Schedule & Scores for Friday, August 31, 2018

ClassAway   HomeLocation
Ben Davis40 @ 19Pike  
Carmel7 @ 17Center Grove  
Brownsburg37 @ 7Franklin Central  
Warren Central58 @ 27North Central (Indianapolis)  
Zionsville28 @ 41Westfield  
Indianapolis Cardinal Ritter12 @ 49Brebeuf Jesuit Preparatory  
Castle21 @ 38Reitz  
Bishop Chatard21 @ 13Roncalli  
Homestead36 @ 38Bishop Luers  
North Vigo14 @ 52Bloomington South  
Hamilton Southeastern6 @ 29Avon  
Columbus North41 @ 36Southport  
North Side8 @ 51Carroll (Fort Wayne)  
Lake Central10 @ 18Portage  
Martinsville29 @ 8Greenwood  
Tipton56 @ 35Twin Lakes  
Mater Dei50 @ 6Harrison (Evansville)  
Concord20 @ 29NorthWood  
Charlestown41 @ 13Clarksville  
North Posey7 @ 63Gibson Southern  
Mishawaka24 @ 27Marist IL  
Adams47 @ 12Riley  
Heritage Christian (Indianapolis)7 @ 48Guerin Catholic  
Carroll (Flora)28 @ 27Taylor  
Whiteland14 @ 28Decatur Central  
South Vigo28 @ 21Bloomington North  
Meridian21 @ 38Franklin  
East Noble35 @ 21Huntington North  
New Haven28 @ 21DeKalb  
Noblesville21 @ 9Fishers  
Andrean44 @ 28New Prairie  
Evansville Central42 @ 6Bosse  
Western Boone69 @ 0Crawfordsville  
Pendleton Heights49 @ 14New Castle  
Marian6 @ 7St. Joseph  
Kankakee Valley23 @ 20Washington (South Bend)  
Danville13 @ 27Lebanon  
Heritage14 @ 33Woodlan  
Culver Academies14 @ 17Hobart  
Scecina Memorial37 @ 6Park Tudor  
West Lafayette76 @ 0Hamilton Heights  
Warsaw29 @ 32Plymouth  
Elkhart Central16 @ 19Monroe MI  
Indian Creek59 @ 8Owen Valley  
Jefferson48 @ 7McCutcheon  
Northrop40 @ 41Wayne  
Paoli34 @ 16Springs Valley  
Southridge48 @ 7Forest Park  
South Side20 @ 47Fort Wayne Bishop Dwenger  
Heritage Hills62 @ 2Pike Central  
Greencastle23 @ 12West Vigo  
Reitz Memorial56 @ 10Evansville North  
Richmond7 @ 32Arsenal Tech  
Concordia Lutheran7 @ 37Snider  
North Montgomery0 @ 28Southmont  
Bedford North Lawrence34 @ 12Jeffersonville  
Bremen49 @ 14Glenn  
Seymour6 @ 42Columbus East  
Lawrence North14 @ 20Lawrence Central  
Oak Hill21 @ 34Blackford  
New Albany55 @ 17Jennings County  
Fountain Central32 @ 21Eastern Hancock  
New Palestine81 @ 13Yorktown  
Milan17 @ 8Lawrenceburg  
Northwestern0 @ 55Lafayette Central Catholic  
Shelbyville20 @ 84Delta  
Bellmont25 @ 42Columbia City  
Anderson19 @ 49Muncie Central  
Eastbrook61 @ 0Madison-Grant  
Connersville12 @ 34Greensburg  
Tri-Central0 @ 52Sheridan  
Goshen17 @ 49Elkhart Memorial  
Frankfort14 @ 63Tri-West Hendricks  
Franklin County14 @ 15Rushville  
Beech Grove48 @ 0Speedway  
Mooresville52 @ 42Plainfield  
Attica37 @ 0Seeger  
Garrett15 @ 31Churubusco  
Boonville28 @ 14Jasper  
Greenfield-Central21 @ 56Mt Vernon (Fortville)  
South Spencer14 @ 22Tell City  
Fairfield0 @ 42Central Noble  
North Miami6 @ 36Tippecanoe Valley  
Eastside13 @ 32West Noble  
Marion46 @ 7Kokomo  
Mississinewa62 @ 7Elwood  
Noblesville Lions18 @ 6Crimson Knights  
Providence20 @ 12Silver Creek  
Norwell14 @ 38Leo  
Delphi21 @ 20North Judson-San Pierre  
Monrovia23 @ 0Linton-Stockton  
North Decatur8 @ 19Monroe Central  
Indianapolis Lutheran0 @ 31Triton Central  
Whitko0 @ 33Maconaquah  
Sullivan20 @ 50Northview  
Salem31 @ 12Scottsburg  
Adams Central49 @ 21Lapel  
Culver6 @ 36Knox  
Northridge27 @ 6Wawasee  
North Putnam20 @ 2South Putnam  
Frankton14 @ 13Monroe  
Bluffton3 @ 21South Adams  
Union City6 @ 14Hagerstown  
Northeastern24 @ 20Winchester  
South Decatur31 @ 7Trinity Lutheran  
North White0 @ 56Winamac  
Madison0 @ 59Floyd Central  
Manchester36 @ 29Wabash  
North Knox52 @ 7Tecumseh  
South Dearborn20 @ 0Batesville  
Angola31 @ 14Jimtown  
Northfield0 @ 20Southwood  
North Daviess6 @ 35Eastern Greene  
Prairie Heights6 @ 28Lakeland  
South Newton24 @ 63Frontier  
Clinton Central35 @ 14Clinton Prairie  
Logansport21 @ 45Harrison (West Lafayette)  
Howe40 @ 18Indiana School for the Deaf  
North Harrison42 @ 7Corydon Central  
Peru7 @ 34Rochester  
Triton57 @ 6Caston  
Mitchell22 @ 36West Washington  
Eastern (Pekin)8 @ 48Brownstown Central  
Edgewood45 @ 6Cloverdale  
LaVille19 @ 66Pioneer  
Centerville7 @ 40Shenandoah  
Southern Wells19 @ 51Jay County  
Tri-County34 @ 24West Central  
Brown County20 @ 42Cascade  
Traders Point Christian Academy16 @ 7Shortridge  
Manual35 @ 12Washington (Indianapolis)  
Tri13 @ 12Lincoln (Cambridge City)  
Crawford County6 @ 27Perry Central  
Riverton Parke0 @ 28South Vermillion  
Eastern (Greentown)58 @ 6Wes-Del  
Washington14 @ 36Princeton  
Attucks0 @ 24Covenant Christian (Indianapolis)  
Switzerland County7 @ 47Carroll County KY  
Oldenburg Academy40 @ 22Edinburgh  
Parke Heritage32 @ 62North Central (Farmersburg)  
Elder OH 39 @ 34Indianapolis Cathedral  
Brother Rice MI 13 @ 7Penn  
Mt Carmel IL 12 @ 41Mt Vernon (Mt. Vernon)  
Thornton IL 58 @ 0West Side  
Lenawee Christian MI 45 @ 6Fremont  
Sayre KY 6 @ 13Rock Creek Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)