Schedule & Scores for Friday, October 2, 2009

ClassAway   HomeLocation
Lawrence Central10 @ 21Southport  
Ben Davis7 @ 27Center Grove  
Snider34 @ 16Harding  
Pike36 @ 13Bloomington South  
Warren Central22 @ 24Carmel  
Penn10 @ 26Mishawaka  
Columbus East34 @ 0Madison  
Roncalli21 @ 30Martinsville  
Merrillville35 @ 7Valparaiso  
North Side7 @ 24Bishop Luers  
Fishers35 @ 39Zionsville  
Lake Central7 @ 40Chesterton  
Hamilton Heights24 @ 17Northwestern  
Mt Vernon (Mt. Vernon)24 @ 21Mater Dei  
Concord27 @ 41Plymouth  
North Posey45 @ 22Tell City  
Reitz35 @ 6Evansville North  
Heritage Christian (Indianapolis)44 @ 15Arsenal Tech  
Jasper35 @ 21Mt Carmel IL  
Carroll (Flora)0 @ 68Clinton Central  
South Vigo19 @ 14North Central (Indianapolis)  
Meridian14 @ 48Columbus North  
East Noble31 @ 28Columbia City  
New Prairie7 @ 34Glenn  
Jeffersonville42 @ 14New Albany  
New Haven33 @ 28Bellmont  
Cass67 @ 6Taylor  
Marian30 @ 7Elkhart Central  
Kankakee Valley9 @ 44Andrean  
Danville9 @ 14North Montgomery  
Culver Academies37 @ 22Adams  
Lawrenceburg7 @ 33East Central  
Decatur Central35 @ 21Greenwood  
Scecina Memorial0 @ 38Bishop Chatard  
Tri-West Hendricks34 @ 21Western Boone  
Jefferson7 @ 56Avon  
Linton-Stockton7 @ 15North Knox  
Gibson Southern35 @ 6Pike Central  
Paoli34 @ 14Corydon Central  
Clay28 @ 21Riley  
Southridge14 @ 21Heritage Hills  
NorthWood17 @ 10Elkhart Memorial  
South Side24 @ 7Wayne  
Lincoln (Cambridge City)33 @ 20Union City  
Speedway20 @ 27South Putnam  
Bloomington North24 @ 21Franklin Central  
West Central0 @ 42Frontier  
Franklin6 @ 42Plainfield  
McCutcheon21 @ 24Westfield  
Broad Ripple14 @ 6Arlington  
Portage21 @ 19Michigan City  
Tippecanoe Valley0 @ 40Rochester  
Bedford North Lawrence28 @ 35Floyd Central  
Bremen7 @ 13Knox  
Seymour21 @ 0Jennings County  
Lawrence North48 @ 28North Vigo  
Munster10 @ 7Hobart  
Sheridan20 @ 21Tipton  
Oak Hill38 @ 0Monroe  
Wawasee27 @ 57Warsaw  
Hammond0 @ 63Lowell  
Twin Lakes0 @ 42West Lafayette  
Fountain Central31 @ 0Benton Central  
Lakeland28 @ 6Fairfield  
Milan32 @ 14South Decatur  
Hagerstown14 @ 49Centerville  
Shelbyville7 @ 10New Palestine  
Southmont35 @ 0Frankfort  
Eastbrook78 @ 14Elwood  
Harrison (West Lafayette)8 @ 24Brownsburg  
Griffith35 @ 0Highland  
Morton47 @ 18West Side  
Connersville7 @ 54Southside  
Clarksville7 @ 31Brownstown Central  
Caston8 @ 26South Newton  
Huntington North38 @ 6Anderson  
Goshen34 @ 40Northridge  
LaPorte17 @ 27Crown Point  
Shenandoah54 @ 6Tri-Central  
Franklin County14 @ 27South Dearborn  
Beech Grove0 @ 54Indianapolis Cardinal Ritter  
Mooresville33 @ 23Whiteland  
South Central (Union Mills)7 @ 14North Newton  
Garrett7 @ 9South Adams  
Boonville47 @ 0Princeton  
South Spencer31 @ 25Forest Park  
Western17 @ 10Eastern (Greentown)  
Batesville21 @ 0Greensburg  
Winamac14 @ 2North Judson-San Pierre  
Mississinewa25 @ 24Blackford  
Woodlan0 @ 43Leo  
Bishop Noll10 @ 28River Forest  
Norwell54 @ 24DeKalb  
Delphi0 @ 47Rensselaer Central  
Monrovia22 @ 16North Putnam  
Jay County0 @ 42Pendleton Heights  
Indianapolis Lutheran7 @ 38Brebeuf Jesuit Preparatory  
Whitko18 @ 21North Miami  
Sullivan18 @ 6Brown County  
Rushville21 @ 48Delta  
Bowman Academy18 @ 48Churubusco  
Salem2 @ 6Charlestown  
Adams Central0 @ 27Southern Wells  
Culver0 @ 35Jimtown  
Winchester14 @ 28Guerin Catholic  
Park Tudor21 @ 33Triton Central  
Muncie Central13 @ 55Richmond  
Owen Valley20 @ 12West Vigo  
Frankton6 @ 27Madison-Grant  
Bluffton25 @ 49Heritage  
Northeastern14 @ 31Union County  
Northview28 @ 22South Vermillion  
North White0 @ 54Pioneer  
Manchester34 @ 21Southwood  
Crawfordsville21 @ 28Lebanon  
Indianapolis Northwest12 @ 16Howe  
Edinburgh12 @ 7Indiana School for the Deaf  
North Daviess69 @ 8Wood Memorial  
Wallace0 @ 35East Chicago Central  
Prairie Heights14 @ 42Angola  
Rockville49 @ 27North Vermillion  
Logansport6 @ 28Marion  
North Harrison21 @ 6Eastern (Pekin)  
Peru32 @ 41Maconaquah  
Fremont21 @ 0Eastside  
Mitchell7 @ 21Perry Central  
Edgewood29 @ 21Cascade  
Edison0 @ 56Wheeler  
Clinton Prairie24 @ 51Lapel  
LaVille13 @ 14Triton  
Tri-County7 @ 66Lafayette Central Catholic  
Clark48 @ 15Gavit  
Turkey Run0 @ 64Seeger  
Wes-Del20 @ 53Eastern Hancock  
Manual12 @ 27Washington (Indianapolis)  
Tri22 @ 29Knightstown  
Crawford County0 @ 62West Washington  
Central Noble20 @ 21West Noble  
Riverton Parke14 @ 21North Central (Farmersburg)  
Carroll (Fort Wayne)10 @ 41Homestead  
Washington26 @ 7Lincoln (Vincennes)  
Mt Vernon (Fortville)20 @ 17Greenfield-Central  
Highland (Anderson)20 @ 24Yorktown  
Elmhurst0 @ 56Fort Wayne Bishop Dwenger  
Neuqua Valley IL 34 @ 63Indianapolis Cathedral  
River Valley MI 0 @ 12La Lumiere  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)