Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rock Valley/Boyden-Hull7 @ Sioux Center  
Valley (Des Moines) @ 8Newton  
Regina4 @ Louisa-Muscatine  
Xavier22 @ Vinton-Shellsburg  
Urbandale1 @ Hoover  
Emmetsburg @ 0Hinton  
Bishop Heelan Catholic5 @ Humboldt  
Sioux City East2 @ Des Moines East  
IKM/Manning8 @ Treynor  
Marshalltown @ 13Southeast Polk  
Lewis Central3 @ Jefferson (Council Bluffs)  
Johnston0 @ Waukee  
Kuemper2 @ East Sac County  
West Delaware2 @ Marion  
West Marshall10 @ Saydel  
Wapsie Valley17 @ Mott  
Sheldon7 @ Pocahontas/Laurens-Marathon  
Woodward-Granger @ 1Pleasantville  
Boone @ 1Dallas Center-Grimes  
Forest City @ 0Clarion-Goldfield/DOWS/Cal  
Muscatine @ 18Davenport Central  
South Tama County @ 18Waverly-Shell Rock  
Assumption6 @ Clear Creek-Amana  
Pella12 @ North Polk  
Spencer @ 4Storm Lake  
Prairie11 @ Burlington  
Clear Lake8 @ Crestwood  
St. Ansgar0 @ West Hancock  
North Tama9 @ GMG  
Washington (Cherokee) @ 9Sheldon  
Creston-Orient-Macksburg2 @ A-D-M  
Atlantic @ 1Carroll  
Garner-Hayfield-Ventura0 @ New Hampton  
Winterset @ 2Glenwood  
Wilton21 @ Van Buren  
Northwest Webster @ 3Madrid  
North Scott4 @ Dubuque  
Tri-Center @ 9Missouri Valley  
South OBrien @ 1North Union  
Sumner-Fredericksburg8 @ MFL MarMac  
Mid-Prairie @ 7Anamosa  
Starmont @ 9North Linn  
Mt Vernon8 @ West Liberty  
Lisbon5 @ Alburnett  
Panorama @ 10Van Meter  
Logan-Magnolia @ 4A-H-S-T/Walnut  
Carlisle12 @ Grinnell  
Nashua-Plainfield6 @ Newman Catholic  
South Central Calhoun19 @ Red Oak  
Cascade15 @ Columbus (Waterloo)  
Linn-Mar @ 19Iowa City West  
Ottumwa @ 14Kennedy  
Iowa City @ 22Bettendorf  
Lincoln (Lynx) @ 3Sioux City West  
Clayton-Ridge1 @ Durant  
Nevada @ 6Norwalk  
Fort Dodge2 @ Indianola  
South Hamilton4 @ West Central Valley  
Waterloo West22 @ Mason City  
Knoxville @ 4Bondurant-Farrar  
North Butler @ 11Grundy Center  
Denver12 @ BCLUW  
Sioux Central @ 2St. Edmond  
Tipton @ 11West Branch  
Algona8 @ Le Mars  
Belle Plaine @ 8Gladbrook-Reinbeck  
Sioux City North @ 17Roosevelt  
AGWSR @ 10Janesville  
Bishop Garrigan8 @ Hartley-Melvin-Sanborn  
Oskaloosa6 @ Washington  
B-G-M3 @ Belle Plaine  
Gilbert @ Ballard  
Wapello0 @ Sigourney-Keota  
PCM27 @ Davis County  
Jefferson (Cedar Rapids) @ 20Cedar Falls  
Denison-Schleswig @ 3Harlan  
Hampton-Dumont @ 5Osage  
Central Decatur @ 14Pella Christian  
Monticello @ 9Beckman  
Des Moines Christian @ 22Mt Ayr  
Griswold7 @ Martensdale-St. Mary's  
Louisa-Muscatine16 @ Highland  
Unity Christian @ 12Western Christian  
Iowa Valley @ 6Lone Tree  
Montezuma7 @ Cardinal  
Maple Valley-Anthon-Oto @ 14Akron-Westfield  
Belmond-Klemme5 @ Central Springs  
East Marshall @ 9Aplington-Parkersburg  
Sergeant Bluff-Luton7 @ Spirit Lake  
Gehlen Catholic18 @ Lawton-Bronson  
West Fork8 @ Rockford  
Lake Mills @ 6South Winneshiek  
Lake Mills @ 7Columbus WI  
West Sioux25 @ Woodbury Central  
Lincoln Central4 @ Washington (Cherokee)  
Lincoln Central @ 1Washington  
Wahlert18 @ Maquoketa  
Roland-Story9 @ South Hardin  
Charles City @ 17Decorah-North Winneshiek  
Hempstead @ 8Pleasant Valley  
Camanche @ 19Mediapolis  
Alta/Aurelia1 @ Okoboji  
Mt Pleasant8 @ Fairfield  
Independence @ 1Benton  
Chariton23 @ Albia  
Fort Madison6 @ Keokuk  
Eagle Grove9 @ Ogden  
Interstate 3511 @ Woodward Academy  
Centerville @ 10Central Lee  
Nodaway Valley @ 20Earlham  
Oelwein @ 21Waukon  
Underwood8 @ Shenandoah  
East Buchanan2 @ Edgewood-Colesburg  
Jesup @ 23Bellevue  
Des Moines North @ 12Ankeny  
Sibley-Ocheyedan @ 22West Lyon  
Colfax-Mingo @ 16B-G-M  
Davenport North4 @ Clinton  
Clarinda @ 7Prairie Valley/Southeast Webster-Grand  
Northeast @ 26Williamsburg  
Riverside @ 24St. Albert  
North Cedar @ 15Maquoketa Valley  
Winfield-Mt Union5 @ North Mahaska  
Danville @ 11Lynnville-Sully  
Clarinda Academy3 @ East Mills  
West Monona5 @ Westwood  
New London @ 6Pekin  
Greene County @ 1Perry  
Ankeny Centennial @ 11Dowling  
Newell-Fonda14 @ West Bend-Mallard  
Exira-EHK @ 6CAM  
Glidden-Ralston @ 6Ar-We-Va  
Clarksville @ 13Turkey Valley  
H-L-V12 @ Melcher-Dallas  
North Iowa @ 24Riceville  
Woodbine @ 6Fremont-Mills  
Lenox5 @ Bedford  
Midland22 @ English Valleys  
Boyer Valley16 @ Coon Rapids-Bayard  
Boyer Valley @ 6Ar-We-Va  
Ruthven-Ayrshire/Graettinger-Terril @ 3Harris-Lake Park  
River Valley14 @ West Harrison  
Essex @ 27Sidney  
Kingsley-Pierson20 @ Clay Central-Everly  
Northwood-Kensett5 @ Kee  
Grandview Park Baptist @ 35Hudson  
East Union14 @ Lamoni  
Dunkerton @ 6Tripoli  
Charter Oak-Ute @ 24Audubon  
Meskwaki Settlement0 @ Tri-County  
Mormon Trail @ 10Stanton  
Central1 @ West Central  
Moravia4 @ Colo-NESCO  
Seymour @ 23Twin Cedars  
Lincoln (Des Moines)3 @ Ames  
Murray @ 27Wayne  
Washington (Cedar Rapids) @ 2Waterloo East  
Columbus (Columbus Junction) @ 16Regina  
Iowa Falls/Alden @ 19Webster City  
West Burlington @ 12Solon  
North Fayette Valley @ 12Union  
Southwest Valley14 @ Southeast Warren  
Easton Valley @ 14WACO  
Central Clinton/Calamus-Wheatland @ 18Center Point-Urbana  
Fort Madison/Holy Trinity Catholic @ Keokuk/Midwest Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)