Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Gilman School0 @ 50St. Frances Academy  
Frederick7 @ 46Williamsport  
DeMatha14 @ 20Our Lady of Good Counsel  
Loyola Blakefield6 @ 35McDonogh  
Westminster43 @ 7Liberty  
Walkersville27 @ 20Tuscarora  
St. Pauls20 @ 22Catoctin  
Old Mill34 @ 14Chesapeake (Pasadena)  
Huntingtown21 @ 9Great Mills  
McDonough12 @ 41Westlake  
Seneca Valley20 @ 14Poolesville  
South Hagerstown20 @ 23Urbana  
Douglass (Baltimore)14 @ 42Dunbar  
Kent Island27 @ 49Oakdale  
Gwynn Park27 @ 7Northwestern (Hyattsville)  
Hereford20 @ 26Overlea  
South River7 @ 42Broadneck  
Reservoir27 @ 12Oakland Mills  
Perryville24 @ 20Patterson Mill  
Calvert19 @ 21Patuxent  
North Hagerstown12 @ 25Boonsboro  
Archbishop Curley0 @ 49St. Marys  
John Carroll10 @ 7Pallotti  
Governor Thomas Johnson0 @ 48Middletown  
Suitland54 @ 7Largo  
South Carroll0 @ 33Century  
Flowers14 @ 12Friendly  
Watkins Mill18 @ 42Damascus  
Chesapeake (Baltimore)22 @ 18Eastern Tech  
Elkton35 @ 7North Harford  
Linganore48 @ 0Kennedy  
Wicomico30 @ 15Cambridge-South Dorchester  
Patterson0 @ 14Edmondson-Westside  
Northern (Accident)20 @ 24Mountain Ridge  
Severna Park16 @ 26Meade  
Blake33 @ 19Churchill  
Allegany49 @ 21Keyser WV  
Leonardtown6 @ 42Northern (Owings)  
City College6 @ 19Mergenthaler Vo-Tech  
Aberdeen12 @ 23Edgewood  
Dundalk21 @ 49Perry Hall  
Avalon6 @ 21St. Marys Ryken  
Poly18 @ 22Digital Harbor  
Montgomery24 @ 49Northwest  
Einstein0 @ 47Quince Orchard  
Parkville35 @ 0Catonsville  
Winters Mill20 @ 7Manchester Valley  
Bethesda-Chevy Chase0 @ 44Wootton  
Long Reach27 @ 6Marriotts Ridge  
Clarksburg49 @ 21Wheaton  
Gaithersburg14 @ 53Paint Branch  
Lewis34 @ 0Forest Park  
Johnson7 @ 27Whitman  
Bel Air17 @ 7C Milton Wright  
Chopticon19 @ 14Lackey  
Annapolis22 @ 42Arundel  
Smithsburg24 @ 18Brunswick  
Snow Hill7 @ 59Parkside  
Springbrook0 @ 26Blair  
Northeast40 @ 13Southern (Harwood)  
Bohemia Manor20 @ 49Harford Tech  
North County12 @ 34Glen Burnie  
Easton0 @ 17Decatur  
Southwestern6 @ 48Lake Clifton/Reach  
La Plata7 @ 31Stone  
Kent County0 @ 61North Caroline  
Rockville8 @ 28Magruder  
Havre de Grace42 @ 0Fallston  
Northwood8 @ 62Sherwood  
Oxon Hill14 @ 58Wise  
Washington27 @ 16Arcadia VA  
Clear Spring6 @ 53Berkeley Springs WV  
Patapsco14 @ 28Lansdowne  
Our Lady of Mount Carmel0 @ 37St. Johns Catholic Prep  
Lutheran8 @ 19Pope John Paul the Great VA  
Parkdale6 @ 44Broad Run VA  
Rising Sun28 @ 8Joppatowne  
Hancock56 @ 12Hundred WV  
Bennett7 @ 28Queen Annes County  
National Academy Foundation50 @ 0Franklin (Baltimore)  
New Era Academy13 @ 14Friendship Academy Engineering & Tech  
St Charles0 @ 35North Point  
Bluford Drew Jemison Academy/Knowledge Achievement Success Academy0 @ 36Carver Vo-Tech  
St. Stephens & St. Agnes VA 7 @ 45Georgetown Prep  
Caravel DE 0 @ 41Howard  
Pendleton County WV 6 @ 54Southern (Oakland)  
First State Military Academy DE 26 @ 62North East  
Options Charter DC 6 @ 46Maryland School for the Deaf  
Nandua VA 0 @ 45Colonel Richardson  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)