Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Gilman School17 @ 24Calvert Hall  
Riverdale Baptist14 @ 54Archbishop Spalding  
Mount St. Joseph55 @ 14Loyola Blakefield  
Westminster27 @ 35Governor Thomas Johnson  
Middletown42 @ 6Catoctin  
Walkersville14 @ 7Oakdale  
St. Pauls0 @ 39Liberty  
Urbana14 @ 28Tuscarora  
Old Mill42 @ 0Southern (Harwood)  
Huntingtown10 @ 6St Charles  
McDonough0 @ 39Patuxent  
Atholton21 @ 7Centennial  
Dunbar19 @ 20City College  
St. Frances Academy34 @ 20McDonogh  
Quince Orchard24 @ 21Northwest  
North Point36 @ 6Leonardtown  
Edmondson-Westside0 @ 38Douglass (Baltimore)  
Northwestern (Baltimore)6 @ 35Lewis  
Boonsboro44 @ 20North Hagerstown  
Perryville6 @ 48Elkton  
Howard39 @ 0Hammond  
Mt Hebron14 @ 38Reservoir  
Broadneck35 @ 12Glen Burnie  
Bishop McNamara0 @ 43Our Lady of Good Counsel  
Sherwood43 @ 26Blair  
Eleanor Roosevelt8 @ 38Wise  
South Carroll49 @ 13Key (Union Bridge)  
Century39 @ 13C Milton Wright  
Linganore35 @ 14Wootton  
Wicomico59 @ 12Snow Hill  
Owings Mills14 @ 28Randallstown  
Owings Mills6 @ 45Overlea  
Severna Park37 @ 6Chesapeake (Pasadena)  
Manchester Valley14 @ 33Winters Mill  
Southern (Oakland)16 @ 40Pendleton County WV  
Stone23 @ 0Westlake  
Fort Hill27 @ 13South Hagerstown  
Fallston34 @ 35North Harford  
Cambridge-South Dorchester14 @ 49Kent Island  
Western Tech & Environmental Science6 @ 49Hereford  
Parkville26 @ 6Kenwood  
Pallotti58 @ 21John Carroll  
Bethesda-Chevy Chase19 @ 29Churchill  
Poolesville0 @ 35Montgomery  
Whitman6 @ 42Damascus  
Clarksburg7 @ 28Gaithersburg  
Johnson34 @ 6Northwood  
Bel Air15 @ 22Aberdeen  
North Caroline27 @ 6Kent County  
Lackey48 @ 20Great Mills  
Annapolis59 @ 20Northeast  
Springbrook0 @ 56Paint Branch  
Wheaton8 @ 48Seneca Valley  
Bohemia Manor42 @ 28Patterson Mill  
Sparrows Point26 @ 27Eastern Tech  
North County31 @ 13South River  
Annapolis Area Christian40 @ 8Friends  
Oakland Mills20 @ 13River Hill  
Woodlawn0 @ 35Dundalk  
La Plata14 @ 40Calvert  
Rockville46 @ 45Watkins Mill  
Maryland Christian 0 @ 8St. Johns Catholic Prep  
Havre de Grace33 @ 20Edgewood  
Williamsport46 @ 0Frederick  
Harford Tech40 @ 3North East  
Magruder0 @ 48Blake  
Carver Vo-Tech6 @ 30Poly  
Rising Sun21 @ 56Joppatowne  
Silver Oak Academy6 @ 41Easton  
Central0 @ 35Mergenthaler Vo-Tech  
Lansdowne14 @ 7Patapsco  
Mountain Ridge21 @ 51Northern (Accident)  
Bennett0 @ 26Parkside  
Colonel Richardson34 @ 27Nandua VA  
National Academy Foundation26 @ 0New Era Academy  
Northern (Owings)20 @ 48Chopticon  
National Christian Academy0 @ 47Maret DC  
Bluford Drew Jemison Academy34 @ 0Franklin (Baltimore)  
Episcopal VA 27 @ 13Bullis  
Arcadia VA 31 @ 27Washington  
Berkeley Springs WV 42 @ 28Clear Spring  
Northern Virginia HomeSchool VA 8 @ 68Maryland School for the Deaf  
Hundred WV 14 @ 59Hancock  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)