Schedule & Scores for Saturday, October 13, 2007

ClassAway   HomeLocation
St. Johns Prep25 @ 14St. Johns  
Stoughton47 @ 7Oliver Ames  
Andover31 @ 21Tewksbury Memorial  
Brockton54 @ 19Pinkerton NH  
Somerset26 @ 7Bishop Connolly  
Lincoln-Sudbury23 @ 13Reading Memorial  
Mansfield28 @ 20Franklin  
Governors Academy42 @ 12Brooks  
Doherty Memorial7 @ 12Westborough  
Abington26 @ 6Cardinal Spellman  
Needham19 @ 6Brookline  
Xaverian Brothers7 @ 20Everett  
Wareham8 @ 28Seekonk  
Pembroke7 @ 24Scituate  
Lynn English21 @ 0Marblehead  
Lynnfield21 @ 49North Andover  
Dennis-Yarmouth Regional28 @ 6North Quincy  
Pentucket Regional49 @ 21North Reading  
Belmont Hill0 @ 6St. Sebastians School  
Quincy6 @ 24Marshfield  
Roxbury Latin20 @ 34Noble & Greenough  
Billerica Memorial15 @ 26Dracut  
Newton North12 @ 20Weymouth  
Woburn Memorial14 @ 21Melrose  
Malden Catholic13 @ 20Catholic Memorial School  
Saugus14 @ 7Winthrop  
Norwood7 @ 27Walpole  
Taunton13 @ 35Attleboro  
Cambridge Rindge & Latin28 @ 14Arlington  
Dartmouth42 @ 7Barnstable  
Thayer Academy42 @ 28Milton Academy  
Wilmington31 @ 7Hamilton-Wenham Regional  
Williston Northampton42 @ 20Cheshire Academy CT  
Braintree15 @ 32Framingham  
Pingree38 @ 44Holderness NH  
Greater Lawrence Tech41 @ 26North Shore Tech/Essex Agricultural  
Deerfield Academy26 @ 0Loomis Chaffee CT  
Bay Path RVT14 @ 28Blackstone Valley RVT  
Plymouth North28 @ 7Whitman-Hanson Regional  
Phillips Academy34 @ 6Cushing Academy  
Hanover41 @ 29Middleborough  
Oakmont Regional0 @ 35St. Peter-Marian  
Commerce24 @ 52East Longmeadow  
Millbury42 @ 12Leicester  
West Springfield21 @ 28Cathedral (Springfield)  
Pittsfield0 @ 33Hoosac Valley  
Coyle-Cassidy21 @ 45Bishop Feehan  
Georgetown41 @ 8Greater Lowell Tech  
Silver Lake Regional13 @ 22Hingham  
Taconic26 @ 21Drury  
Rivers28 @ 45Lawrence Academy  
Northfield Mount Hermon6 @ 42Phillips Exeter Academy NH  
Lynn Vo-Tech24 @ 6Northeast Metro RVT  
East Boston33 @ 15South Shore Vo-Tech  
Diman RVT14 @ 20Old Colony RVT  
Montachusett RVT0 @ 34Keefe Tech  
Franklin County Tech36 @ 0Holyoke Catholic/Granby  
West Bridgewater34 @ 6Nantucket  
Randolph0 @ 22Archbishop Williams  
Marian45 @ 14St. Clement  
South/University Park/Accelerated12 @ 49Shepherd Hill Regional  
Cape Cod RVT/Harwich6 @ 14Southeastern RVT  
Hudson Catholic8 @ 44Worcester Tech  
St. Pauls NH 6 @ 39Buckingham Browne & Nichols  
Salisbury School CT 20 @ 16Worcester Academy  
Gunnery CT 40 @ 13Tabor Academy  
Westminster CT 0 @ 21Wilbraham & Monson Academy  
Suffield Academy CT 32 @ 38Berkshire School  
St. Georges RI 19 @ 21St. Marks  
Hyde CT 14 @ 15Dexter  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)