Schedule & Scores for Friday, October 25, 2013

ClassAway   HomeLocation
Lawrence Central0 @ 14Warren Central  
Carmel40 @ 7Hamilton Southeastern  
Brownsburg7 @ 57Pike  
Indianapolis Cathedral54 @ 26Decatur Central  
Penn28 @ 7Portage  
Bishop Chatard48 @ 7Northview  
Columbus East55 @ 6Madison  
Jimtown53 @ 18Tippecanoe Valley  
Roncalli48 @ 6Mooresville  
Columbus North22 @ 30Jeffersonville  
Fishers17 @ 13Noblesville  
Avon14 @ 35Ben Davis  
Brebeuf Jesuit Preparatory48 @ 14North Montgomery  
North Central (Farmersburg)46 @ 0Turkey Run  
Franklin Central14 @ 28Arsenal Tech  
North Posey55 @ 14Eastern Greene  
Crown Point6 @ 9Lake Central  
Heritage Christian (Indianapolis)20 @ 61Winchester  
Jasper40 @ 7Harrison (Evansville)  
East Central28 @ 8Connersville  
Carroll (Flora)40 @ 22North White  
Meridian15 @ 45Southport  
St. Joseph42 @ 28Hobart  
New Haven47 @ 14South Side  
Cass13 @ 38Tipton  
Plainfield24 @ 35Lebanon  
Kankakee Valley0 @ 62New Prairie  
East Chicago Central26 @ 21Morton  
Valparaiso3 @ 31Chesterton  
Danville77 @ 12Indianapolis Northwest  
Brownstown Central62 @ 30Washington  
Lawrenceburg7 @ 55Hamilton Heights  
Scecina Memorial49 @ 13Centerville  
Triton Central35 @ 0Milan  
Warsaw40 @ 20Northrop  
Delta12 @ 50West Lafayette  
Fort Wayne Bishop Dwenger28 @ 3Northridge  
Indian Creek17 @ 14Batesville  
Jefferson18 @ 39Merrillville  
Linton-Stockton71 @ 0Union (Dugger)  
Paoli54 @ 16Eastern (Pekin)  
Columbia City28 @ 45Norwell  
Southridge28 @ 27Tell City  
NorthWood21 @ 55East Noble  
Lowell9 @ 30West Side  
Corydon Central7 @ 28Charlestown  
Greencastle41 @ 47Tri-West Hendricks  
Elwood58 @ 50Lapel  
Leo35 @ 7Wawasee  
Reitz Memorial34 @ 14Heritage Hills  
Concordia Lutheran28 @ 14Lakeland  
Glenn37 @ 21Marian  
Washington (Indianapolis)20 @ 58Indianapolis Cardinal Ritter  
Seymour28 @ 77Evansville Central  
Southside35 @ 27New Castle  
Yorktown21 @ 20Eastbrook  
Oak Hill40 @ 14Madison-Grant  
New Albany14 @ 70Center Grove  
Hammond41 @ 0Roosevelt  
Twin Lakes14 @ 13Culver Academies  
New Palestine62 @ 40Pendleton Heights  
Northwestern42 @ 17Blackford  
Hagerstown28 @ 49Lincoln (Cambridge City)  
Bellmont35 @ 13Whitko  
Boone Grove7 @ 6Wheeler  
Southmont56 @ 6Taylor  
North Judson-San Pierre50 @ 6North Newton  
LaPorte14 @ 38Mishawaka  
Frankfort31 @ 13Logansport  
Shenandoah49 @ 6Broad Ripple  
Franklin County7 @ 33Shelbyville  
Beech Grove14 @ 49Mt Vernon (Fortville)  
South Central (Union Mills)33 @ 36Culver  
Garrett38 @ 41Heritage  
Boonville41 @ 48Silver Creek  
Greenfield-Central23 @ 22Muncie Central  
Fairfield42 @ 28Maconaquah  
North Miami7 @ 34Adams Central  
Eastside13 @ 28Churubusco  
Marion16 @ 50Jay County  
Rochester52 @ 21Peru  
Mississinewa28 @ 41Western  
Woodlan57 @ 26Central Noble  
Springs Valley18 @ 50North Daviess  
DeKalb7 @ 21Angola  
Bishop Noll19 @ 52Rensselaer Central  
Delphi62 @ 34Eastern (Greentown)  
Delphi21 @ 7Benton Central  
Riley21 @ 28Plymouth  
Monrovia25 @ 6South Vermillion  
Highland55 @ 6Gavit  
Indianapolis Lutheran14 @ 8Howe  
Sullivan48 @ 21South Spencer  
Rushville0 @ 31Guerin Catholic  
Bowman Academy26 @ 20River Forest  
Bosse25 @ 20Pike Central  
Knox6 @ 58Andrean  
Park Tudor9 @ 35Speedway  
North Putnam0 @ 51Lafayette Central Catholic  
Owen Valley0 @ 38Reitz  
Princeton34 @ 21Mt Vernon (Mt. Vernon)  
Frankton34 @ 61Monroe  
West Vigo22 @ 40Western Boone  
Bluffton62 @ 34Eastern (Greentown)  
Union City27 @ 78Eastern Hancock  
Northeastern64 @ 36Tri  
Marshall32 @ 27Greensburg  
South Decatur12 @ 21West Washington  
Manchester21 @ 49Bremen  
Seeger6 @ 59Pioneer  
Crawfordsville7 @ 41Edgewood  
North Knox37 @ 35Perry Central  
South Dearborn32 @ 48Greenwood  
Edinburgh42 @ 20North Decatur  
Southwood58 @ 19Fremont  
Cascade33 @ 14Cloverdale  
South Newton12 @ 38Frontier  
Clinton Central6 @ 35Tri-Central  
Rockville6 @ 27North Vermillion  
South Adams28 @ 14Northfield  
North Harrison42 @ 14Mitchell  
Triton6 @ 66West Central  
Forest Park7 @ 49Mater Dei  
Edison14 @ 73Winamac  
Clinton Prairie43 @ 6Indiana School for the Deaf  
La Lumiere26 @ 22Eau Claire MI  
LaVille17 @ 29Whiting  
Tri-County14 @ 48Caston  
Clark36 @ 50Griffith  
Union County14 @ 39Knightstown  
Brown County42 @ 13Salem  
West Noble3 @ 41Bishop Luers  
Tindley6 @ 43Shortridge  
Monroe Central36 @ 16Wes-Del  
Covington0 @ 54Attica  
Calumet27 @ 12Wallace  
Calumet26 @ 20River Forest  
Wood Memorial12 @ 71Tecumseh  
Manual6 @ 56Providence  
Wabash7 @ 15Prairie Heights  
Trinity Lutheran0 @ 64South Putnam  
Howe School0 @ 67Southern Wells  
Crawford County38 @ 42Clarksville  
Arlington0 @ 66Sheridan  
Crimson Knights18 @ 36Martinsville IL  
Riverton Parke12 @ 68Fountain Central  
North Central (Indianapolis)32 @ 16Lawrence North  
Carroll (Fort Wayne)49 @ 7Homestead  
Washington (South Bend)40 @ 34Clay  
Lincoln (Vincennes)21 @ 42Gibson Southern  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)