Madison (Adrian)7 @ 56Whiteford  
Dundee6 @ 42Columbia Central  
LAnse Creuse21 @ 49Fraser  
Adrian12 @ 31Tecumseh  
Glenn (Bay City)31 @ 0Cheboygan  
Reading22 @ 16Athens (Athens)  
Marysville36 @ 21St. Clair  
Marshall14 @ 16Harper Creek  
Berrien Springs21 @ 42Edwardsburg  
Belleville23 @ 9Owosso  
Clarenceville41 @ 20Annapolis  
Hackett Catholic Central12 @ 20Parchment  
Whittemore-Prescott31 @ 14Hillman  
Brandywine47 @ 9New Buffalo  
West Bloomfield54 @ 29Stoney Creek  
Stephenson6 @ 48Munising  
Sturgis14 @ 21Three Rivers  
Jonesville12 @ 14Springport  
Saginaw0 @ 58Dow  
Whitehall27 @ 54Ravenna  
Flat Rock6 @ 48Huron (New Boston)  
Elk Rapids23 @ 28Boyne City  
Old Redford Academy35 @ 0Bradford Academy  
Valley Lutheran26 @ 33Carrollton  
Standish-Sterling22 @ 42Garber  
Hudson38 @ 18Onsted  
Byron44 @ 16Bentley  
McBain8 @ 53Beal City  
Novi32 @ 44Glenn (Westland)  
Summerfield6 @ 13Whitmore Lake  
Saranac7 @ 42Fulton  
Skyline0 @ 49Saline  
Ludington19 @ 35Lakeview  
Brandon38 @ 9Kearsley  
Eastern0 @ 36Okemos  
North Branch43 @ 7Bridgeport  
Chesaning21 @ 37Swan Valley  
Riverview14 @ 28Grosse Ile  
Berkley17 @ 20Southfield-Lathrup  
Carlson13 @ 42Allen Park  
Ionia39 @ 26Waverly  
Gladstone6 @ 20Kingsford  
Huron (Ann Arbor)6 @ 21Pioneer  
Consortium College Prep0 @ 35Mason  
Trenton33 @ 21Lincoln Park  
Capac16 @ 32Armada  
Norrix7 @ 27Portage Central  
Coloma0 @ 49South Haven  
Pickford20 @ 24Onaway  
Ubly28 @ 16Brown City  
Hesperia12 @ 48Fremont  
Maple Valley40 @ 14Galesburg-Augusta  
Bridgman48 @ 6River Valley  
Laker33 @ 0Reese  
Kingsley26 @ 7Glen Lake  
Laingsburg13 @ 14Dansville  
Johnson0 @ 35Goodrich  
NorthPointe Christian49 @ 0Addison  
Meridian33 @ 14Gladwin  
Beecher19 @ 14Hill-McCloy  
Jefferson7 @ 47St. Mary Catholic Central  
Westwood59 @ 0Manistique  
Cass City50 @ 6Unionville-Sebewaing  
Sterling Heights48 @ 54Port Huron Northern  
Marcellus28 @ 39Hartford  
Bronson0 @ 62Buchanan  
Bath29 @ 41Potterville  
Clawson14 @ 13New Haven  
Benton Harbor8 @ 17Kalamazoo Central  
West Iron County46 @ 6Hancock  
Norway54 @ 20Gwinn  
Union12 @ 46Mona Shores  
Allegan0 @ 42Vicksburg  
Vestaburg27 @ 48Carson City-Crystal  
Harbor Springs8 @ 6East Jordan  
Fowlerville28 @ 14Lakewood  
Pittsford37 @ 0Bellevue  
Ypsilanti27 @ 28Lincoln (Ypsilanti)  
Belding7 @ 42West Catholic  
Sparta18 @ 42Coopersville  
Saugatuck34 @ 64Bangor  
Central Montcalm52 @ 14Big Rapids  
Anderson35 @ 20Kennedy  
Sand Creek0 @ 54Clinton  
Vandercook Lake14 @ 27Napoleon  
Hamady20 @ 45New Lothrop  
Manton49 @ 18Alcona  
Morenci61 @ 8Britton-Macon/Deerfield  
Jackson9 @ 20Holt  
Gull Lake24 @ 19Niles  
Stockbridge61 @ 19Durand  
Lamphere20 @ 36Lincoln (Warren)  
Homer19 @ 42Union City  
Erie-Mason40 @ 24Blissfield  
Ferndale58 @ 14Hazel Park  
Gaylord7 @ 22Traverse City West  
Arthur Hill14 @ 56Midland  
North Central22 @ 44Bark River-Harris  
Redford Union0 @ 47Crestwood  
Sandusky49 @ 6Memphis  
Genesee8 @ 42Atherton  
Northwestern (Flint)26 @ 68Powers Catholic  
Charlevoix27 @ 6Frankfort  
East Detroit35 @ 28Lake Shore  
Utica Ford14 @ 17Grosse Pointe South  
PEC Prep0 @ 28University Prep  
Beaverton40 @ 0Farwell  
Romulus48 @ 3Hamtramck  
Newberry33 @ 7Rudyard  
Coldwater25 @ 7Charlotte  
Holton19 @ 56Onekama  
Lutheran34 @ 54Westside Christian Academy  
Au Gres-Sims45 @ 3Mayville  
Dexter12 @ 38Chelsea  
Hanover-Horton34 @ 28Grass Lake  
Kent City12 @ 53Newaygo  
Detroit Community6 @ 48Catholic Central (Lansing)  
Northwest28 @ 33Western  
Fennville22 @ 12Gobles  
Muskegon Heights6 @ 32Orchard View  
Godwin Heights44 @ 0White Cloud  
Inland Lakes46 @ 0St. Mary Cathedral  
Imlay City14 @ 42Yale  
Mio-Au Sable48 @ 0Hale  
Quincy53 @ 6Concord  
Benzie Central7 @ 48Grayling  
Birch Run27 @ 21Millington  
Houghton Lake8 @ 22Roscommon  
A-8 man Morrice66 @ 18Webberville  
Eau Claire0 @ 48Beatty  
A-8 man Dryden58 @ 14Carsonville-Port Sanilac  
Chavez Academy22 @ 44Oakland Christian  
Tri County Area0 @ 27Grant  
Ashley6 @ 50Montabella  
Breckenridge0 @ 55Michigan Lutheran Seminary  
Suttons Bay49 @ 0Mesick  
A-8 man Lawrence63 @ 0Burr Oak  
All Saints Central0 @ 51Tawas Area  
Oscoda6 @ 38Rogers City  
Forest Area8 @ 47Johannesburg-Lewiston  
Parkway Christian12 @ 0Comstock  
Pinconning33 @ 12Bendle  
Marion0 @ 1Pine River Area  
St. Louis20 @ 51St. Charles  
Centreville35 @ 20Lake Michigan Catholic  
Martin14 @ 0Bloomingdale  
Camden-Frontier0 @ 56Colon  
Brethren26 @ 0Catholic Central (Manistee)  
North Adams-Jerome13 @ 6Lenawee Christian  
Baraga0 @ 26Houghton  
Washtenaw Catholic HomeSchool/Washtenaw Christia22 @ 0Battle Creek HomeSchool  
DEPSA Early College0 @ 40Nouvel Catholic Central  
A-8 man Cedarville57 @ 14Bellaire  
A-8 man Peck30 @ 28Deckerville  
A-8 man Rapid River1 @ 0Mid Peninsula  
A-8 man Superior Central6 @ 50Engadine  
A-8 man Waldron50 @ 12Litchfield  
A-8 man Kingston54 @ 18North Huron  
A-8 man Akron-Fairgrove20 @ 26Merritt Academy  
A-8 man Brimley12 @ 58Posen  
A-8 man Caseville6 @ 54Owendale-Gagetown  
Athens (Troy)21 @ 17Troy  
Harrison (Farmington Hills)56 @ 21North Farmington  
Catholic Central (Grand Rapids)7 @ 0Ottawa Hills  
Madison (Madison Heights)42 @ 22South Lake  
University Prep Science & Math18 @ 37Lutheran Northwest  
Lapeer34 @ 31Carman-Ainsworth  
Heston Academy0 @ 64Crossroads Charter Academy  
Northland Pines WI 35 @ 34LAnse  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)