Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lawrence Central20 @ 35Carmel  
Ben Davis56 @ 20North Central (Indianapolis)  
Brownsburg35 @ 24Hamilton Southeastern  
Warren Central19 @ 18St. Xavier OH  
Indianapolis Cathedral41 @ 44Center Grove  
Castle27 @ 29Reitz Memorial  
Bishop Chatard20 @ 7East Central  
Homestead49 @ 31South Side  
Columbus East62 @ 24Bedford North Lawrence  
North Vigo42 @ 41Franklin Central  
Roncalli28 @ 21Guerin Catholic  
Greenwood21 @ 10Whiteland  
Merrillville34 @ 13Chesterton  
Fishers19 @ 20Zionsville  
Avon31 @ 28Noblesville  
Bishop Luers27 @ 52Snider  
Brebeuf Jesuit Preparatory21 @ 37Westfield  
Hamilton Heights @ Western  
Concord45 @ 38Warsaw  
Charlestown47 @ 0Eastern (Pekin)  
Mishawaka14 @ 21Penn  
Southport29 @ 32Columbus North  
Crown Point42 @ 21Michigan City  
Reitz35 @ 14Mater Dei  
Adams33 @ 17St. Joseph  
Jasper45 @ 21Mt Vernon (Mt. Vernon)  
South Vigo27 @ 21Bloomington North  
East Noble53 @ 14Bellmont  
New Prairie28 @ 6Jimtown  
Jeffersonville35 @ 29Jennings County  
New Haven43 @ 0Huntington North  
Western Boone14 @ 34Lebanon  
Pendleton Heights28 @ 41Shelbyville  
Marian35 @ 13Washington (South Bend)  
Plainfield59 @ 26Martinsville  
Kankakee Valley13 @ 42Munster  
Valparaiso20 @ 21Lake Central  
Brownstown Central59 @ 29Corydon Central  
Lawrenceburg61 @ 6South Dearborn  
Decatur Central75 @ 33Franklin  
Evansville North13 @ 24Evansville Central  
Scecina Memorial14 @ 13Monrovia  
West Lafayette51 @ 22Northwestern  
Elkhart Central44 @ 14Clay  
Delta15 @ 56New Palestine  
Indian Creek42 @ 63Sullivan  
Jefferson55 @ 48Muncie Central  
Linton-Stockton52 @ 8North Central (Farmersburg)  
Northrop28 @ 31Fort Wayne Bishop Dwenger  
Greensburg28 @ 0Rushville  
Paoli12 @ 27North Harrison  
Columbia City27 @ 13Norwell  
Pioneer48 @ 0North Judson-San Pierre  
Southridge35 @ 38Gibson Southern  
NorthWood43 @ 12Plymouth  
Lincoln (Cambridge City)6 @ 38Hagerstown  
Speedway39 @ 42Triton Central  
Lowell35 @ 21Andrean  
North Vermillion55 @ 10Seeger  
Rensselaer Central34 @ 21Hamilton Heights  
Richmond7 @ 68Harrison (West Lafayette)  
Concordia Lutheran42 @ 0North Side  
Bloomington South28 @ 0Meridian  
North Montgomery0 @ 45Tri-West Hendricks  
Tippecanoe Valley29 @ 49Southwood  
Glenn6 @ 41Riley  
Washington (Indianapolis)0 @ 49Indianapolis Lutheran  
Bremen0 @ 20Culver Academies  
Lawrence North54 @ 0Pike  
Sheridan14 @ 41Carroll (Flora)  
New Albany14 @ 27Floyd Central  
Hammond41 @ 20Clark  
Benton Central21 @ 41Cass  
South Putnam30 @ 0Brown County  
Southmont35 @ 20Frankfort  
Kokomo44 @ 21Arsenal Tech  
Griffith15 @ 35East Chicago Central  
Morton7 @ 30Gavit  
Perry Central14 @ 47Mitchell  
Clarksville6 @ 61Providence  
Tri-Central6 @ 34Tri-County  
Caston6 @ 37Knox  
Goshen41 @ 34Wawasee  
LaPorte18 @ 31Portage  
Shenandoah0 @ 16Monroe Central  
Franklin County20 @ 31Harrison OH  
Beech Grove49 @ 21Mooresville  
South Central (Union Mills)41 @ 14Boone Grove  
Tell City0 @ 20Forest Park  
South Spencer7 @ 28Heritage Hills  
Fairfield25 @ 55Churubusco  
North Miami0 @ 34Northfield  
Eastside8 @ 10Angola  
Batesville29 @ 0Connersville  
Eastern Hancock14 @ 42Lapel  
Knightstown13 @ 32Heritage Christian (Indianapolis)  
Marion7 @ 35McCutcheon  
Rochester7 @ 24Maconaquah  
DeKalb14 @ 48Leo  
Bishop Noll6 @ 33Edison  
Delphi0 @ 20Winamac  
Jay County28 @ 14Heritage  
Highland14 @ 41Hobart  
Elkhart Memorial8 @ 22Northridge  
Whitko32 @ 35Peru  
Bowman Academy18 @ 51Covenant Christian (Indianapolis)  
Salem23 @ 44West Washington  
Adams Central16 @ 28Woodlan  
Bosse14 @ 37Harrison (Evansville)  
Park Tudor20 @ 36Indianapolis Cardinal Ritter  
North Putnam50 @ 7Cascade  
Owen Valley10 @ 13Greencastle  
Princeton49 @ 48Lincoln (Vincennes)  
Frankton14 @ 25Oak Hill  
Madison-Grant22 @ 30Elwood  
Bluffton6 @ 52Lima Central Catholic OH  
Northeastern70 @ 16Union City  
Silver Creek41 @ 7Scottsburg  
South Decatur71 @ 6Rock Creek Academy  
Madison22 @ 36Seymour  
Manchester22 @ 40Wabash  
Crawfordsville9 @ 42Danville  
Roosevelt28 @ 20West Side  
North Knox41 @ 42Washington  
Eastern Greene26 @ 18Tecumseh  
North Daviess6 @ 53Springs Valley  
New Castle14 @ 20Greenfield-Central  
South Newton6 @ 48Momence IL  
Clinton Central26 @ 29Clinton Prairie  
Rockville6 @ 56Fountain Central  
Logansport16 @ 35Anderson  
Pike Central50 @ 49North Posey  
South Adams33 @ 0Southern Wells  
Howe23 @ 18Indianapolis Northwest  
Fremont0 @ 7Lakeland  
River Forest7 @ 35Whiting  
Triton41 @ 14West Central  
Edgewood @ West Vigo  
Monroe21 @ 54Mississinewa  
LaVille33 @ 7Culver  
Centerville0 @ 7Winchester  
South Vermillion21 @ 75Attica  
West Noble42 @ 8Prairie Heights  
Tindley6 @ 42Manual  
Blackford26 @ 65Eastbrook  
Wes-Del27 @ 6Anderson Prep Academy  
Calumet22 @ 28Wheeler  
Tri40 @ 8Union County  
Cloverdale0 @ 50Northview  
Union (Dugger)24 @ 54Turkey Run  
Crawford County @ 29Wood Memorial  
Central Noble32 @ 54Garrett  
Arlington34 @ 0Broad Ripple  
Crimson Knights41 @ 6Edinburgh  
Riverton Parke6 @ 48Covington  
Eastern (Greentown)65 @ 38North White  
Carroll (Fort Wayne)23 @ 6Wayne  
Mt Vernon (Fortville)40 @ 21Yorktown  
Attucks0 @ 60Marshall  
Switzerland County6 @ 66Milan  
Hanover Central21 @ 7North Newton  
Oldenburg Academy20 @ 48North Decatur  
Central/Southeastern IL @ 3Andrean  
Mt Carmel IL 28 @ 6Boonville  
Princeton MN 49 @ 48Lincoln (Vincennes)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)