Schedule & Scores for Friday, September 2, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Gilman School21 @ 2Dunbar  
Frederick0 @ 44Watkins Mill  
Calvert Hall41 @ 6John Carroll  
McDonogh34 @ 14Franklin (Reisterstown)  
Arundel60 @ 35Glen Burnie  
River Hill17 @ 13Wilde Lake  
Middletown43 @ 0Manchester Valley  
St. Pauls42 @ 0Carver Vo-Tech  
Old Mill49 @ 21Severna Park  
Huntingtown7 @ 28Patuxent  
Seneca Valley42 @ 20Poolesville  
Damascus21 @ 13Quince Orchard  
North Point41 @ 18Stone  
Kent Island40 @ 14Colonel Richardson  
Boonsboro41 @ 0Catoctin  
Landon40 @ 0High Point  
Howard28 @ 7Reservoir  
Broadneck36 @ 12South River  
North Hagerstown6 @ 41South Carroll  
North Harford7 @ 26Hereford  
Sherwood27 @ 10Bethesda-Chevy Chase  
Archbishop Curley31 @ 14Edmondson-Westside  
Governor Thomas Johnson8 @ 29Walkersville  
Archbishop Spalding52 @ 0St. Marys  
Churchill7 @ 30Clarksburg  
Boys Latin3 @ 23Loyola Blakefield  
St. Marys Ryken14 @ 32Woodson DC  
Linganore7 @ 18Tuscarora  
Wicomico24 @ 61Cambridge-South Dorchester  
Northern (Accident)14 @ 13Smithsburg  
Blake45 @ 6Springbrook  
Centennial30 @ 21Hammond  
Allegany40 @ 0Southern (Oakland)  
Leonardtown0 @ 39Lackey  
Aberdeen20 @ 22Perry Hall  
C Milton Wright0 @ 31Elkton  
Largo49 @ 27Laurel  
Fort Hill73 @ 0Brunswick  
Avalon20 @ 55DeMatha  
Fallston35 @ 6Joppatowne  
Wootton39 @ 14Kennedy  
Montgomery47 @ 36Einstein  
Marriotts Ridge10 @ 21Atholton  
Bladensburg14 @ 20Friendly  
Liberty30 @ 6Severn  
Mergenthaler Vo-Tech12 @ 18South Hagerstown  
Pallotti21 @ 22Bullis  
Winters Mill7 @ 0Patterson Mill  
Long Reach33 @ 0Mt Hebron  
Whitman27 @ 7Paint Branch  
Decatur13 @ 20Bohemia Manor  
Gaithersburg6 @ 27Northwest  
Lewis20 @ 0Patterson  
Johnson0 @ 41Rockville  
North Caroline49 @ 48Easton  
Edgewood34 @ 7Perryville  
Chopticon41 @ 21La Plata  
Snow Hill0 @ 49Parkside  
Eastern Tech9 @ 18Owings Mills  
Great Mills9 @ 22McDonough  
Annapolis Area Christian12 @ 16St. Johns Catholic Prep  
Blair35 @ 0Northwood  
Oakland Mills7 @ 29Glenelg  
Kent County14 @ 58Queen Annes County  
Towson10 @ 12Digital Harbor  
Havre de Grace38 @ 0North East  
St. James41 @ 0Clear Spring  
Randallstown42 @ 0Pikesville  
Williamsport33 @ 14Key (Union Bridge)  
Maryland School for the Deaf44 @ 6Paul International DC  
Magruder14 @ 21Wheaton  
Friends0 @ 43Our Lady of Mount Carmel  
Central Maryland Christian Crusaders 20 @ 6Capitol Christian Academy  
Rising Sun7 @ 46Southern (Harwood)  
Silver Oak Academy19 @ 38Hollidaysburg PA  
Lansdowne12 @ 16Chesapeake (Pasadena)  
Bennett27 @ 19Washington  
National Academy Foundation0 @ 42St. Pauls  
Northern (Owings)0 @ 33Calvert  
Friendship Academy Engineering & Tech6 @ 32City College  
New Era Academy0 @ 14Carver Vo-Tech  
St Charles0 @ 22Westlake  
Bishop OConnell VA 7 @ 30Georgetown Prep  
Paramus Catholic NJ 38 @ 20St. Frances Academy  
Washington WV 8 @ 68Oakdale  
Dunbar DC 2 @ 0Southwestern  
York County Tech PA 14 @ 38Harford Tech  
Quantico VA 36 @ 0Hancock  
John Marshall WV 27 @ 35Mountain Ridge  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)