Schedule & Scores for Friday, November 4, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Gilman School0 @ 42Archbishop Spalding  
Riverdale Baptist48 @ 55Pallotti  
St. Johns Catholic Prep45 @ 12Friends  
DeMatha21 @ 7Our Lady of Good Counsel  
McDonogh28 @ 8Calvert Hall  
Middletown3 @ 27Walkersville  
St. Pauls7 @ 17Boys Latin  
Atholton14 @ 55Howard  
Dunbar27 @ 13Douglass (Baltimore)  
Westlake14 @ 49Patuxent  
Seneca Valley24 @ 13Gaithersburg  
Damascus35 @ 27Blair  
North Point49 @ 0Northern (Owings)  
Northwestern (Baltimore)48 @ 0Franklin (Baltimore)  
South River28 @ 38Northeast  
Reservoir27 @ 21Marriotts Ridge  
Landon10 @ 42Bullis  
Northwest53 @ 18Wootton  
Mt Hebron7 @ 42River Hill  
Glenelg42 @ 12Centennial  
Calvert17 @ 14Lackey  
North Hagerstown0 @ 14South Hagerstown  
North Harford21 @ 0Aberdeen  
Hammond14 @ 39Long Reach  
Queen Annes County24 @ 14Kent Island  
John Carroll33 @ 35Archbishop Curley  
Wilde Lake35 @ 25Oakland Mills  
South Carroll0 @ 40Westminster  
Churchill38 @ 0Johnson  
Linganore24 @ 21Urbana  
Severn20 @ 22St. Marys  
Wicomico12 @ 20Bennett  
Patterson34 @ 14Carver Vo-Tech  
Northern (Accident)38 @ 6Southern (Oakland)  
Owings Mills27 @ 6Loch Raven  
Severna Park41 @ 60Arundel  
Dundalk7 @ 33Franklin (Reisterstown)  
Stone12 @ 7Huntingtown  
Brunswick7 @ 57Catoctin  
Western Tech & Environmental Science38 @ 0Pikesville  
Montgomery28 @ 6Randallstown  
Einstein22 @ 49Sherwood  
Marriotts Ridge12 @ Mt Hebron  
Parkville41 @ 3Catonsville  
Patterson Mill24 @ 14Harford Tech  
Liberty38 @ 0Century  
Mergenthaler Vo-Tech42 @ 6Digital Harbor  
Poolesville25 @ 22Blake  
Clarksburg49 @ 26Springbrook  
Glen Burnie0 @ 13Meade  
North Caroline45 @ 20Colonel Richardson  
Edgewood14 @ 13C Milton Wright  
Chopticon40 @ 6Great Mills  
Annapolis14 @ 15Old Mill  
Smithsburg40 @ 68Boonsboro  
Snow Hill6 @ 43Decatur  
North East6 @ 48Elkton  
Eastern Tech13 @ 35Overlea  
Tuscarora28 @ 34Oakdale  
Paint Branch0 @ 35Quince Orchard  
Wheaton21 @ 37Watkins Mill  
Easton42 @ 21Cambridge-South Dorchester  
Southwestern22 @ 0New Era Academy  
Key (Union Bridge)26 @ 21Winters Mill  
La Plata26 @ 32McDonough  
Kent County27 @ 42Fallston  
Rockville27 @ 22Magruder  
Havre de Grace20 @ 28Bel Air  
Northwood56 @ 18Kennedy  
St. James42 @ 9Manchester Valley  
Williamsport57 @ 20Clear Spring  
Maryland School for the Deaf62 @ 0Florida School for the Deaf FL  
Patapsco22 @ 30Woodlawn  
Dulaney37 @ 0Lansdowne  
Rising Sun18 @ 42Perryville  
Joppatowne14 @ 19Bohemia Manor  
Silver Oak Academy6 @ National Christian Academy  
Silver Oak Academy @ 7Potomac VA  
Douglass (Upper Marlboro)55 @ 22Largo  
Southern (Harwood)7 @ 35Broadneck  
Chesapeake (Pasadena)20 @ 44North County  
National Christian Academy0 @ 26Avalon  
St. Andrew's Episcopal0 @ Georgetown Visitation Prep DC  
St Charles20 @ 6Leonardtown  
Episcopal VA 17 @ 7Georgetown Prep  
Archbishop Carroll DC 14 @ 23St. Marys Ryken  
Berkeley Springs WV 40 @ 0Hancock  
Keyser WV 49 @ 7Mountain Ridge  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)