Schedule & Scores for Friday, November 3, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
St. Johns Prep28 @ 21Lowell  
Auburn21 @ 20Oakmont Regional  
Everett49 @ 21Lexington  
Reading Memorial14 @ 21Waltham  
Beverly29 @ 14Revere  
Duxbury38 @ 13Hingham  
Stoughton12 @ 35North Attleborough  
Central Catholic45 @ 21Methuen  
Marblehead24 @ 17Wilmington  
Franklin13 @ 33Braintree  
Foxborough7 @ 43Dennis-Yarmouth Regional  
Natick21 @ 42Bridgewater-Raynham  
Brockton35 @ 37Marshfield  
King Philip Regional13 @ 11Mansfield  
Lincoln-Sudbury52 @ 21Masconomet Regional  
Acton-Boxborough28 @ 34Andover  
St. Sebastians School20 @ 21Belmont Hill  
St. Johns32 @ 21Doherty Memorial  
Shepherd Hill Regional7 @ 33Shrewsbury  
North Andover35 @ 33Chelmsford  
Governors Academy39 @ 47Buckingham Browne & Nichols  
St. Marys (Lynn)46 @ 0Greater Lawrence Tech  
Leominster33 @ 6Groton-Dunstable  
Holliston6 @ 36Milford  
Oliver Ames10 @ 9Plymouth South  
Abington28 @ 13Nantucket  
Needham0 @ 28Xaverian Brothers  
Lynn Classical36 @ 7Arlington  
Stoneham44 @ 39Shawsheen Valley Tech  
Attleboro20 @ 19New Bedford  
Wayland28 @ 7Dracut  
Mt Greylock Regional14 @ 55Hoosac Valley  
Boston College High20 @ 21Catholic Memorial School  
South Hadley21 @ 28Frontier Regional  
Holy Name Central Catholic16 @ 53Maynard  
Melrose27 @ 26North Reading  
Newburyport7 @ 26Lynnfield  
Grafton Memorial21 @ 14Northbridge  
Framingham12 @ 29Walpole  
Pentucket Regional37 @ 0Boston Latin  
Hopkinton27 @ 0Dartmouth  
Minnechaug Regional26 @ 22Holyoke  
Fairhaven0 @ 37Dighton-Rehoboth Regional  
Marlborough20 @ 13Grafton Memorial  
Scituate35 @ 21Medfield  
Canton29 @ 16Medway  
Quincy18 @ 21Durfee  
Belchertown0 @ 42Athol  
Archbishop Williams6 @ 22Mashpee  
Littleton26 @ 6Millbury  
East Longmeadow16 @ 37Longmeadow  
Salem34 @ 14Ipswich  
Tantasqua Regional14 @ 28Algonquin Regional  
Middleborough32 @ 22Norwell  
Putnam Vo-Tech21 @ Pittsfield  
Milton20 @ 14Silver Lake Regional  
Winthrop23 @ 18Mystic Valley Regional  
Narragansett Regional7 @ 35Bay Path RVT  
Billerica Memorial15 @ 34Lynn English  
Westwood35 @ 10Sharon  
Malden Catholic8 @ 14Westford Academy  
Watertown21 @ 20Somerville  
Cambridge Rindge & Latin49 @ 27Medford  
Sandwich @ 4Quincy  
Sandwich8 @ 27Norton  
North Middlesex Regional29 @ 8Clinton  
Old Rochester Regional12 @ 8Rockland  
Gloucester0 @ 30Wilmington  
Thayer Academy28 @ 0Groton School  
North Quincy7 @ 20Weymouth  
Tabor Academy34 @ 7St. Georges RI  
Fitchburg19 @ 42Wachusett Regional  
Belmont26 @ 25Burlington  
Lunenburg21 @ 29Nashoba Valley Tech  
Bourne14 @ 28Bishop Stang  
Middlesex21 @ 28Roxbury Latin  
Chicopee Comp6 @ 49Central  
Bartlett36 @ 20St. Bernards Central Catholic  
Ashland14 @ 17Hanover  
Winchester24 @ 27Concord-Carlisle  
Greater New Bedford RVT0 @ 14Marthas Vineyard Regional  
Amherst-Pelham Regional0 @ 49West Springfield  
Pathfinder RVT8 @ 14Drury  
Brookline21 @ 27Taunton  
Blue Hills RVT28 @ 38Southeastern RVT  
Easthampton/Hampshire66 @ 12Monument Mountain/Mt Everett  
Southbridge6 @ 0Quaboag Regional  
Westfield50 @ 14Commerce/Springfield Renaissance  
Westborough13 @ 27Nashoba Regional  
Mohawk Trail Regional14 @ 27Turners Falls  
Coyle-Cassidy14 @ 18West Bridgewater  
Seekonk6 @ 14Cohasset  
St. Marks35 @ 7Noble & Greenough  
Taconic46 @ 62Agawam  
Uxbridge21 @ 7Oxford  
Case32 @ 19Apponequet Regional  
Brooks2 @ 0Rivers  
Peabody Veterans Memorial34 @ 23Haverhill  
Ware25 @ 16Lee  
North0 @ 6Hudson  
East Boston28 @ 0Chelsea  
Mahar Regional44 @ 36Ludlow  
Diman RVT21 @ 0Carver  
Montachusett RVT26 @ 14Gardner  
Franklin County Tech44 @ 14Smith Academy/Smith Vo-Tech  
South Shore Vo-Tech8 @ 31Hull  
Palmer6 @ 37Wahconah Regional  
Pioneer Valley Regional21 @ 38Greenfield  
Burncoat22 @ 34Quabbin Regional  
Minuteman Regional22 @ 12Boston English/Muniz Academy/Community Academy  
Abby Kelley Foster43 @ 8South Community/University Park/Claremont Academy  
West Roxbury/Urban Science Academy36 @ 0Charlestown  
Putnam Vo-Tech/Sci-Tech8 @ 50Pittsfield  
North Shore Tech19 @ 26Bishop Fenwick  
Sutton/Douglas33 @ 0Prouty  
Northampton/Hopkins Academy0 @ 14Chicopee  
Ayer Shirley/Bromfield21 @ 13Tyngsborough  
Brighton/Green Academy/Lyon Pilot28 @ 6Boston Latin Academy  
Atlantis0 @ 20Holbrook/Avon  
Tech Boston Academy/Boston International/Henderson Inclusion14 @ 28Cathedral (Boston)  
Burke/Community Academy of Science & Health/Dorchester Academy8 @ 12Matignon/St. Joseph Prep  
New Mission/Boston Community Leadership Academy/Another Course to College0 @ 35Lynn Vo-Tech  
Sacred Heart/Rising Tide8 @ 40Wareham  
Hyde ME 6 @ 47Dexter  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)