Schedule & Scores for Friday, October 20, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Everett12 @ Malden  
Beverly4 @ Peabody Veterans Memorial  
Stoughton7 @ Milford  
Walpole @ 6Medfield  
Central Catholic7 @ Andover  
Lowell @ 0Methuen  
Franklin4 @ Attleboro  
Foxborough0 @ Sharon  
Brockton3 @ New Bedford  
Bridgewater-Raynham @ 5St. Johns Prep  
Burlington @ 8Melrose  
King Philip Regional4 @ Taunton  
North Attleborough @ 2Canton  
Nauset Regional2 @ Falmouth  
Wachusett Regional @ 2Nashoba Regional  
Shrewsbury3 @ Westborough  
North Andover @ 2Chelmsford  
Leominster @ 5Shepherd Hill Regional  
Doherty Memorial7 @ North  
Holliston @ 4Hopkinton  
Oliver Ames @ 6Mansfield  
Abington @ 6Mashpee  
Tewksbury Memorial @ 1Billerica Memorial  
Xaverian Brothers @ 5Boston College High  
Wayland2 @ Bedford  
Mt Greylock Regional13 @ Mahar Regional  
Haverhill @ 3Lawrence  
Longmeadow6 @ Central  
West Boylston/Tahanto @ 0Murdock  
West Boylston/Tahanto @ 4Narragansett Regional  
North Reading4 @ Newburyport  
Grafton Memorial5 @ Auburn  
Lynnfield @ 0Hamilton-Wenham Regional  
Dennis-Yarmouth Regional7 @ Sandwich  
Plymouth South @ 4Pembroke  
Minnechaug Regional @ 8Wahconah Regional  
Amesbury @ 2Manchester Essex  
Amesbury @ 0Manchester Essex/Rockport  
Scituate4 @ North Quincy  
Quincy @ 4Plymouth North  
Belchertown @ 8Ludlow  
Leicester10 @ Quaboag Regional  
Littleton4 @ Maynard  
Revere @ 7Somerville  
East Longmeadow4 @ Northampton  
Salem @ 5Lynn Classical  
Tantasqua Regional @ 8Northbridge  
Middleborough8 @ Rockland  
Putnam Vo-Tech @ 0West Springfield  
Waltham1 @ Acton-Boxborough  
Wellesley @ 7Natick  
Shawsheen Valley Tech4 @ North Shore Tech  
Greenfield7 @ Athol  
Malden Catholic @ 1Catholic Memorial School  
Saugus @ 11Swampscott  
Watertown1 @ Wakefield Memorial  
Cohasset @ 5Carver  
Cambridge Rindge & Latin @ 3Lincoln-Sudbury  
Dartmouth0 @ Barnstable  
Gardner @ 5West Boylston/Tahanto  
Gardner @ 1Ayer  
Danvers2 @ Marblehead  
Lexington @ 0Woburn Memorial  
Wilmington1 @ Stoneham  
Braintree4 @ Weymouth  
Fitchburg @ 2Groton-Dunstable  
Belmont @ 0Arlington  
Lowell Catholic6 @ Matignon/St. Joseph Prep  
Lunenburg @ 1Murdock  
Norton @ 4Westwood  
Quabbin Regional2 @ Hudson  
Ashland5 @ Millis/Hopedale  
Ashland4 @ Millis  
Bellingham @ 0Dover-Sherborn  
Newton South5 @ Westford Academy  
Millbury @ 3Bartlett  
Amherst-Pelham Regional1 @ Lee  
Boston Latin @ 3Concord-Carlisle  
Easthampton/Hampshire6 @ Frontier Regional  
Westfield @ 1Holyoke  
Pittsfield @ 7Hoosac Valley  
Ipswich2 @ Georgetown  
Coyle-Cassidy1 @ Marthas Vineyard Regional  
Hull5 @ Pope John Paul II  
Triton Regional @ 5Masconomet Regional  
Assabet Valley RVT7 @ Abby Kelley Foster  
Pope John Paul II3 @ St. Clement  
Silver Lake Regional @ 2Whitman-Hanson Regional  
Taconic5 @ South Hadley  
Agawam4 @ Chicopee Comp  
Norwell2 @ East Bridgewater  
Ware11 @ Mohawk Trail Regional  
Dedham3 @ Medway  
East Boston6 @ Boston Latin Academy  
Medford @ 6Gloucester  
Tri-County RVT @ 2Blue Hills RVT  
Minuteman Regional2 @ Nashoba Valley Tech  
Cathedral (Boston)4 @ Marian/Keefe Tech  
Oxford6 @ Southbridge  
Putnam Vo-Tech/Sci-Tech @ 4West Springfield  
Bishop Fenwick OH @ 1Cardinal Spellman  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)