Schedule & Scores for Friday, October 16, 2009

ClassAway   HomeLocation
Carmel21 @ 7Ben Davis  
Zionsville20 @ 10Avon  
Indianapolis Cardinal Ritter55 @ 31Heritage Christian (Indianapolis)  
Penn35 @ 7Adams  
Bishop Chatard49 @ 7Greenfield-Central  
Homestead43 @ 6New Haven  
Jimtown38 @ 12Triton  
Chesterton20 @ 24Merrillville  
Greenwood7 @ 31Plainfield  
Columbus North19 @ 22Southport  
Fishers33 @ 25Brownsburg  
Lake Central6 @ 24Valparaiso  
Bishop Luers0 @ 62Fort Wayne Bishop Dwenger  
Brebeuf Jesuit Preparatory40 @ 14Speedway  
Hamilton Heights23 @ 20Peru  
Mt Vernon (Mt. Vernon)13 @ 49Jasper  
Tipton49 @ 0Delphi  
Franklin Central7 @ 17Pike  
Mater Dei0 @ 59Reitz  
Hobart21 @ 20Highland  
Charlestown14 @ 20Lawrenceburg  
North Posey23 @ 0Pike Central  
East Central19 @ 22Roncalli  
Carroll (Flora)8 @ 6North White  
Arsenal Tech14 @ 45Broad Ripple  
South Vigo13 @ 33Lawrence North  
Meridian17 @ 14Bloomington South  
Andrean21 @ 25Lowell  
Evansville Central21 @ 28Evansville North  
Cass34 @ 27Western  
Pendleton Heights49 @ 23Highland (Anderson)  
Marian35 @ 0Wallace  
East Chicago Central8 @ 63Griffith  
Danville6 @ 24Tri-West Hendricks  
Heritage31 @ 26Garrett  
Culver Academies38 @ 28Fairfield  
Westfield42 @ 20Jefferson  
Decatur Central18 @ 22Whiteland  
Churubusco12 @ 7Lakeland  
Scecina Memorial35 @ 6Howe  
West Lafayette39 @ 6Sheridan  
Warsaw24 @ 0Concord  
Linton-Stockton56 @ 12North Central (Farmersburg)  
Gibson Southern0 @ 34Southridge  
Paoli14 @ 13Perry Central  
Clay41 @ 47Elkhart Central  
Plymouth35 @ 14NorthWood  
Bloomington North14 @ 45Lawrence Central  
West Central6 @ 52Pioneer  
Heritage Hills13 @ 7South Spencer  
Greencastle14 @ 21Owen Valley  
Franklin6 @ 34Martinsville  
McCutcheon7 @ 41Hamilton Southeastern  
Elwood7 @ 34Oak Hill  
Lebanon41 @ 14Western Boone  
Leo46 @ 0Bluffton  
Portage21 @ 23LaPorte  
Reitz Memorial27 @ 10Castle  
Rensselaer Central42 @ 0Benton Central  
West Washington21 @ 35Brownstown Central  
Tippecanoe Valley21 @ 20Whitko  
Bedford North Lawrence7 @ 44Columbus East  
Glenn42 @ 7Bremen  
Washington (Indianapolis)27 @ 15Indianapolis Northwest  
Seymour12 @ 7Madison  
Munster40 @ 13Kankakee Valley  
Yorktown34 @ 6Rushville  
Wawasee20 @ 44Goshen  
Fountain Central14 @ 7Rockville  
New Palestine28 @ 14Mt Vernon (Fortville)  
Wayne28 @ 49Snider  
Milan28 @ 3Triton Central  
Hagerstown38 @ 8Lincoln (Cambridge City)  
Shelbyville7 @ 31Delta  
Bellmont14 @ 21East Noble  
Connersville14 @ 49Batesville  
Huntington North35 @ 6Muncie Central  
North Judson-San Pierre27 @ 0Twin Lakes  
Frankfort42 @ 14North Montgomery  
Shenandoah13 @ 36Park Tudor  
Wheeler42 @ 0Calumet  
Michigan City35 @ 3Crown Point  
Beech Grove42 @ 55Lapel  
Mooresville42 @ 0Franklin County  
Boonville7 @ 28Mt Carmel IL  
North Miami16 @ 7Rochester  
Eastern Hancock48 @ 14Edinburgh  
Winamac13 @ 6Frontier  
Knightstown48 @ 9Tri-Central  
Marion28 @ 18Anderson  
Mississinewa7 @ 55Eastbrook  
Woodlan12 @ 15Adams Central  
Floyd Central15 @ 17New Albany  
Springs Valley8 @ 73North Daviess  
Bishop Noll16 @ 48North Newton  
Norwell48 @ 21Columbia City  
Monrovia17 @ 0Indianapolis Lutheran  
North Decatur14 @ 34Greensburg  
Culver22 @ 29LaVille  
Northridge14 @ 42Elkhart Memorial  
Winchester20 @ 7Centerville  
Knox14 @ 6New Prairie  
Frankton14 @ 28Blackford  
Madison-Grant56 @ 13Monroe  
West Vigo45 @ 28Sullivan  
Union City36 @ 29Northeastern  
Northview40 @ 12Brown County  
Jennings County12 @ 6Jeffersonville  
Seeger46 @ 18North Vermillion  
Crawfordsville13 @ 41Southmont  
South Dearborn20 @ 19Southside  
Gavit0 @ 53Morton  
Northfield13 @ 28Manchester  
Southwood42 @ 0Wabash  
New Castle13 @ 49Richmond  
Prairie Heights7 @ 13Eastside  
Cascade6 @ 28South Putnam  
Clinton Central37 @ 40South Newton  
Logansport6 @ 34Kokomo  
Fremont14 @ 13West Noble  
River Forest0 @ 27South Central (Union Mills)  
Mitchell7 @ 23Salem  
Eastern (Pekin)35 @ 14Eastern Greene  
Forest Park20 @ 21Tell City  
Southern Wells13 @ 6South Adams  
Tri-County7 @ 40Caston  
Clark43 @ 19Hammond  
Union County13 @ 2Tri  
South Vermillion14 @ 8Edgewood  
Taylor14 @ 7Maconaquah  
Covington45 @ 6Riverton Parke  
Wes-Del20 @ 42Guerin Catholic  
Wood Memorial22 @ 16Union (Dugger)  
Cloverdale0 @ 20North Putnam  
Crawford County21 @ 39North Harrison  
Central Noble22 @ 34Angola  
Arlington42 @ 6Manual  
Eastern (Greentown)21 @ 28Northwestern  
Carroll (Fort Wayne)14 @ 26DeKalb  
Harrison (Evansville)34 @ 43Bosse  
Lincoln (Vincennes)29 @ 0Princeton  
Washington27 @ 6North Knox  
Harding20 @ 47South Side  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)