Schedule & Scores for Friday, October 20, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Northern Valley10 @ Stockton  
Dighton6 @ Hodgeman County  
Wallace County @ 6Greeley County  
Ashland @ 22South Barber  
Ingalls15 @ Deerfield  
Moscow @ Fowler  
St. Francis29 @ Quinter  
Norton @ 2Phillipsburg  
Rawlins County12 @ Trego  
Scott5 @ Goodland  
Clay Center @ 2Rock Creek  
Concordia @ 6Colby  
Hays7 @ Abilene  
Smith Center4 @ Republic County  
LaCrosse @ 2Oakley  
Plainville @ 6Ellis  
Bucklin @ 11Stafford  
Hutchinson11 @ Maize  
Otis-Bison21 @ Triplains/Brewster  
Derby7 @ Haysville Campus  
Beloit1 @ Riley County  
Holton2 @ Hayden  
Topeka23 @ Highland Park  
Lawrence Free State5 @ Lawrence  
Emporia @ 10Shawnee Heights  
Garden Plain @ 7Anthony-Harper-Chaparral  
Manhattan9 @ Blue Valley Northwest  
Silver Lake @ 4Perry-Lecompton  
Blue Valley (Stilwell) @ 2Aquinas  
Seaman8 @ Junction City  
Andale16 @ Circle  
Collegiate1 @ Nickerson  
Mill Valley12 @ Gardner-Edgerton  
Heights9 @ South (Wichita)  
Mulvane @ 4Wellington  
Fort Scott5 @ Paola  
Sedgwick9 @ Remington  
Maize South11 @ Rose Hill  
Maize South5 @ Central (Andover)  
Meade @ 1Elkhart  
Baldwin20 @ Osawatomie  
Washburn Rural18 @ West (Topeka)  
Great Bend @ 10Garden City  
Rossville @ 8St. Marys  
Louisburg @ 0Ottawa  
Northwest (Olathe)3 @ South (Shawnee Mission)  
Andover @ 4Valley Center  
Hiawatha @ 11Sabetha  
Field Kindley12 @ Independence  
Piper @ 15Tonganoxie  
Ell-Saline5 @ Sacred Heart  
Nemaha Valley23 @ Riverside [Wathena/Elwood]  
Pittsburg20 @ North (Wichita)  
Lyndon25 @ Chase County  
Wamego @ 8McPherson  
Cheney @ 9Conway Springs  
Spring Hill @ 1Eudora  
Newton @ 11Goddard  
DeSoto1 @ Bishop Miege  
Chanute @ 6Labette County  
Blue Valley North5 @ Blue Valley Southwest  
Leavenworth @ 12Olathe East  
Jefferson West5 @ Santa Fe Trail  
Trinity1 @ Halstead  
Trinity Academy @ 3Clearwater  
Kapaun Mt Carmel @ 3Bishop Carroll  
Chapman @ 1Smoky Valley  
Turner @ 2Wyandotte  
Southeast (Wichita) @ 20Northwest (Wichita)  
Independent @ 4Douglass  
Olpe1 @ Northern Heights  
Winfield @ 2Ulysses  
Cimarron8 @ Syracuse  
Liberal3 @ Dodge City  
Minneapolis @ 12Marysville  
Pratt0 @ Holcomb  
Columbus13 @ Frontenac  
Royal Valley2 @ Oskaloosa  
Marion6 @ Hillsboro  
Galena14 @ Southeast (Cherokee)  
Atchison @ 28Basehor-Linwood  
Atchison County @ 2Pleasant Ridge  
Neodesha @ 6Caney Valley  
Haven @ 10Sterling  
Riverton @ 21Cherryvale  
Onaga @ 27Clifton-Clyde  
Lyons @ 16Ellsworth  
Southeast of Saline1 @ Hesston  
Lansing @ 8Bonner Springs  
Bennington @ 8Osborne  
Wellsville4 @ West Franklin  
Washington @ 5Sumner Academy  
El Dorado @ 17Buhler  
Kingman @ 7Hugoton  
Washington County2 @ Wabaunsee  
Eisenhower4 @ Arkansas City  
Augusta4 @ Central (Andover)  
Anderson County3 @ Iola  
Maur Hill Prep-Mount Academy7 @ Maranatha Academy  
Jefferson County North12 @ Troy  
Belle Plaine2 @ Bluestem  
Osage City21 @ Central Heights  
Oswego @ 11St. Marys-Colgan  
Horton @ 20Jackson Heights  
Northeast @ 3Erie  
Douglass11 @ Bluestem  
Burlington8 @ Girard  
Russell6 @ More Prep-Marian  
Southwestern Heights @ 4Lakin  
Council Grove2 @ Mission Valley  
Sublette @ 4Stanton County  
Sunrise Christian Academy8 @ St. John's Military  
Bishop Ward @ 21Prairie View  
Medicine Lodge @ 5Moundridge  
Jayhawk Linn @ 4Humboldt  
Baxter Springs @ 5Parsons  
Syracuse @ 4Lakin  
Herington16 @ Marais des Cygnes Valley  
Waverly17 @ Chetopa  
Central (Burden)4 @ Peabody-Burns  
Little River15 @ Ellinwood  
Central Plains12 @ St. John (St. John)  
Axtell17 @ Blue Valley (Randolph)  
Macksville4 @ Argonia/Attica  
Lebo @ 5Crest  
St. Johns/Tipton Catholic @ 19Pike Valley  
Wakefield @ 8Hanover  
Veritas Christian5 @ St. Marys  
Veritas Christian @ 22St. Mary's Academy  
Caldwell20 @ South Haven  
Sylvan-Lucas17 @ Thunder Ridge  
Frankfort @ 8Wetmore  
South Central9 @ Kiowa County  
Sedan @ 5Madison/Hamilton  
Centre25 @ Valley Falls  
Spearville16 @ Wichita County  
West Elk5 @ Marmaton Valley  
South Gray15 @ Kinsley  
Flinthills @ 2Oxford  
Lincoln @ 15Victoria  
Canton-Galva20 @ Goessel  
Lakeside4 @ Wilson  
Pleasanton12 @ Altoona-Midway  
Southern Cloud @ 17Rock Hills  
Norwich9 @ Hartford  
Linn18 @ Tescott  
Cedar Vale/Dexter @ 3Udall  
Burlingame15 @ Rural Vista  
Skyline1 @ Fairfield  
Wichita HomeSchool8 @ Word of Life  
Yates Center @ 2Uniontown  
Southern Coffey County @ 20St. Paul  
Burrton @ 20Central Christian  
Pretty Prairie @ 1Chase  
Solomon18 @ Logan  
Hoxie19 @ Hill City  
Ness City @ 8Satanta  
Minneola @ 2Rolla  
West (Shawnee Mission) @ 21East (Shawnee Mission)  
North (Olathe)0 @ Shawnee Mission Northwest  
North (Shawnee Mission) @ 6South (Olathe)  
Central (Salina) @ 10South (Salina)  
West (Wichita)3 @ East (Wichita)  
Larned0 @ Hoisington  
Centralia @ 2Valley Heights  
Manhattan [Flint Hills Christian/Manhattan CHIEF]3 @ Cair Paravel  
Fredonia/Elk Valley @ 3Eureka  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)