Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Neville1 @ Franklinton  
Airline9 @ North Webster  
Catholic (New Iberia)15 @ Loreauville  
St. Paul2 @ Ponchatoula  
St. Thomas More9 @ Teurlings Catholic  
St. Amant7 @ Dutchtown  
Ouachita Parish3 @ Ruston  
Parkway @ 2Byrd  
South Lafourche @ 5Morgan City  
St. Augustine0 @ Curtis  
Lutcher10 @ St. Michael  
Holy Cross @ 0Brother Martin  
New Iberia @ 7Barbe  
Loranger1 @ Bogalusa  
Acadiana5 @ Sam Houston  
Carencro @ 0Westgate  
Natchitoches Central @ 1Pineville  
Scotlandville @ 1Live Oak  
Eunice0 @ Pine Prairie  
Washington-Marion4 @ St. Louis  
Denham Springs @ 4Zachary  
Breaux Bridge @ 3Livonia  
Vandebilt Catholic11 @ Central Catholic  
Hahnville0 @ Thibodaux  
Destrehan @ Central Lafourche  
Brusly1 @ Central (Baton Rouge)  
Sulphur2 @ LaGrange  
Jennings6 @ Westlake  
Plaquemine6 @ Parkview Baptist  
East Feliciana3 @ Christian Life  
East St. John @ 10Terrebonne  
South Plaquemines @ 6Carver  
Rayne4 @ Northside  
Northshore8 @ Hammond  
DeRidder @ 6Tioga  
St. Martinville1 @ Cecilia  
Mangham3 @ General Trass  
Woodlawn (Baton Rouge) @ 0Tara  
White Castle8 @ St. John  
Iowa7 @ South Beauregard  
Slidell6 @ Mandeville  
Comeaux4 @ Lafayette  
Southern Lab @ 14Ascension Catholic  
Caldwell Parish15 @ Bolton  
Alexandria @ 3West Monroe  
Erath @ 5North Vermilion  
Buckeye3 @ West Ouachita  
Fontainebleau @ 9Covington  
Washington @ 8Bossier  
Episcopal5 @ Port Allen  
Independence @ 6Pine  
Belle Chasse @ 6Karr  
Richwood @ 1Carroll  
De La Salle8 @ Lusher  
Holy Savior Menard @ 3Many  
Sterlington15 @ Wossman  
Oak Grove @ 0Ouachita Christian  
Patterson8 @ Abbeville  
Broadmoor @ 6East Ascension  
Bowling Green @ 16Simpson Academy MS  
South Terrebonne @ 8White  
Northlake Christian @ 3Aquinas  
Rosepine7 @ Pickering  
Riverside @ 2Newman  
Ellender @ 2Assumption  
Chalmette3 @ East Jefferson  
Block @ 5Montgomery  
Southwood @ 4Evangel Christian Academy  
Kinder10 @ Ville Platte  
Marksville @ 5Avoyelles  
Lake Arthur @ 7Welsh  
Green Oaks @ 2Franklin Parish  
Pope John Paul II @ 3Amite  
Northwest13 @ Port Barre  
Walker8 @ Belaire  
Jena16 @ Peabody  
Fair Park @ 1Bossier  
Donaldsonville2 @ St. Charles Catholic  
St. Frederick @ 4Cedar Creek  
Bourgeois @ 8Lakeshore  
St. Mary @ 3Loyola College Prep  
Jonesboro-Hodge @ 3Homer  
Jefferson @ 5Archbishop Hannan  
Madison Prep Academy @ 2Baker  
Riverfield Academy16 @ Claiborne Academy  
Catholic of Pointe Coupee12 @ Westminster Academy  
River Oaks @ 4Prairie View Academy  
Glen Oaks @ 14University Lab  
Grant @ 7Leesville  
Minden @ 11Woodlawn (Shreveport)  
St. Edmund3 @ Oberlin  
Delhi Charter2 @ Rayville  
Central Private0 @ Silliman Institute  
Albany18 @ Sumner  
Madison1 @ Union Parish  
Logansport19 @ Cenla Christian Academy  
Vidalia @ 0Ferriday  
Red River14 @ Lakeview  
Iota6 @ Church Point  
Berwick5 @ Kaplan  
Haynes Academy @ 9St. James  
LaSalle1 @ Northwood (Lena)  
Beau Chene2 @ Opelousas  
Fisher @ 6Metairie Park Country Day  
Grambling @ 5Haynesville  
Vinton5 @ Oakdale  
Hamilton Christian @ 4Grand Lake  
Houma Christian @ 4West St. John  
East Iberville2 @ Kentwood  
Gueydan @ 1Vermilion Catholic  
Jeanerette10 @ West St. Mary  
Cohen3 @ Sci Academy  
Mamou @ 9Crowley  
Merryville0 @ South Cameron  
St. Martins Episcopal @ 5Varnado  
Tensas2 @ Delta Charter  
False River @ 3Slaughter Community Charter  
Bunkie @ 0Winnfield  
Ascension Christian6 @ Delcambre  
Arcadia @ 8Louisiana New Tech  
Tallulah Academy12 @ Christian Collegiate Academy MS  
Ringgold @ 5Grambling  
Highland Baptist Christian @ 7Hanson Memorial  
East Beauregard2 @ DeQuincy  
Bens Ford Christian1 @ Sylva Bay Academy MS  
North Central @ 10Sacred Heart  
Ecole Classique @ 7Franklin (New Orleans)  
Union Christian Academy @ 11Brookhaven Academy MS  
Briarfield Academy6 @ Riverdale Academy  
Mount Olive Christian @ 3Harvest Time Christian Academy  
Catholic (Baton Rouge)1 @ McKinley  
Franklin (Franklin) @ 18Ascension Episcopal  
Centerville @ 7Lafayette Christian Academy  
Sicily Island3 @ Delhi  
Landry/Walker0 @ Ehret  
Mentorship Academy @ 8West Feliciana  
D'Arbonne Woods @ 5North Caddo  
Parklane Academy MS 1 @ Oak Forest Academy  
Porters Chapel Academy MS 4 @ Glenbrook  
Kings Court Christian Academy MS @ 8Tensas  
Rebul Academy MS @ 6Tensas Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)