Schedule & Scores for Friday, October 19, 2018

ClassAway   HomeLocation
Marian Central Catholic8 @ St. Viator  
Glenbard West13 @ Proviso West  
Palatine @ 10Barrington  
Marist2 @ Benet Academy  
Waubonsie Valley11 @ Metea Valley  
Boylan16 @ Jefferson  
Lake Zurich14 @ Waukegan  
East St. Louis9 @ Alton  
Batavia10 @ Wheaton North  
Glenbard North1 @ Geneva  
Oswego3 @ Plainfield South  
Edwardsville8 @ Collinsville  
St. Patrick3 @ Carmel  
Bolingbrook @ 9Lincoln-Way East  
Sandburg @ 22Homewood-Flossmoor  
Rolling Meadows11 @ Buffalo Grove  
Schaumburg10 @ Fremd  
Joliet Catholic Academy @ 0Notre Dame (Niles)  
Alleman @ 2Bloom  
Williamsville11 @ PORTA/Ashland-Chandlerville Central  
Brother Rice1 @ Montini  
Libertyville @ 0Zion-Benton  
Lake Forest @ 7Stevenson  
Lyons @ 11Oak Park-River Forest  
Glenwood @ 1Rochester  
Lemont13 @ Oak Forest  
Naperville North @ 3Neuqua Valley  
Ottawa @ 20Yorkville  
OFallon @ 5Cahokia  
Rock Island9 @ Richwoods  
Thornton @ 2Lincoln-Way Central  
Warren (Warren)4 @ Ashton-Franklin Center  
Wheaton-Warrenville South6 @ North  
Jacobs17 @ Central (Crystal Lake)  
Harlem3 @ Hononegah  
Maroa-Forsyth13 @ Auburn (Auburn)  
Thornton Fractional South4 @ Tinley Park  
Elk Grove @ 7Prospect  
Plainfield North @ 0Plainfield East  
Bartlett3 @ Millbury MA  
Bartlett12 @ Streamwood  
Lincoln-Way West5 @ Andrew  
Jersey @ 12Columbia  
Lena-Winslow7 @ Dakota  
Glenbard South19 @ West Chicago  
Centralia @ 14Mascoutah  
Jacksonville @ 4Springfield  
Rochelle @ 7Kaneland  
Glenbrook South @ 7New Trier  
Lake Park @ 6East (St. Charles)  
Winnebago @ 10North Boone  
Charleston @ 14Highland  
Downers Grove North @ 4York  
Brooks College Prep3 @ Chicago Vocational  
Pleasant Plains12 @ Pittsfield-Griggsville-Perry  
Prairie Ridge7 @ South  
Wilmington @ 2Plano  
South Elgin @ 2Aurora West  
Stillman Valley @ 7Genoa-Kingston  
Macomb @ 3Mahomet-Seymour  
Marion @ 1Mattoon  
St. Bede @ 2Princeton  
Hinsdale South @ 0Hinsdale Central  
Monmouth-Roseville12 @ Kew  
Monticello9 @ St. Joseph-Ogden  
Illini West7 @ Elmwood/Brimfield  
St. Francis10 @ Aurora Central Catholic  
Greenville @ 12Carlinville  
McHenry8 @ Hampshire  
Rockridge @ 4Orion  
Dundee-Crown @ 9Huntley  
Shepard2 @ Argo  
Evanston14 @ Niles North  
Rich East5 @ Kankakee  
Bishop McNamara21 @ Elmwood Park  
Harper4 @ Chicago Academy  
Aquin Catholic3 @ Milledgeville  
Wauconda @ 2Grant  
Sterling @ 2Sycamore  
Geneseo @ 5DeKalb  
Wethersfield/Annawan1 @ Stark County  
East Peoria @ 20Washington (Washington)  
West14 @ Urbana  
Marquette23 @ South Beloit  
Forreston4 @ Amboy/LaMoille/Ohio  
Willowbrook15 @ Downers Grove South  
Morrison @ 5Bureau Valley  
Auburn (Rockford)1 @ Guilford  
Woodstock @ 4Marengo  
Watseka12 @ Iroquois West  
Quincy12 @ Notre Dame (Quincy)  
Bremen @ 13Hillcrest  
Belvidere @ 15Freeport  
Niles West @ 18Maine South  
Moline19 @ Stagg  
Peoria @ 3Normal Community  
Marian Catholic @ 9Nazareth Academy  
Lake Forest Academy @ 7Camden-Frontier MI  
De La Salle @ 1St. Laurence  
Joliet West2 @ Joliet  
Wheaton Academy @ 8Aurora Christian  
Oswego East10 @ Minooka  
Galena3 @ Durand/Pecatonica  
Fulton12 @ Erie-Prophetstown  
Central Catholic @ 2Unity (Tolono)  
Wheeling @ 9Hersey  
DuQuoin14 @ Murphysboro/Elverado  
Harvard @ 2Woodstock North  
Peotone8 @ Streator  
East Richland7 @ Robinson  
Waterloo @ 20Mater Dei  
United (East Moline)5 @ Rich South  
St. Thomas More @ 10Prairie Central  
Herscher4 @ Manteno  
Chester @ 4Edwards County  
Orr10 @ Agricultural Science  
Danville @ Notre Dame (Peoria)  
Beardstown17 @ Greenfield/Northwestern  
Seneca @ 6Bismarck-Henning/Rossville-Alvin  
Marquette Catholic @ 2South Fork/Edinburg/Morrisonville  
Villa Grove @ 12Cerro Gordo-Bement  
Lisle @ 1Coal City  
Phillips @ 3Al Raby  
Morton (Cicero) @ 2Leyden  
Civic Memorial @ 12Taylorville  
Carterville @ 8Effingham  
Rock Falls @ 11Lutheran (Rockford)  
North Mac19 @ Riverton  
Lockport @ 1Bradley-Bourbonnais  
Antioch13 @ North Chicago  
Vernon Hills @ 8Glenbrook North  
Staunton13 @ Roxana  
Glenbard East13 @ Larkin  
Carbondale11 @ Harrisburg  
Shelbyville @ 15St. Teresa  
Salt Fork3 @ Oakwood  
Sherrard @ 16Hall  
LaSalle-Peru7 @ Morris  
Lincoln @ 5Freeburg  
Dunlap @ 9Morton (Morton)  
St. Ignatius10 @ Leo  
Pana @ 2Vandalia  
Oak Lawn @ 5Reavis  
MacArthur @ 5Sacred Heart-Griffin  
Fenton @ 3Chicago Christian  
West Central6 @ United (Alexis)  
Grayslake Central @ 4Grayslake North  
Marshall (Marshall)3 @ Newton  
Riverside-Brookfield @ 22IC Catholic Prep  
Anna-Jonesboro5 @ Benton  
Mt Zion7 @ Triad  
West Central co-op [Winchester-Bluffs] @ 7Jacksonville  
Limestone @ 9Pekin  
Centennial @ 12Bloomington  
Payton College Prep @ 6Kenwood  
Hoffman Estates6 @ Conant  
Granite City4 @ Galesburg  
Mendota @ 6Oregon  
Cumberland0 @ Arthur-Lovington/Atwood-Hammond  
West Carroll4 @ East Dubuque  
Riverdale @ 24Newman Central Catholic  
Southwestern2 @ Gillespie  
Romeoville @ 4Plainfield Central  
Polo @ 8Pearl City-Eastland  
Johnston City @ 7Eldorado  
Elgin @ 2East (Aurora)  
Maine East @ 13Highland Park  
Maine East4 @ Highland Park NJ  
Proviso East2 @ Addison Trail  
River Valley [Midland/Henry-Senachwine/Lowpoint] @ 5Mooseheart  
Deer Creek-Mackinaw @ 16Gibson City-Melvin-Sibley  
Round Lake @ 4Lakes  
North Greene @ 7Brown County  
Johnsburg1 @ Richmond-Burton  
Mt Vernon2 @ Mt Carmel  
Thornton Fractional North0 @ Evergreen Park  
Vienna/Goreville @ 1Carmi-White County  
Ridgewood5 @ St. Edward  
Knoxville5 @ Farmington  
Paris18 @ Flora  
Warrensburg-Latham @ 5Clinton  
Princeville9 @ AlWood/Cambridge  
New Berlin/Franklin/Waverly @ 9Athens  
Rockford Christian16 @ Hiawatha  
Pinckneyville8 @ Carlyle  
Maine West14 @ Deerfield  
El Paso-Gridley8 @ Fieldcrest  
ROWVA/Galva/Williamsfield @ 4Mercer County  
Reed-Custer @ 4Sandwich  
Orangeville @ 5Stockton  
Thornridge @ 5Thornwood  
Litchfield @ 11Hillsboro  
Pleasant Hill/Western1 @ Unity/Seymour  
Canton @ 18Metamora  
Lindblom @ 9Mather  
Westville @ 4Georgetown-Ridge Farm  
Fairfield9 @ Sesser-Valier/Waltonville  
Sangamon Valley/Tri-City @ 5West Hancock co-op [Hamilton/Warsaw]  
St. Joseph @ 15Marmion Academy  
Fisher3 @ LeRoy  
Dixon @ 11Byron  
Nashville9 @ Frankfort  
Rantoul @ 14Pontiac  
Calhoun/Brussels @ 16Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia  
Dwight/Gardner-South Wilmington @ 8Paxton-Buckley-Loda  
Martinsville @ 10Decatur Lutheran/Decatur Christian  
East Alton-Wood River3 @ Bunker Hill/Mt. Olive  
Meridian (Macon) @ 20Tuscola  
Manual @ 9Central (Champaign)  
Massac County @ 4Salem  
Rushville-Industry0 @ Astoria-Table Grove VIT  
Heyworth @ 2Tremont  
Red Hill10 @ Casey-Westfield  
Red Bud @ 5Sparta  
Hamilton County10 @ Christopher-Zeigler-Royalton  
Central (Naperville) @ 6Cary-Grove  
Central (Breese) @ 2Herrin  
East (Rockford) @ 9Belvidere North  
Warren (Gurnee)11 @ Mundelein  
East (Belleville) @ 19Belleville West  
Clifton Central7 @ Momence  
Central (Burlington)8 @ Westmont  
Eisenhower (Blue Island) @ 17Richards (Oak Lawn)  
Westminster Christian (Elgin)8 @ Judah Christian  
Central11 @ Carrollton  
Sangamon Valley5 @ West Hancock co-op [Hamilton/Nauvoo-Colusa/Warsaw]  
Eureka @ 0Tri-Valley  
Villa Grove/Heritage @ 10Cerro Gordo-Bement  
West Prairie/Bushnell-Prairie City @ 3Lewistown  
Perspectives Leadership/Perspectives-IIT Math & Science/Joslin/Perspectives Tech9 @ Eric Solorio Academy  
Routt Catholic/Westfair Christian Academy6 @ West Central co-op [Winchester-Bluffs]  
Kansas/Shiloh/Oakland @ 6Arcola  
Back of the Yards College Prep1 @ Clark Prep  
Sullivan-Okaw Valley/Bethany @ 14Central A & M  
Havana/Midwest Central @ 6Cuba/Spoon River Valley  
Blue Ridge/DeLand-Weldon4 @ Metro-East Lutheran  
Olympia/Delavan @ 1Illinois Valley Central  
Christ the King @ 20Rich Central  
Oblong/Hutsonville/Palestine @ 16Argenta-Oreana  
Collins Academy/Manley5 @ Foreman  
Cardinal Ritter MO 15 @ Althoff Catholic  
Wisconsin Heights WI 8 @ Christian Life/Keith Country Day/Our Lady of the Sacred Heart Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)