Schedule & Scores for Friday, October 27, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Frederick @ 11Churchill  
Calvert Hall @ 7McDonogh  
Mount St. Joseph @ 24St. Frances Academy  
St. Pauls4 @ John Carroll  
Patuxent @ 16La Plata  
Old Mill @ 0Arundel  
Huntingtown @ 6Stone  
McDonough @ 12Calvert  
Atholton @ 13Howard  
Damascus21 @ Seneca Valley  
Douglass (Baltimore)1 @ City College  
North Point9 @ Northern (Owings)  
Kent Island @ 13North Caroline  
Gwynn Park28 @ Largo  
Hereford27 @ Owings Mills  
Edmondson-Westside @ 8Dunbar  
Milford Mill Academy23 @ Dundalk  
South River12 @ North County  
Reservoir @ 7Long Reach  
Perryville1 @ North East  
Northwest @ 9Quince Orchard  
Glenelg @ 15River Hill  
Sherwood22 @ Springbrook  
Archbishop Curley @ 27St. Marys Ryken  
Hammond2 @ Kent County  
Queen Annes County2 @ Parkside  
Governor Thomas Johnson @ 18Urbana  
Wilde Lake @ 2Reservoir  
South Carroll @ 9Manchester Valley  
Boys Latin @ 10St. Marys  
Century9 @ Winters Mill  
Elkton11 @ Aberdeen  
New Town @ 2Overlea  
Severn9 @ Pallotti  
Wicomico @ 0Easton  
Southern (Oakland) @ 18Allegany  
Fort Hill32 @ Mountain Ridge  
Fallston @ 16C Milton Wright  
Oakdale @ 10Walkersville  
Poly11 @ Patterson  
Catoctin29 @ Clear Spring  
Marriotts Ridge20 @ Mt Hebron  
Liberty8 @ Key (Union Bridge)  
Bethesda-Chevy Chase @ 8Whitman  
Kenwood14 @ Catonsville  
Clarksburg @ 1Einstein  
Gaithersburg @ 18Watkins Mill  
Glen Burnie @ 25Broadneck  
Johnson @ 17Wootton  
Bel Air8 @ North Harford  
Lackey2 @ Westlake  
Annapolis2 @ Severna Park  
Smithsburg @ 4Northern (Accident)  
Snow Hill @ 24Cambridge-South Dorchester  
Pikesville @ 1Lansdowne  
Tuscarora @ 2Linganore  
Paint Branch @ 0Blake  
Wheaton14 @ Kennedy  
Northeast @ 11Meade  
Great Mills @ 18Chopticon  
Sparrows Point1 @ Patapsco  
Annapolis Area Christian8 @ St. Johns Catholic Prep  
Southwestern @ 45Lewis  
Oakland Mills6 @ Wilde Lake  
Towson3 @ Woodlawn  
Rockville @ 24Montgomery  
Havre de Grace8 @ Edgewood  
Northwood @ 46Blair  
Digital Harbor @ 11Mergenthaler Vo-Tech  
Williamsport3 @ Boonsboro  
Our Lady of Mount Carmel @ 2Friends  
Magruder @ 11Poolesville  
Forest Park34 @ Bluford Drew Jemison Academy/Knowledge Achievement Success Academy  
Rising Sun @ 33Harford Tech  
Joppatowne @ 3Patterson Mill  
Colonel Richardson24 @ Washington  
National Academy Foundation5 @ Carver Vo-Tech  
Northwestern (Hyattsville)7 @ Friendly  
Southern (Harwood) @ 10Chesapeake (Pasadena)  
National Christian Academy @ 18Riverdale Baptist  
Friendship Academy Engineering & Tech19 @ Franklin (Baltimore)  
St Charles19 @ Leonardtown  
Lake Clifton/Reach7 @ New Era Academy  
Gonzaga DC 9 @ Our Lady of Good Counsel  
Salesianum DE @ 3Westminster  
St. Albans DC @ 21Bullis  
Jefferson WV @ 14South Hagerstown  
Benedictine VA @ 6Avalon  
James Buchanan PA @ 19Brunswick  
Delaware County Christian PA @ 16Bohemia Manor  
Central Virginia HomeSchool VA 9 @ Central Maryland Christian Crusaders  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)