Schedule & Scores for Friday, October 10, 2008

ClassAway   HomeLocation
Center Grove70 @ 13North Central (Indianapolis)  
Carmel35 @ 7North Vigo  
Snider24 @ 27Fort Wayne Bishop Dwenger  
Indianapolis Cathedral21 @ 18Archbishop Moeller OH  
Zionsville11 @ 7Brownsburg  
Penn37 @ 14Elkhart Central  
Jimtown17 @ 7Bremen  
Chesterton20 @ 7Crown Point  
Columbus North14 @ 28Bloomington South  
North Side25 @ 10South Side  
Fishers23 @ 27Jefferson  
Lake Central3 @ 34Merrillville  
Martinsville14 @ 49Whiteland  
Hamilton Heights13 @ 38Western  
Mt Vernon (Mt. Vernon)69 @ 7Princeton  
Franklin Central20 @ 47Lawrence Central  
Mater Dei14 @ 29Castle  
Concord38 @ 0Northridge  
North Posey9 @ 13South Spencer  
Heritage Christian (Indianapolis)48 @ 7Park Tudor  
East Central44 @ 20Greensburg  
Carroll (Flora)28 @ 17Frontier  
Arsenal Tech6 @ 55Southside  
South Vigo7 @ 70Warren Central  
Meridian6 @ 37Pike  
Jeffersonville6 @ 34Columbus East  
Andrean7 @ 41Griffith  
Cass69 @ 0Maconaquah  
Pendleton Heights41 @ 76Rushville  
Marian35 @ 41Adams  
Kankakee Valley36 @ 0Highland  
Danville19 @ 36Lebanon  
Culver Academies20 @ 48Lafayette Central Catholic  
Lawrenceburg41 @ 9South Dearborn  
Decatur Central21 @ 28Roncalli  
Churubusco30 @ 41Fairfield  
Scecina Memorial3 @ 41Indianapolis Cardinal Ritter  
Warsaw24 @ 54NorthWood  
Whiting8 @ 38Clark  
Indian Creek28 @ 39Triton Central  
Linton-Stockton41 @ 0Union (Dugger)  
Gibson Southern41 @ 18Tell City  
Paoli49 @ 24Eastern Greene  
Clay6 @ 9Mishawaka  
Southridge41 @ 6Pike Central  
Plymouth41 @ 10Goshen  
Lincoln (Cambridge City)13 @ 55Northeastern  
Speedway32 @ 35North Putnam  
Bloomington North28 @ 42Southport  
West Central16 @ 55North Judson-San Pierre  
Corydon Central14 @ 51Salem  
Franklin23 @ 21Greenwood  
McCutcheon19 @ 31Avon  
Broad Ripple34 @ 7Washington (Indianapolis)  
Leo21 @ 7Garrett  
Portage7 @ 45Valparaiso  
Reitz Memorial58 @ 12Harrison (Evansville)  
Richmond55 @ 21New Castle  
Concordia Lutheran13 @ 39Harding  
Tippecanoe Valley7 @ 14North Miami  
Bedford North Lawrence47 @ 7Madison  
Seymour41 @ 48New Albany  
Munster7 @ 24Lowell  
Sheridan42 @ 7Rensselaer Central  
Oak Hill14 @ 7Blackford  
Wawasee20 @ 49Elkhart Memorial  
Twin Lakes23 @ 26Tipton  
Fountain Central22 @ 32North Vermillion  
New Palestine38 @ 14Greenfield-Central  
Wayne21 @ 17Northrop  
Milan58 @ 8Edinburgh  
Shelbyville28 @ 21Yorktown  
Bellmont21 @ 14DeKalb  
Anderson27 @ 28Marion  
Southmont28 @ 21Western Boone  
Kokomo37 @ 13Logansport  
Eastbrook41 @ 0Madison-Grant  
Harrison (West Lafayette)20 @ 45Hamilton Southeastern  
Morton27 @ 32Hobart  
Connersville20 @ 82Highland (Anderson)  
LaPorte28 @ 34Michigan City  
Frankfort21 @ 27Tri-West Hendricks  
Shenandoah39 @ 13Eastern Hancock  
Beech Grove14 @ 54Brebeuf Jesuit Preparatory  
Mooresville9 @ 21Plainfield  
South Central (Union Mills)6 @ 38Calumet  
Boonville14 @ 0Evansville Central  
Batesville49 @ 6Franklin County  
Winamac24 @ 0Caston  
Knightstown13 @ 43Lapel  
Mississinewa30 @ 29Elwood  
Woodlan6 @ 27South Adams  
Floyd Central31 @ 12Jennings County  
Springs Valley0 @ 68Perry Central  
Bishop Noll27 @ 59Wheeler  
Providence20 @ 47Tecumseh  
Norwell7 @ 49Homestead  
Delphi7 @ 50Benton Central  
Monrovia30 @ 22South Putnam  
North Decatur7 @ 27South Decatur  
Whitko7 @ 36Rochester  
Bowman Academy6 @ 62East Chicago Central  
Culver0 @ 48Glenn  
Winchester28 @ 12Tri  
Knox7 @ 6Triton  
Muncie Central19 @ 46Huntington North  
Frankton34 @ 9Monroe  
Bluffton14 @ 35Adams Central  
Union City6 @ 41Hagerstown  
Northview13 @ 14West Vigo  
North White20 @ 22South Newton  
Manchester42 @ 19Wabash  
Seeger12 @ 38West Lafayette  
Crawfordsville27 @ 48North Montgomery  
Indianapolis Northwest6 @ 36Bishop Chatard  
Gavit7 @ 37Hammond  
Northfield7 @ 41Southwood  
North Daviess13 @ 28North Knox  
Prairie Heights28 @ 34West Noble  
Cascade14 @ 48Greencastle  
Clinton Central28 @ 9Clinton Prairie  
North Harrison7 @ 25Charlestown  
Peru24 @ 21Northwestern  
Fremont7 @ 35Angola  
River Forest7 @ 34Wirt  
Mitchell14 @ 49West Washington  
Eastern (Pekin)0 @ 55Brownstown Central  
Edgewood34 @ 28Brown County  
Edison14 @ 49North Newton  
LaVille7 @ 54New Prairie  
Southern Wells23 @ 17Heritage  
Tri-County0 @ 57Pioneer  
Union County34 @ 41Centerville  
South Vermillion21 @ 26Sullivan  
Taylor40 @ 35Eastern (Greentown)  
Covington40 @ 0Turkey Run  
Wes-Del22 @ 47Tri-Central  
Wood Memorial20 @ 18North Central (Farmersburg)  
Manual20 @ 0Howe  
Cloverdale15 @ 47Owen Valley  
Indiana School for the Deaf36 @ 58Guerin Catholic  
Crawford County20 @ 44Clarksville  
Central Noble44 @ 0Eastside  
Riverton Parke20 @ 55Rockville  
Carroll (Fort Wayne)13 @ 16Columbia City  
Washington (South Bend)13 @ 24Riley  
Lincoln (Vincennes)2 @ 30Mt Carmel IL  
Washington21 @ 46Jasper  
Mt Vernon (Fortville)21 @ 51Delta  
Elmhurst0 @ 40Bishop Luers  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)