Schedule & Scores for Friday, October 16, 2009

ClassAway   HomeLocation
Weskan0 @ 42Cheylin  
Wallace County28 @ 20Wheatland-Grinnell  
Greeley County28 @ 42Minneola  
Deerfield74 @ 28Rolla  
Ingalls28 @ 60South Gray  
Moscow32 @ 82Fowler  
Decatur Community44 @ 0Hoxie  
Scott42 @ 0Goodland  
Hugoton21 @ 0Pratt/Walden Center Charter  
Clay Center31 @ 19Wamego  
Concordia12 @ 22Colby  
More Prep-Marian0 @ 49Phillipsburg  
Smith Center62 @ 7Washington County  
Hutchinson55 @ 20McPherson  
Victoria52 @ 0Logan  
Holton42 @ 14Atchison  
Topeka35 @ 42Manhattan  
Emporia46 @ 14West (Topeka)  
Aquinas21 @ 6Ottawa  
Garden Plain13 @ 19Conway Springs  
Blue Valley West15 @ 14South (Olathe)  
Lawrence6 @ 49Northwest (Olathe)  
Eudora45 @ 14Perry-Lecompton  
East (Wichita)20 @ 46Heights  
Collegiate55 @ 7Douglass  
Fort Scott12 @ 18Iola  
Bishop Miege41 @ 7Spring Hill  
Sedgwick35 @ 14Halstead  
Buhler28 @ 41Andale  
Maize South19 @ 52LaCrosse  
Meade64 @ 14Kinsley  
Baldwin62 @ 10Santa Fe Trail  
Shawnee Heights12 @ 50Seaman  
Washburn Rural8 @ 23Junction City/St. Xavier  
Great Bend14 @ 20Hays  
Girard21 @ 14Parsons  
Louisburg49 @ 6Prairie View  
Dodge City31 @ 7Goddard  
Field Kindley21 @ 26Independence  
Ell-Saline52 @ 6Inman  
Pittsburg12 @ 52Gardner-Edgerton  
Cheney28 @ 9Anthony-Harper-Chaparral  
North (Wichita)6 @ 35South (Wichita)  
Arkansas City14 @ 71Kapaun Mt Carmel  
Newton17 @ 14Winfield  
DeSoto34 @ 21St. James Academy  
Chanute53 @ 21Anderson County  
McLouth0 @ 27Jefferson County North  
Jefferson West31 @ 14Hiawatha  
Smoky Valley40 @ 38Larned  
Hesston0 @ 22Hayden  
Turner28 @ 22Sumner Academy  
Southeast (Wichita)12 @ 17Derby  
Olpe0 @ 1Maranatha Academy  
Wyandotte8 @ 16Harmon  
Sabetha35 @ 0Maur Hill Prep-Mount Academy  
Ellsworth12 @ 38Hoisington  
Minneapolis45 @ 6Sacred Heart  
Schlagle0 @ 29Mill Valley  
Lakin46 @ 8Cimarron  
Abilene43 @ 8Chapman  
Haven20 @ 69Nickerson  
Valley Center0 @ 61Liberal  
Highland Park20 @ 26Bonner Springs  
Jackson Heights28 @ 0Immaculata  
Sterling22 @ 14Moundridge  
Onaga6 @ 52St. Marys  
Humboldt35 @ 0Yates Center  
Lyons34 @ 15Ellinwood  
Southeast of Saline12 @ 26Hillsboro  
Bennington7 @ 36Valley Heights  
Wellsville12 @ 35Silver Lake  
El Dorado9 @ 49Andover  
Elkhart14 @ 12Sublette  
Kingman24 @ 70Ulysses  
Labette County21 @ 49Columbus  
Tonganoxie27 @ 28Basehor-Linwood  
Valley Falls36 @ 14Lyndon  
Marysville42 @ 7Nemaha Valley  
Russell34 @ 62Beloit  
Cherryvale57 @ 0Erie  
Doniphan West6 @ 42Wathena  
Troy0 @ 52Centralia/Wetmore  
Northern Heights6 @ 28Council Grove  
Medicine Lodge55 @ 14Belle Plaine  
West Franklin20 @ 60Osage City  
Jayhawk Linn14 @ 7Burlington  
Osawatomie6 @ 54Paola  
Republic County14 @ 62Riley County  
Baxter Springs13 @ 61Caney Valley  
Eureka20 @ 42Central Heights  
Herington14 @ 56Marion  
Waverly51 @ 6Elk Valley  
Hanover56 @ 6Bern  
Macksville38 @ 20Hodgeman County  
South Barber58 @ 36Chase  
Lebo34 @ 12Hartford  
Fairfield30 @ 78Claflin  
Wakefield6 @ 54Frankfort  
Peabody-Burns0 @ 42Chase County  
South Central44 @ 36Bucklin  
Blue Valley (Randolph)0 @ 46Hope  
West Elk0 @ 57Oswego  
Lincoln6 @ 52Clifton-Clyde  
Canton-Galva44 @ 24Little River  
Southern Cloud12 @ 34Lakeside  
Healy/Western Plains0 @ 46Stockton  
White City6 @ 52St. Paul  
Wilson46 @ 44Sylvan  
Tescott8 @ 54St. John's  
Rock Hills62 @ 12Pike Valley  
Madison/Hamilton31 @ 8Crest  
Pretty Prairie52 @ 0Stafford  
East (Shawnee Mission)20 @ 13North (Shawnee Mission)  
North (Olathe)49 @ 35Blue Valley (Stilwell)  
South (Shawnee Mission)3 @ 21Blue Valley North  
South (Salina)31 @ 28Central (Salina)  
Olathe Christian20 @ 62Christ Prep Academy  
Pawnee Heights6 @ 60Otis-Bison  
Elwood40 @ 90Burlingame  
Cedar Vale36 @ 70Caldwell  
Quivira Heights70 @ 0Burrton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)