Schedule & Scores for Friday, September 20, 2013

ClassAway   HomeLocation
Frederick6 @ 26South Carroll  
Loyola Blakefield24 @ 20North Harford  
Mount St. Joseph44 @ 59Dover DE  
McDonogh41 @ 10Georgetown Prep  
River Hill28 @ 6Atholton  
Westminster14 @ 27Urbana  
Walkersville28 @ 33Catoctin  
Old Mill30 @ 20Meade  
Huntingtown21 @ 14Calvert  
McDonough26 @ 55Westlake  
Dunbar58 @ 0Lewis  
Seneca Valley13 @ 20Northwest  
South Hagerstown38 @ 14Poolesville  
St. Frances Academy42 @ 0Wythe (Richmond) VA  
Quince Orchard7 @ 6Damascus  
Douglass (Baltimore)34 @ 12Mergenthaler Vo-Tech  
Hereford6 @ 42Franklin (Reisterstown)  
Edmondson-Westside6 @ 22Digital Harbor  
Northwestern (Baltimore)14 @ 12Du Bois  
Boonsboro13 @ 55Middletown  
South River12 @ 33Broadneck  
Landon14 @ 28St. Pauls  
Perryville51 @ 28Bohemia Manor  
Glenelg24 @ 6Reservoir  
Queen Annes County45 @ 0Colonel Richardson  
Eleanor Roosevelt38 @ 0High Point  
Archbishop Spalding14 @ 21Bullis  
Potomac14 @ 6Friendly  
Century32 @ 38Governor Thomas Johnson  
Chesapeake (Baltimore)15 @ 6Sparrows Point  
Elkton13 @ 47Aberdeen  
Linganore27 @ 21North Hagerstown  
Wicomico0 @ 35Kent Island  
Owings Mills18 @ 57Catonsville  
Severna Park28 @ 27Chesapeake (Pasadena)  
Blake20 @ 14Magruder  
Leonardtown17 @ 13Stone  
Southern (Oakland)14 @ 21Silver Oak Academy  
Dundalk27 @ 0Patapsco  
Fallston40 @ 7Rising Sun  
Brunswick23 @ 44Manchester Valley  
Western Tech & Environmental Science50 @ 6Lansdowne  
Wootton41 @ 0Churchill  
Montgomery31 @ 16Johnson  
Einstein48 @ 35Rockville  
Marriotts Ridge10 @ 35Howard  
Parkville8 @ 12Eastern Tech  
Liberty11 @ 26Tuscarora  
Winters Mill20 @ 49Oakdale  
Forestville Military Academy48 @ 0Cardozo DC  
Gaithersburg24 @ 7Clarksburg  
Bel Air62 @ 14Edgewood  
Chopticon48 @ 54Northern (Owings)  
Lackey14 @ 35North Point  
Annapolis33 @ 6Glen Burnie  
Surrattsville20 @ 19Wilson DC  
North East14 @ 30Havre de Grace  
Springbrook15 @ 22Sherwood  
Paint Branch43 @ 12Kennedy  
Wheaton0 @ 42Watkins Mill  
Great Mills18 @ 42Riverdale Baptist  
North County0 @ 68Arundel  
Annapolis Area Christian14 @ 39St. Marys  
Key (Union Bridge)21 @ 28Williamsport  
Oakland Mills14 @ 30Hammond  
La Plata7 @ 43Patuxent  
Loch Raven18 @ 45Pallotti  
St. James7 @ 39St. Johns Catholic Prep  
North Carroll17 @ 14Smithsburg  
Washington7 @ 56North Caroline  
Forest Park0 @ 48City College  
Southside Academy0 @ 32Southwestern  
Fairmont Heights8 @ 21Largo  
Joppatowne14 @ 34Patterson Mill  
Bennett14 @ 26Parkside  
Franklin (Baltimore)0 @ 20Carver Vo-Tech  
National Academy Foundation0 @ 45Patterson  
Bluford Drew Jemison Academy/Civitas12 @ 16Maritime Academy  
Southern (Harwood)47 @ 8Northeast  
Friendship Academy Engineering & Tech0 @ 34Poly  
New Era Academy0 @ 32Southwestern  
Anacostia DC 6 @ 56Gilman School  
Gonzaga DC 30 @ 20Our Lady of Good Counsel  
Caravel DE 35 @ 49Archbishop Curley  
Keyser WV 47 @ 7Northern (Accident)  
St. Andrews DE 0 @ 61C Milton Wright  
Arcadia VA 28 @ 14Snow Hill  
Petersburg WV 27 @ 62Clear Spring  
Options Charter DC 12 @ 16Maryland School for the Deaf  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)