Schedule & Scores for Friday, September 3, 2010:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
De La Salle Collegiate54 @ 21Carman-Ainsworth  
Traverse City Central14 @ 41Grand Haven  
Loyola26 @ 0Notre Dame Prep  
Southfield18 @ 42Harrison (Farmington Hills)  
Grand Blanc20 @ 62Canton  
Mattawan7 @ 21Jackson Christian  
King53 @ 7Northwestern (Detroit)  
Hemlock12 @ 8Ovid-Elsie  
Pioneer42 @ 3Dexter  
Howell18 @ 10Plymouth  
Adams16 @ 21Farmington  
Hopkins18 @ 19Muskegon Catholic Central  
Northville58 @ 10Kettering (Waterford)  
Holland Christian0 @ 54West Ottawa  
Swan Valley42 @ 0Bullock Creek  
Romeo17 @ 10Dakota  
St. Clair33 @ 32East Detroit  
Chippewa Valley28 @ 13Mott (Warren)  
Freeland42 @ 12Shepherd  
Robichaud0 @ 40Ecorse  
Forest Hills Northern12 @ 34Byron Center  
Woodhaven21 @ 49Melvindale  
Detroit Country Day28 @ 21University of Detroit Jesuit  
Salem23 @ 35Walled Lake Central  
Rochester7 @ 36Lake Orion  
Three Rivers3 @ 47Dowagiac  
Chelsea31 @ 20Monroe  
Pinckney7 @ 35Churchill  
Almont19 @ 24Capac  
Mancelona52 @ 0Onaway  
Our Lady of the Lakes12 @ 9Calvin Christian  
Big Rapids6 @ 15Central Montcalm  
Cheboygan8 @ 25Cadillac  
Grosse Pointe North30 @ 33Utica Ford  
Grandville42 @ 14Traverse City West  
Escanaba52 @ 12Alpena  
Evart27 @ 7Harrison (Harrison)  
Boyne City47 @ 0Rogers City  
Michigan Center34 @ 20Manchester  
Decatur14 @ 21Bangor  
Grant40 @ 27Tri County Area  
Adrian34 @ 31Saline  
Glenn (Bay City)21 @ 0Gaylord  
Allen Park49 @ 0Truman  
University Prep33 @ 25Chavez Academy  
Manistique0 @ 37Ishpeming  
Belleville54 @ 14Redford Union  
Merrill55 @ 27St. Louis  
West Bloomfield3 @ 10Clarkston  
Kalamazoo Christian7 @ 26Schoolcraft  
Whitehall0 @ 38Oakridge  
Flat Rock6 @ 28Airport  
Elk Rapids41 @ 40Kingsley  
Edsel Ford0 @ 40Thurston  
Lapeer East58 @ 0Clio  
Old Redford Academy0 @ 10Michigan Collegiate  
Standish-Sterling41 @ 14Gladwin  
Novi11 @ 18Walled Lake Western  
Denby1 @ 0Douglass  
Manistee7 @ 28McBain  
Saranac20 @ 26Fowler  
Lake Michigan Catholic0 @ 50Mendon  
Michigan Lutheran Seminary7 @ 48St. Charles  
Utica17 @ 6Cousino  
Brandon40 @ 28Kearsley  
Eastern7 @ 21Okemos  
Forest Hills Eastern35 @ 7Cedar Springs  
Southfield-Lathrup20 @ 38Oxford  
Carlson15 @ 41Anderson  
Huron (Ann Arbor)22 @ 14Tecumseh  
Coloma0 @ 33Hamilton  
Maple Valley27 @ 13Galesburg-Augusta  
Laker0 @ 20Vassar  
Jefferson0 @ 31St. Mary Catholic Central  
Bath35 @ 26St. Patrick  
Lutheran Northwest0 @ 42Shrine Catholic  
Alcona30 @ 26Au Gres-Sims  
Fowlerville0 @ 30Catholic Central (Lansing)  
Academy for Business & Tech0 @ 45Bishop Foley  
South Haven25 @ 7Plainwell  
Manton0 @ 14Harbor Springs  
Jackson0 @ 28East Lansing  
Ford36 @ 20Kettering (Detroit)  
Fitzgerald12 @ 20Lamphere  
Northwestern (Flint)6 @ 23Powers Catholic  
Charlevoix19 @ 10Glen Lake  
Hancock0 @ 40Forest Park  
Western34 @ 8Erie-Mason  
East Jackson14 @ 49Addison  
Baldwin6 @ 47Catholic Central (Manistee)  
Montabella14 @ 32Coleman  
Pershing0 @ 8Mumford  
Pine River Area7 @ 27Benzie Central  
Lake Shore59 @ 34Fraser  
Muskegon Heights32 @ 30Flushing  
Mio-Au Sable30 @ 0Arenac Eastern  
Farwell55 @ 18Forest Area  
Potterville14 @ 46Laingsburg  
Houghton Lake20 @ 33Grayling  
Lincoln Park7 @ 62Roosevelt  
Munising0 @ 44Negaunee  
Ashley24 @ 42Sacred Heart Academy  
Breckenridge6 @ 63Ithaca  
Bridgeport0 @ 66Lakeville  
Osborn6 @ 26Southeastern  
East Jordan0 @ 31La Salle  
Suttons Bay41 @ 0Kalkaska  
All Saints Central12 @ 27Unionville-Sebewaing  
Tawas Area27 @ 28Beaverton  
Bradford Academy0 @ 33Summit Academy  
Bentley15 @ 22Genesee  
Ontonagon34 @ 6Wright  
Centreville14 @ 27Brandywine  
Mesick58 @ 56Oscoda  
Atherton7 @ 52New Lothrop  
Memphis35 @ 6Cardinal Mooney Catholic  
Rudyard0 @ 22Frankfort  
Tri-Unity Christian52 @ 12Da Vinci Institute  
Deckerville48 @ 7Kingston  
Bellaire37 @ 0Engadine  
Owendale-Gagetown38 @ 36Burr Oak  
St. Philip Catholic Central2 @ 43Colon  
Litchfield14 @ 23Camden-Frontier  
Athens (Troy)3 @ 42Pontiac  
Central (Bay City)7 @ 28Mt Pleasant  
Lincoln (Ypsilanti)14 @ 39Bedford  
Crockett Tech35 @ 6Western International  
Finney0 @ 29Renaissance  
Wyoming Park7 @ 14South Christian  
Southwestern6 @ 36Cody  
Kewaunee WI 19 @ 7Menominee  
Lakeland WI 6 @ 20Kingsford  
Florence WI 34 @ 42North Dickinson  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)