Schedule & Scores for Friday, October 6, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ankeny @ 16Lewis Central  
Dowling18 @ Lincoln (Lynx)  
Pleasant Valley2 @ North Scott  
Decorah-North Winneshiek14 @ South Tama County  
Grinnell @ 10Nevada  
Spirit Lake @ 4Storm Lake  
Emmetsburg6 @ Alta/Aurelia  
Dike-New Hartford @ 3Roland-Story  
Waukee5 @ Des Moines East  
Mediapolis @ 11Mt Vernon  
Harlan3 @ Winterset  
Marshalltown @ 12Fort Dodge  
Waukon @ 3Union  
St. Edmond5 @ North Union  
Beckman @ 2Cascade  
A-D-M @ 4Atlantic  
Marion6 @ Clear Creek-Amana  
Sheldon @ 6Sioux Center  
Cedar Falls5 @ Waterloo West  
Solon11 @ Mt Pleasant  
Forest City @ 1Hampton-Dumont  
South Winneshiek2 @ Sumner-Fredericksburg  
Le Mars @ 10Spencer  
Center Point-Urbana1 @ Assumption  
Norwalk @ 2Pella  
Prairie14 @ Linn-Mar  
West Branch23 @ North Cedar  
Mt Ayr @ 6Woodward-Granger  
Ames @ 0Ankeny Centennial  
Bondurant-Farrar @ 2Carlisle  
Maquoketa Valley18 @ Jesup  
Akron-Westfield @ 4Gehlen Catholic  
Dubuque @ 0Western Dubuque  
Humboldt @ 10Sergeant Bluff-Luton  
Wilton10 @ Wapello  
Tri-Center0 @ Treynor  
Maquoketa @ 1Central Clinton/Calamus-Wheatland  
Indianola1 @ Valley (Des Moines)  
Osage @ 4New Hampton  
Van Meter18 @ West Central Valley  
Newman Catholic @ 3St. Ansgar  
Kennedy @ 6Iowa City West  
Newton5 @ Southeast Polk  
Starmont @ 16Wapsie Valley  
Carroll @ 2Denison-Schleswig  
Hinton12 @ Sibley-Ocheyedan  
Pella Christian @ 1Pleasantville  
Panorama8 @ Northwest Webster  
Crestwood @ 5Garner-Hayfield-Ventura  
Albia @ 14Centerville  
South Central Calhoun16 @ Underwood  
MOC-Floyd Valley @ 16Rock Valley/Boyden-Hull  
Waverly-Shell Rock7 @ Xavier  
Davenport Central8 @ Clinton  
Iowa City7 @ Muscatine  
Ogden @ 10South Hamilton  
Dallas Center-Grimes20 @ Iowa Falls/Alden  
Ridge View0 @ Bishop Garrigan  
Keokuk @ 16Oskaloosa  
North Polk @ 2Knoxville  
Webster City15 @ Perry  
Hudson5 @ Gladbrook-Reinbeck  
Alburnett @ 3East Buchanan  
West Liberty @ 14Williamsburg  
Sioux City West @ 7Lincoln (Des Moines)  
Glenwood7 @ Creston-Orient-Macksburg  
Western Christian @ 9West Lyon  
Lynnville-Sully12 @ New London  
Lone Tree35 @ Easton Valley  
Ballard @ 11Boone  
Hartley-Melvin-Sanborn3 @ Sioux Central  
Vinton-Shellsburg @ 12Independence  
Algona @ 3Bishop Heelan Catholic  
Davis County @ 21Chariton  
Belle Plaine20 @ GMG  
Sioux City North @ 16Johnston  
B-G-M3 @ Belle Plaine  
Sigourney-Keota @ 2Louisa-Muscatine  
Burlington4 @ Ottumwa  
Mason City @ 8Washington (Cedar Rapids)  
Central Springs4 @ Lake Mills  
Turkey Valley4 @ Northwood-Kensett  
South Hardin @ 14West Marshall  
Louisa-Muscatine @ 13Highland IN  
Durant @ 5Tipton  
Pekin23 @ Winfield-Mt Union  
Grundy Center @ 1Nashua-Plainfield  
Madrid2 @ Eagle Grove  
Fairfield @ 5Fort Madison  
Fairfield @ 0Fort Madison/Holy Trinity Catholic  
Audubon16 @ Glidden-Ralston  
East Marshall1 @ Saydel  
West Fork @ 3North Butler  
Eddyville-Blakesburg @ 7PCM  
Bedford @ 11East Union  
Highland @ 4Columbus (Columbus Junction)  
Bellevue12 @ Clayton-Ridge  
WACO @ 5Ballard  
Woodward Academy @ 6Central Decatur  
Wahlert @ 2West Delaware  
Benton5 @ Charles City  
BCLUW @ 11Belmond-Klemme  
Davenport W @ 7Hempstead  
East Sac County12 @ Clarinda  
Roosevelt4 @ Sioux City East  
Mott @ 17Lisbon  
Eagle Grove @ 6Panorama  
Interstate 3517 @ Des Moines Christian  
Red Oak @ 12Kuemper  
Nodaway Valley @ 20Earlham  
Oelwein @ 10Monticello  
Shenandoah @ 8Prairie Valley/Southeast Webster-Grand  
Shenandoah @ 15East Sac County  
Columbus (Waterloo) @ 5North Fayette Valley  
Cardinal @ 16Danville  
Martensdale-St. Mary's @ 4Riverside  
Hoover15 @ Des Moines North  
East Mills9 @ Essex  
Anamosa14 @ Camanche  
Earlham5 @ Griswold  
Northeast4 @ Mid-Prairie  
MFL MarMac @ 16Denver  
Okoboji5 @ Unity Christian  
GMG @ 7Colfax-Mingo  
Central Lee24 @ Clarke  
North Mahaska @ 14Montezuma  
Edgewood-Colesburg3 @ North Linn  
Van Buren @ 17Regina  
English Valleys @ 15Iowa Valley  
West Monona9 @ Lawton-Bronson  
Southeast Warren13 @ Nodaway Valley  
Greene County @ 6Gilbert  
Fremont-Mills3 @ Exira-EHK  
Clarksville @ 3AGWSR  
Harris-Lake Park @ 1Newell-Fonda  
CAM12 @ Clarinda Academy  
North Iowa @ 32Tripoli  
Springville @ 19Midland  
Melcher-Dallas22 @ Seymour  
Kee14 @ Central  
Riceville @ 0Janesville  
Colo-NESCO @ 2H-L-V  
West Central @ 42Don Bosco  
Boyer Valley16 @ Coon Rapids-Bayard  
Wayne @ 1Mormon Trail  
Coon Rapids-Bayard @ 6River Valley  
West Harrison @ 16Charter Oak-Ute  
Lamoni22 @ Murray  
Ar-We-Va6 @ Boyer Valley  
Rockford @ 20West Hancock  
Grandview Park Baptist @ 10North Tama  
Stanton9 @ Lenox  
St. Mary's11 @ Kingsley-Pierson  
Tri-County @ 33Moravia  
Central City1 @ Dunkerton  
Clay Central-Everly @ 24Ruthven-Ayrshire/Graettinger-Terril  
Lincoln (Des Moines)3 @ Ames  
Jefferson (Council Bluffs)9 @ Urbandale  
Sidney12 @ Woodbine  
Washington3 @ West Burlington  
A-H-S-T/Walnut4 @ Battle Creek-Ida Grove/Odebolt-Arthur  
Southwest Valley @ 9St. Albert  
Pocahontas/Laurens-Marathon @ 2Lincoln Central  
Clarion-Goldfield/DOWS/Cal @ 12Clear Lake  
Dardanelle AR 15 @ West Fork  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)