Schedule & Scores for Friday, September 22, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ankeny @ 2Hoover  
Valley (Des Moines) @ 3Fort Dodge  
Southeast Polk2 @ Indianola  
Decorah-North Winneshiek4 @ Xavier  
Grinnell @ 17Pella  
Urbandale @ 12Lewis Central  
Emmetsburg7 @ Okoboji  
Dike-New Hartford @ 7West Marshall  
Waukee @ 1Roosevelt  
Mediapolis @ 17Williamsburg  
Aplington-Parkersburg14 @ South Hardin  
New Hampton9 @ Clarion-Goldfield/DOWS/Cal  
St. Edmond @ 9Ridge View  
Johnston5 @ Des Moines East  
Beckman @ 4Union  
West Delaware22 @ Central Clinton/Calamus-Wheatland  
Wapsie Valley4 @ Edgewood-Colesburg  
A-D-M @ 10Harlan  
Marion21 @ Maquoketa  
Solon3 @ Oskaloosa  
Le Mars @ 11Bishop Heelan Catholic  
Spencer @ 7Sergeant Bluff-Luton  
Prairie @ 5Iowa City West  
Clear Lake13 @ Forest City  
Mt Ayr @ 6Pella Christian  
North Tama @ 12Belle Plaine  
Des Moines East16 @ Des Moines North  
Bettendorf30 @ Muscatine  
Creston-Orient-Macksburg @ 2Atlantic  
Bondurant-Farrar @ 5Norwalk  
Garner-Hayfield-Ventura9 @ Hampton-Dumont  
Maquoketa Valley3 @ Tipton  
Humboldt @ 7Storm Lake  
South OBrien @ 4Sioux Central  
Van Meter14 @ Eagle Grove  
Mid-Prairie7 @ Camanche  
Newman Catholic18 @ Rockford  
Kennedy10 @ Burlington  
Newton18 @ Marshalltown  
Carroll @ 2Winterset  
Lawton-Bronson @ 3Woodbury Central  
Panorama5 @ South Hamilton  
Crestwood @ 1Osage  
Albia @ 23Eddyville-Blakesburg  
South Central Calhoun21 @ Clarinda  
Western Dubuque @ 5Pleasant Valley  
Ottumwa @ 0Linn-Mar  
MOC-Floyd Valley7 @ Washington (Cherokee)  
Lincoln (Lynx) @ 7Ames  
Ogden @ 10Madrid  
Dallas Center-Grimes17 @ Perry  
Keokuk @ 7West Burlington  
Waterloo West12 @ Waterloo East  
Knoxville @ 6Carlisle  
North Butler @ 13Nashua-Plainfield  
North Polk @ 4Nevada  
Alburnett11 @ Starmont  
Sioux City West @ 15Dowling  
Battle Creek-Ida Grove/Odebolt-Arthur0 @ Logan-Magnolia  
Battle Creek-Ida Grove/Odebolt-Arthur2 @ Missouri Valley  
Glenwood2 @ Denison-Schleswig  
Western Christian1 @ Hinton  
Lynnville-Sully29 @ Winfield-Mt Union  
Ballard @ 11Webster City  
Denver2 @ Belmond-Klemme  
Sioux Center11 @ Lincoln Central  
Clear Creek-Amana @ 4Center Point-Urbana  
Vinton-Shellsburg @ 11South Tama County  
Algona @ 1Spirit Lake  
Davis County2 @ Clarke  
Sioux City North @ 13Sioux City East  
B-G-M @ 5Gladbrook-Reinbeck  
Gilbert @ 11Boone  
Sigourney-Keota11 @ Van Buren  
Wapello10 @ Columbus (Columbus Junction)  
Wapello @ 2Louisa-Muscatine  
Mason City @ 27Cedar Falls  
Central Springs0 @ Sumner-Fredericksburg  
Turkey Valley10 @ AGWSR  
Monticello @ 11Cascade  
Des Moines Christian @ 13Central Decatur  
Louisa-Muscatine @ 8Wilton  
Durant7 @ North Cedar  
Clinton2 @ Iowa City  
Pekin @ 6Lynnville-Sully  
Montezuma @ 9Danville  
Grundy Center2 @ West Hancock  
North Linn10 @ Mott  
Fairfield @ 9Washington  
Fairfield @ 5Washington (Washington) OK  
Audubon26 @ River Valley  
Maple Valley-Anthon-Oto @ 18Gehlen Catholic  
West Fork @ 12St. Ansgar  
West Central Valley @ 2Northwest Webster  
Bedford @ 2Wayne  
West Sioux19 @ West Monona  
Highland @ 20Regina  
Treynor @ 15A-H-S-T/Walnut  
Bellevue @ 2West Branch  
Woodward Academy @ 22Pleasantville  
Roland-Story5 @ Saydel  
Hempstead @ 6North Scott  
Benton @ 16Waverly-Shell Rock  
Alta/Aurelia @ 16West Lyon  
Mt Pleasant2 @ Fort Madison  
Mt Pleasant7 @ Fort Madison/Holy Trinity Catholic  
Independence4 @ Charles City  
BCLUW @ 8South Winneshiek  
Chariton9 @ Centerville  
Davenport W @ 10Dubuque  
East Sac County7 @ Prairie Valley/Southeast Webster-Grand  
Interstate 35 @ 11Woodward-Granger  
Red Oak5 @ Shenandoah  
Nodaway Valley @ 15Griswold  
Oelwein @ 11North Fayette Valley  
Columbus (Waterloo) @ 14Waukon  
Cardinal @ 21Pekin  
Underwood @ 9Kuemper  
Martensdale-St. Mary's @ 19Southwest Valley  
East Buchanan @ 2Lisbon  
Jesup @ 10Clayton-Ridge  
East Mills @ 5Woodbine  
Des Moines North @ 25Jefferson (Council Bluffs)  
Sibley-Ocheyedan @ 1Unity Christian  
Colfax-Mingo @ 13Belle Plaine  
Anamosa @ 8West Liberty  
Missouri Valley2 @ IKM/Manning  
Davenport North @ 4Davenport Central  
Westwood @ 10Akron-Westfield  
Earlham @ 16St. Albert  
Northeast @ 19Mt Vernon  
MFL MarMac @ 6Lake Mills  
GMG @ 34Hudson  
Central Lee @ 6PCM  
North Mahaska @ 22New London  
English Valleys @ 0WACO  
Southeast Warren2 @ Riverside  
Greene County2 @ Iowa Falls/Alden  
North Union @ 6Hartley-Melvin-Sanborn  
Fremont-Mills21 @ Essex  
Don Bosco40 @ Central  
Exira-EHK6 @ Clarinda Academy  
Glidden-Ralston @ 0Boyer Valley  
CAM @ 2Sidney  
Springville16 @ Easton Valley  
Melcher-Dallas19 @ Meskwaki Settlement  
Lenox @ 7East Union  
Midland6 @ Iowa Valley  
Colo-NESCO9 @ Twin Cedars  
Tripoli30 @ West Central  
Lamoni @ 6Mormon Trail  
Kingsley-Pierson @ 4Ruthven-Ayrshire/Graettinger-Terril  
Northwood-Kensett @ 3Riceville  
Ar-We-Va31 @ West Harrison  
Grandview Park Baptist @ 9Colfax-Mingo  
Stanton38 @ Murray  
St. Mary's4 @ Newell-Fonda  
Dunkerton10 @ Kee  
Tri-County3 @ Seymour  
Central City3 @ Janesville  
Moravia2 @ H-L-V  
Clay Central-Everly @ 14West Bend-Mallard  
Lincoln (Des Moines)3 @ Ankeny Centennial  
Washington (Cedar Rapids)1 @ Jefferson (Cedar Rapids)  
Pocahontas/Laurens-Marathon @ 21Rock Valley/Boyden-Hull  
Johnston RI @ 2Des Moines East  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)