Schedule & Scores for Friday, October 20, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Zionsville40 @ 14Greenfield-Central  
Indianapolis Cardinal Ritter55 @ 14Rushville  
Bishop Chatard62 @ 7Indianapolis Northwest  
Columbus East63 @ 0Seymour  
Jimtown20 @ 7Maconaquah  
Greenwood43 @ 7Beech Grove  
North Side6 @ 14Elkhart Memorial  
Bishop Luers42 @ 14West Noble  
Brebeuf Jesuit Preparatory21 @ 6Guerin Catholic  
North Central (Farmersburg)17 @ 14Springs Valley  
Hamilton Heights37 @ 23North Montgomery  
Mt Vernon (Mt. Vernon)28 @ 60Lincoln (Vincennes)  
Tipton49 @ 7North Putnam  
Lafayette Central Catholic35 @ 28Tri-County  
Mater Dei49 @ 6Tell City  
Hobart7 @ 19St. Joseph  
Charlestown22 @ 38Batesville  
Mishawaka71 @ 0Clay  
Reitz6 @ 34Evansville Central  
Heritage Christian (Indianapolis)14 @ 28Milan  
Jasper41 @ 17Northview  
East Central48 @ 6Edgewood  
Carroll (Flora)21 @ 55Pioneer  
Whiteland37 @ 42Bloomington South  
East Noble14 @ 13Plymouth  
New Prairie56 @ 0Washington (South Bend)  
New Haven20 @ 7Leo  
Andrean24 @ 9Hanover Central  
Cass7 @ 6Rochester  
Western Boone48 @ 20Cascade  
Pendleton Heights30 @ 22Lebanon  
Marian8 @ 0Glenn  
Plainfield20 @ 41Decatur Central  
Kankakee Valley10 @ 49Riley  
East Chicago Central0 @ 27Morton  
Danville55 @ 28South Vermillion  
Brownstown Central14 @ 33Lawrenceburg  
Heritage26 @ 38Lakeland  
Culver Academies35 @ 12Northridge  
Churubusco31 @ 15Northfield  
Scecina Memorial49 @ 24Union County  
Triton Central21 @ 0Knightstown  
Whiting14 @ 20North Newton  
Delta21 @ 35Marion  
Fort Wayne Bishop Dwenger41 @ 7South Side  
Indian Creek44 @ 8Manual  
Linton-Stockton36 @ 35North Posey  
Greensburg33 @ 30Salem  
Gibson Southern63 @ 6Pike Central  
Paoli42 @ 0Clarksville  
Columbia City20 @ 62Wayne  
Southridge46 @ 7South Spencer  
NorthWood54 @ 3DeKalb  
Lincoln (Cambridge City)16 @ 54Indianapolis Lutheran  
Speedway20 @ 25Cloverdale  
Lowell41 @ 0West Side  
West Central14 @ 49Culver  
Corydon Central14 @ 50North Harrison  
Greencastle34 @ 7Brown County  
Elwood42 @ 56Monroe  
Reitz Memorial41 @ 21Heritage Hills  
Rensselaer Central66 @ 0Taylor  
Richmond0 @ 41New Castle  
Concordia Lutheran20 @ 6Garrett  
Tippecanoe Valley14 @ 33Peru  
Washington (Indianapolis)0 @ 52Park Tudor  
Bremen19 @ 27Bluffton  
Sheridan50 @ 8Tri-Central  
Yorktown34 @ 35Western  
Oak Hill7 @ 35Delphi  
Wawasee7 @ 38Angola  
Hammond0 @ 55Griffith  
Benton Central7 @ 79West Lafayette  
Twin Lakes43 @ 20Calumet  
Fountain Central54 @ 13Covington  
Hagerstown40 @ 12North Decatur  
Shelbyville14 @ 30Mt Vernon (Fortville)  
Bellmont7 @ 24Norwell  
Boone Grove21 @ 0River Forest  
South Putnam40 @ 15Covenant Christian (Indianapolis)  
Southmont49 @ 7Crawfordsville  
Eastbrook56 @ 7Eastern (Greentown)  
Connersville13 @ 61Mooresville  
Perry Central15 @ 48Providence  
Caston13 @ 42Triton  
North Judson-San Pierre0 @ 30LaVille  
Frankfort20 @ 65Mississinewa  
Shenandoah60 @ 8Northeastern  
Wheeler45 @ 14Clark  
Franklin County46 @ 34Jennings County  
South Central (Union Mills)20 @ 28Winamac  
Attica22 @ 16North Vermillion  
Boonville14 @ 20Bosse  
Fairfield7 @ 49Knox  
North Miami57 @ 16South Newton  
Eastside41 @ 14Southern Wells  
Eastern Hancock32 @ 22Centerville  
Woodlan68 @ 0Prairie Heights  
Bishop Noll6 @ 52Roosevelt  
Monrovia21 @ 41Tri-West Hendricks  
Jay County22 @ 21Logansport  
Highland27 @ 0Gavit  
Whitko8 @ 56Central Noble  
Sullivan34 @ 0West Vigo  
Adams Central28 @ 7South Adams  
Winchester22 @ 38Lapel  
Tecumseh54 @ 0Wood Memorial  
Owen Valley14 @ 10Harrison (Evansville)  
Princeton15 @ 32Washington  
Frankton67 @ 8Madison-Grant  
Union City8 @ 24Wes-Del  
Silver Creek42 @ 7Madison  
South Decatur57 @ 34Edinburgh  
North White8 @ 0Frontier  
Manchester27 @ 30Wabash  
Seeger40 @ 20Riverton Parke  
North Knox14 @ 28Forest Park  
South Dearborn22 @ 21Scottsburg  
Eastern Greene57 @ 0North Daviess  
Anderson Prep Academy20 @ 74Clinton Prairie  
Southwood70 @ 14Fremont  
Clinton Central6 @ 57Monroe Central  
Rockville38 @ 8Turkey Run  
Howe22 @ 6Indiana School for the Deaf  
Mitchell26 @ 20Crawford County  
Eastern (Pekin)59 @ 21Switzerland County  
Tindley28 @ 7Shortridge  
Blackford28 @ 27Northwestern  
Tri60 @ 14Oldenburg Academy  
Union (Dugger)6 @ 60Trinity Lutheran  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)