Schedule & Scores for Friday, November 2, 2018

ClassAway   HomeLocation
Teurlings Catholic34 @ 41Carencro  
Notre Dame55 @ 19Lake Arthur  
Jesuit8 @ 16Brother Martin  
St. Thomas More54 @ 10Rayne  
St. Amant13 @ 20East Ascension  
Parkway38 @ 24Southwood  
Salmen7 @ 68Lakeshore  
New Iberia21 @ 28Sam Houston  
Loranger35 @ 34Albany  
Covington20 @ 27Mandeville  
Haughton32 @ 35Airline  
Scotlandville12 @ 14Denham Springs  
Scotlandville @ 12Jesuit  
Washington-Marion44 @ 7Iowa  
LaGrange0 @ 38Barbe  
Ruston42 @ 16Pineville  
Vandebilt Catholic20 @ 35White  
North DeSoto35 @ 28Minden  
Hahnville48 @ 0Bourgeois  
Lafayette14 @ 35Acadiana  
St. Charles Catholic13 @ 7St. James  
Sulphur27 @ 30Comeaux  
Northside0 @ 47Westgate  
Kentwood9 @ 28Southern Lab  
Plaquemine35 @ 19Lutcher  
Captain Shreve14 @ 27Evangel Christian Academy  
Westlake14 @ 26South Beauregard  
East St. John50 @ 0South Lafourche  
Union Parish50 @ 45Wossman  
South Plaquemines22 @ 56Metairie Park Country Day  
Northshore3 @ 17Slidell  
West Feliciana7 @ 23Kinder  
St. Martinville30 @ 28Breaux Bridge  
Mangham52 @ 26Varnado  
Woodlawn (Baton Rouge)0 @ 44Parkview Baptist  
Assumption48 @ 7Morgan City  
White Castle0 @ 40East Iberville  
Cox20 @ 21Belle Chasse  
Archbishop Shaw3 @ 29Curtis  
Terrebonne20 @ 49Destrehan  
North Webster32 @ 23Loyola College Prep  
Northwood (Lena)35 @ 26D'Arbonne Woods  
Caldwell Parish13 @ 8Marksville  
Erath41 @ 13Abbeville  
Fontainebleau29 @ 21St. Paul  
Washington22 @ 44Benton  
Peabody20 @ 26Avoyelles  
Central Lafourche49 @ 28Thibodaux  
Bogalusa20 @ 28Archbishop Hannan  
Bonnabel48 @ 8King  
Independence48 @ 20Springfield  
Westminster Academy0 @ 40Sacred Heart  
Carroll34 @ 12Madison  
Rayville34 @ 19General Trass  
Mansfield38 @ 12Lakeside  
De La Salle47 @ 20Donaldsonville  
Tioga41 @ 13Buckeye  
Crowley34 @ 6Pine Prairie  
Patterson28 @ 51Kaplan  
Many21 @ 0Winnfield  
Capitol6 @ 22Sumner  
Northlake Christian12 @ 39St. Helena Central  
Rosepine46 @ 8East Beauregard  
Ellender35 @ 42South Terrebonne  
Chalmette28 @ 63Landry/Walker  
Ascension Catholic35 @ 26St. John  
Dunham42 @ 0Episcopal  
Amite55 @ 0Aquinas  
Green Oaks37 @ 22Jonesboro-Hodge  
Central Catholic0 @ 44Vermilion Catholic  
Hammond22 @ 17Ponchatoula  
Ville Platte0 @ 55Welsh  
Walker21 @ 35Central (Baton Rouge)  
Ehret39 @ 6Higgins  
Louisiana New Tech0 @ 46Homer  
Pearl River23 @ 13Franklinton  
Tara14 @ 35St. Michael  
Madison Prep Academy41 @ 14Brusly  
Catholic of Pointe Coupee0 @ 12Opelousas Catholic  
Elton8 @ 55Oberlin  
Northeast8 @ 28East Feliciana  
Pine47 @ 9Pope John Paul II  
Christian Life0 @ 24Port Allen  
Delhi Charter22 @ 50Vidalia  
Baker0 @ 43University Lab  
Delcambre38 @ 46Loreauville  
Bolton7 @ 40Jena  
Oakdale33 @ 35DeQuincy  
Leesville47 @ 34St. Louis  
Logansport49 @ 6St. Mary  
Red River6 @ 14Holy Savior Menard  
Iota35 @ 34Eunice  
Berwick60 @ 29North Vermilion  
LaSalle34 @ 8Block  
Fisher0 @ 56Newman  
Vinton14 @ 34Pickering  
Hanson Memorial27 @ 20Centerville  
Gueydan64 @ 0Highland Baptist Christian  
Jeanerette0 @ 56Lafayette Christian Academy  
Mamou12 @ 20Northwest  
Merryville0 @ 49St. Edmund  
St. Martins Episcopal0 @ 55West St. John  
Tensas0 @ 52Sicily Island  
Prairie View Academy66 @ 58Tensas Academy  
Bunkie32 @ 20Lakeview  
Ringgold20 @ 44Haynesville  
South Cameron0 @ 2Grand Lake  
Ascension Episcopal40 @ 8West St. Mary  
North Central8 @ 56Riverside  
Ridgewood7 @ 14Ecole Classique  
Briarfield Academy14 @ 42Manchester Academy MS  
Catholic (Baton Rouge)55 @ 20Broadmoor  
Franklin (Franklin)6 @ 52Catholic (New Iberia)  
Mentorship Academy22 @ 0Glen Oaks  
Beekman0 @ 44Ferriday  
KIPP Renaissance12 @ 9Sci Academy  
Slaughter Community Charter48 @ 25Ascension Christian  
Delta Charter0 @ 54Ouachita Christian  
Parklane Academy MS 21 @ 13Oak Forest Academy  
Brookhaven Academy MS 28 @ 6River Oaks  
Sharkey Issaquena Academy MS 8 @ 58Tallulah Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)