Schedule & Scores for Friday, September 22, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Weskan @ 1Pawnee Heights  
Cheylin8 @ Fowler  
Northern Valley @ 11Dighton  
Golden Plains17 @ Western Plains  
Wheatland-Grinnell20 @ Natoma  
Greeley County36 @ Deerfield  
Moscow @ 19Satanta  
St. Francis26 @ Decatur Community  
Norton7 @ Smith Center  
Oakley @ 20Phillipsburg  
Wichita County @ 1Triplains/Brewster  
Rawlins County1 @ Hoxie  
Hugoton @ 10Scott  
Goodland1 @ Holcomb  
Stanton County @ 7Southwestern Heights  
Ulysses @ 10Colby  
Clay Center3 @ Wamego  
Chase County @ 17Mission Valley  
More Prep-Marian8 @ Plainville  
Hutchinson1 @ Derby  
Victoria14 @ Otis-Bison  
West (Topeka) @ 13Hayden  
Blue Valley West @ 12Aquinas  
Manhattan3 @ Topeka  
Lawrence16 @ West (Shawnee Mission)  
McPherson @ 3Augusta  
Collegiate1 @ Mulvane  
Mill Valley2 @ Blue Valley (Stilwell)  
Blue Valley Southwest6 @ Gardner-Edgerton  
St. James Academy13 @ Blue Valley Northwest  
Garden City10 @ Hays  
Buhler @ 1Maize South  
Central (Andover)4 @ Andover  
Olathe East3 @ South (Olathe)  
Baldwin @ 1Spring Hill  
Shawnee Heights @ 6Seaman  
Washburn Rural2 @ Junction City  
Great Bend4 @ Dodge City  
Rossville @ 1Wabaunsee  
Louisburg3 @ Eudora  
Nickerson1 @ Hesston  
Caney Valley @ 1Humboldt  
Hiawatha14 @ Atchison County  
Ell-Saline14 @ Inman  
Nemaha Valley12 @ Jefferson West  
Pittsburg4 @ Fort Scott  
Lyndon18 @ West Franklin  
Paola @ 6DeSoto  
Arkansas City @ 8Winfield  
Chanute @ 5Ottawa  
Riley County15 @ St. Marys  
McLouth @ 2Pleasant Ridge  
Blue Valley North @ 10Bishop Miege  
Rock Creek4 @ Silver Lake  
Leavenworth5 @ South (Shawnee Mission)  
Smoky Valley3 @ Hillsboro  
Trinity7 @ Sedgwick  
Kapaun Mt Carmel16 @ South (Wichita)  
Hoisington14 @ Washington County  
Turner12 @ Bishop Ward  
Southeast (Wichita) @ 12Heights  
Independent @ 22Garden Plain  
Wyandotte @ 1Atchison  
Cimarron10 @ Meade  
Sabetha4 @ Royal Valley  
Bonner Springs4 @ Tonganoxie  
Shawnee Mission Northwest @ 20Lawrence Free State  
Liberal11 @ North (Wichita)  
Clearwater1 @ Rose Hill  
Perry-Lecompton23 @ Troy  
Ellsworth14 @ LaCrosse  
Riverside [Wathena/Elwood] @ 8Holton  
Columbus11 @ St. Marys-Colgan  
Marion17 @ Remington  
Galena13 @ Girard  
Haysville Campus6 @ Central (Salina)  
Lakin15 @ Sublette  
Iola @ 14Santa Fe Trail  
Neodesha9 @ Erie  
Prairie View1 @ Wellsville  
Abilene @ 2Chapman  
Haven @ 8Kingman  
Valley Center9 @ Newton  
Wellington @ 0Andale  
Riverton @ 11Frontenac  
Highland Park @ 10Emporia  
Sterling5 @ Moundridge  
Onaga3 @ Herington  
Lyons @ 17Pratt  
Southeast of Saline8 @ Sacred Heart  
Lansing11 @ Piper  
Bennington28 @ Thunder Ridge  
Washington @ 16Schlagle  
Anthony-Harper-Chaparral12 @ Trinity Academy  
Elkhart @ 1Syracuse  
Eisenhower @ 10Goddard  
Valley Falls @ 10Frankfort  
Maur Hill Prep-Mount Academy @ 21Jackson Heights  
Marysville4 @ Concordia  
Circle @ 3Field Kindley  
Valley Heights1 @ Ellis  
Horton8 @ Maranatha Academy  
Northeast @ 3Belle Plaine  
Douglass @ 24Cheney  
Burlington1 @ Olpe  
Russell7 @ Minneapolis  
Council Grove @ 4Osage City  
Independence @ 19Basehor-Linwood  
Northern Heights7 @ Central Heights  
Parsons @ 18Labette County  
Medicine Lodge @ 28Conway Springs  
Oskaloosa @ 3Jefferson County North  
Harmon @ 27El Dorado  
Osawatomie @ 5Anderson County  
Republic County @ 6Beloit  
Baxter Springs1 @ Southeast (Cherokee)  
Bluestem @ 11Eureka  
Hodgeman County5 @ South Central  
Waverly16 @ Marais des Cygnes Valley  
Udall @ 22Sedan  
Trego14 @ Wallace County  
Little River @ 13Solomon  
St. Paul4 @ Axtell  
Central Plains18 @ Kinsley  
Hanover @ 1Linn  
Crest6 @ Chetopa  
Macksville10 @ St. John (St. John)  
Kiowa County13 @ Ingalls  
South Barber4 @ Argonia/Attica  
Osborne10 @ Pike Valley  
St. Johns/Tipton Catholic @ 10Lincoln  
Veritas Christian10 @ Kansas City East Christian Academy  
Peabody-Burns @ 7Goessel  
Sylvan-Lucas24 @ Chase  
Centre @ 3Burlingame  
Stafford1 @ Oxford  
Blue Valley (Randolph) @ 8Southern Cloud  
Spearville30 @ Ashland  
West Elk28 @ Central (Burden)  
Flinthills @ 17Caldwell  
Flinthills @ 22Caldwell TX  
Canton-Galva2 @ Wakefield  
Stockton @ 34Logan/Palco  
Cair Paravel7 @ Sunrise Christian Academy  
Pleasanton15 @ Lebo  
Hill City8 @ Quinter  
Norwich8 @ Skyline  
St. John's Military @ 5Word of Life  
Yates Center @ 14Jayhawk Linn  
Central Christian21 @ Fairfield  
Southern Coffey County15 @ Hartford  
Tescott8 @ Wilson  
Altoona-Midway @ 27Marmaton Valley  
Burrton @ 7Pretty Prairie  
Rock Hills25 @ Lakeside  
South Haven @ 6Cedar Vale/Dexter  
Ness City2 @ Ellinwood  
Minneola @ 28South Gray  
North (Shawnee Mission) @ 2Northwest (Olathe)  
South (Salina)7 @ Maize  
Northwest (Wichita)7 @ West (Wichita)  
Wetmore @ 7Madison/Hamilton  
Larned @ 1Halstead  
Centralia10 @ Doniphan West  
Rural Vista @ 23Clifton-Clyde  
Manhattan [Flint Hills Christian/Manhattan CHIEF]4 @ Wichita HomeSchool  
Fredonia/Elk Valley @ 8Cherryvale  
Archie MO 15 @ Oswego  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)