Schedule & Scores for Friday, October 25, 2013

ClassAway   HomeLocation
Calvert Hall9 @ 37Gilman School  
Arundel18 @ 37Broadneck  
Middletown49 @ 14Governor Thomas Johnson  
Walkersville0 @ 36Oakdale  
St. Pauls34 @ 36St. Marys  
Patuxent47 @ 28Stone  
Urbana42 @ 7Frederick  
Huntingtown14 @ 13North Point  
Westlake38 @ 0Great Mills  
Damascus16 @ 14Seneca Valley  
Quince Orchard41 @ 6Gaithersburg  
Edmondson-Westside40 @ 0City College  
Meade42 @ 0North County  
Northwestern (Baltimore)48 @ 8Lewis  
South River36 @ 27Severna Park  
Reservoir27 @ 7Wilde Lake  
Howard26 @ 7Hammond  
Glenelg21 @ 3Centennial  
Calvert21 @ 14McDonough  
North Harford53 @ 26C Milton Wright  
Archbishop Curley34 @ 7Severn  
John Carroll14 @ 0Boys Latin  
Archbishop Spalding28 @ 24Georgetown Prep  
South Carroll52 @ 13Key (Union Bridge)  
Watkins Mill0 @ 42South Hagerstown  
Perry Hall55 @ 20Kenwood  
Century34 @ 14Winters Mill  
New Town12 @ 15Hereford  
St. Marys Ryken28 @ 12Paul VI VA  
Linganore42 @ 7Tuscarora  
Wicomico14 @ 34Parkside  
Blake16 @ 32Sherwood  
Allegany47 @ 27Northern (Accident)  
Manchester Valley40 @ 31Liberty  
Overlea48 @ 0Owings Mills  
Southern (Oakland)17 @ 36Mountain Ridge  
Aberdeen49 @ 0Havre de Grace  
Dundalk7 @ 0Catonsville  
Fort Hill21 @ 17Chestnut Ridge PA  
Fallston38 @ 6Perryville  
Brunswick36 @ 14Williamsport  
Poly37 @ 0New Era Academy  
Montgomery20 @ 24Wootton  
Parkville14 @ 0Woodlawn  
Patterson Mill7 @ 28Bel Air  
Mergenthaler Vo-Tech35 @ 6Southwestern  
Pallotti20 @ 26St. Johns Catholic Prep  
Poolesville23 @ 20Wheaton  
Clarksburg14 @ 13Northwest  
Johnson3 @ 34Whitman  
Smithsburg2 @ 41North Hagerstown  
Snow Hill14 @ 27Colonel Richardson  
Springbrook35 @ 7Churchill  
Eastern Tech12 @ 27Sparrows Point  
Paint Branch54 @ 14Bethesda-Chevy Chase  
Northeast0 @ 34Annapolis  
Bohemia Manor0 @ 34Lackey  
Easton7 @ 29Kent Island  
Annapolis Area Christian42 @ 8Friends  
Blair34 @ 18Einstein  
Oakland Mills6 @ 49River Hill  
La Plata21 @ 34Chopticon  
Kent County40 @ 7Washington  
Towson54 @ 19Loch Raven  
Rockville64 @ 41Magruder  
Digital Harbor0 @ 24Douglass (Baltimore)  
Oxon Hill36 @ 0High Point  
North Carroll6 @ 42Westminster  
Du Bois6 @ 3Bluford Drew Jemison Academy/Civitas  
Clear Spring14 @ 21Spring Mills WV  
Harford Tech20 @ 46Edgewood  
Maryland School for the Deaf34 @ 14Model School for the Deaf DC  
Dulaney13 @ 70Cambridge-South Dorchester  
Carver Vo-Tech55 @ 14Maritime Academy  
Southside Academy0 @ 37Poly  
Rising Sun7 @ 33Elkton  
Joppatowne20 @ 14North East  
Lake Clifton6 @ 14Friendship Academy Engineering & Tech  
Silver Oak Academy0 @ 42Caravel DE  
Hancock52 @ 18Massanutten Military Academy VA  
Bennett0 @ 49Decatur  
Franklin (Baltimore)0 @ 8Forest Park  
National Academy Foundation0 @ 74Dunbar  
Frederick County HomeSchool10 @ 51Central Maryland Christian Crusaders  
Southern (Harwood)35 @ 0Glen Burnie  
Chesapeake (Pasadena)7 @ 10Old Mill  
Northern (Owings)19 @ 24Leonardtown  
KIPP College Prep DC 14 @ 60Avalon  
Chavez DC 32 @ 0National Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)