Schedule & Scores for Friday, November 3, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Barbe10 @ LaGrange  
Central (Baton Rouge) @ 9Walker  
Airline @ 5Haughton  
Parkview Baptist @ 3Woodlawn (Baton Rouge)  
Catholic (New Iberia)15 @ Franklin (Franklin)  
St. Paul6 @ Fontainebleau  
Dutchtown @ 2McKinley  
South Lafourche4 @ East St. John  
St. Augustine @ 1Archbishop Rummel  
Lutcher @ 4Plaquemine  
Holy Cross @ 6Live Oak  
Acadiana11 @ Lafayette  
University Lab11 @ Baker  
Carencro @ 0Teurlings Catholic  
Mandeville @ 10Covington  
Ouachita Christian2 @ Delta Charter  
West Jefferson @ 6East Jefferson  
McDonogh 3514 @ Lake Area New Tech  
Eunice @ 8Iota  
Denham Springs @ 1Scotlandville  
Winnfield @ 12Many  
Breaux Bridge @ 3St. Martinville  
Franklin Parish @ 4West Ouachita  
Destrehan @ 6Terrebonne  
Destrehan2 @ South Terrebonne  
Brusly8 @ Madison Prep Academy  
Haynesville10 @ Ringgold  
East Feliciana @ 11Northeast  
West St. John5 @ St. Martins Episcopal  
East Ascension @ 7St. Amant  
Vermilion Catholic1 @ Central Catholic  
Ponchatoula6 @ Hammond  
Loreauville1 @ Delcambre  
Pineville @ 3Ruston  
White @ 4Vandebilt Catholic  
Higgins @ 6Ehret  
Rayne @ 9St. Thomas More  
St. Louis @ 11Leesville  
Avoyelles11 @ Peabody  
Iowa7 @ Washington-Marion  
Slidell @ 0Northshore  
Comeaux @ 1Sulphur  
Bossier1 @ Minden  
Southern Lab @ 7Kentwood  
Wossman @ 6Union Parish  
Brother Martin @ 1Jesuit  
Homer @ 4Louisiana New Tech  
Franklinton @ 1Pearl River  
Aquinas @ 3Amite  
Buckeye @ 4Tioga  
Port Allen2 @ Christian Life  
Episcopal @ 1Dunham  
North Vermilion @ 9Berwick  
Thibodaux @ 3Central Lafourche  
Benton17 @ Washington  
Independence @ 2Springfield  
Kaplan0 @ Patterson  
Sam Houston1 @ New Iberia  
Westgate @ 0Northside  
Newman15 @ Fisher  
Carver7 @ Riverdale  
Loyola College Prep5 @ North Webster  
De La Salle2 @ Donaldsonville  
Holy Savior Menard @ 1Red River  
Broadmoor @ 8Catholic (Baton Rouge)  
Capitol @ 4Sumner  
South Terrebonne @ 3Ellender  
Welsh14 @ Ville Platte  
Block @ LaSalle  
Southwood @ 3Parkway  
Kinder5 @ West Feliciana  
Marksville @ 11Caldwell Parish  
Lake Arthur @ 14Notre Dame  
Cecilia @ 4Beau Chene  
Pope John Paul II @ 2Pine  
Northwest9 @ Mamou  
Morgan City1 @ Assumption  
Jena11 @ Bolton  
Archbishop Hannan3 @ Bogalusa  
Opelousas Catholic @ 6Catholic of Pointe Coupee  
Bourgeois @ 2Hahnville  
St. Mary @ 2Logansport  
Opelousas2 @ Livonia  
Jonesboro-Hodge @ 7Green Oaks  
Metairie Park Country Day @ 2South Plaquemines  
Abbeville @ 1Erath  
Sacred Heart9 @ Westminster Academy  
General Trass5 @ Rayville  
St. James @ 2St. Charles Catholic  
Glen Oaks @ 1Mentorship Academy  
Grant @ 2DeRidder  
South Beauregard0 @ Westlake  
Lakeshore8 @ Salmen  
St. Helena Central5 @ Northlake Christian  
Ferriday13 @ Beekman  
Albany6 @ Loranger  
Madison0 @ Carroll  
Vidalia8 @ Delhi Charter  
Delhi @ 5St. Frederick  
Haynes Academy @ 7Lusher  
Belaire @ 9Zachary  
Grambling2 @ Arcadia  
Varnado0 @ Mangham  
Houma Christian @ 3Covenant Christian Academy  
East Iberville5 @ White Castle  
West St. Mary @ 16Ascension Episcopal  
DeQuincy @ 0Oakdale  
Pickering @ 6Vinton  
Ascension Christian @ 5Slaughter Community Charter  
Lafayette Christian Academy9 @ Jeanerette  
Highland Baptist Christian @ 4Gueydan  
Lakeview @ 6Bunkie  
East Beauregard @ 4Rosepine  
North Central @ 0False River  
Ridgewood0 @ Ecole Classique  
Woodlawn (Shreveport)8 @ Huntington  
Northwood (Shreveport)9 @ Bossier  
Centerville7 @ Hanson Memorial  
Sicily Island @ 1Tensas  
Grand Lake5 @ South Cameron  
Sci Academy @ 4KIPP Renaissance  
Landry/Walker @ 2Chalmette  
D'Arbonne Woods @ 2Northwood (Lena)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)