Schedule & Scores for Friday, September 29, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lincoln-Way East @ 5Homewood-Flossmoor  
Loyola Academy3 @ St. Rita  
Glenbard West @ 2Lyons  
Crete-Monee3 @ Rich Central  
Providence Catholic6 @ Hope Academy  
Lake Zurich13 @ Lake Forest  
Maine South18 @ Niles North  
Aurora Christian @ 2Bishop McNamara  
Batavia9 @ Geneva  
Glenbard North @ 3Wheaton North  
St. Patrick @ 11Marist  
Huntley1 @ Aurora West  
Sandburg @ 11Lincoln-Way West  
Joliet Catholic Academy @ 7Nazareth Academy  
Stockton8 @ Ashton-Franklin Center  
Alleman2 @ Quincy  
Williamsville17 @ New Berlin/Franklin/Waverly  
Oak Forest @ 3Lemont  
Brother Rice0 @ Mount Carmel  
Hononegah20 @ Belvidere  
Glenwood @ 0Eisenhower (Decatur)  
Naperville North @ 3Neuqua Valley  
OFallon @ 7Edwardsville  
Richards (Oak Lawn) @ 6Eisenhower (Blue Island)  
Pearl City-Eastland23 @ Galena  
Richwoods @ 1Notre Dame (Peoria)  
Rock Island @ 7Moline  
Thornton14 @ Thornwood  
Sycamore3 @ Kaneland  
Byron22 @ Oregon  
Carmel @ 10Notre Dame (Niles)  
Wheaton-Warrenville South @ 4Waubonsie Valley  
Jacobs3 @ Central (Crystal Lake)  
St. Viator4 @ Marian Central Catholic  
East (Aurora) @ 9Glenbard East  
IC Catholic Prep6 @ Riverside-Brookfield  
St. Joseph-Ogden @ 2Prairie Central  
Marmion Academy11 @ Fenwick  
Bradley-Bourbonnais @ 10Normal Community  
Glenbard South @ 1Wheaton Academy  
Leyden8 @ Addison Trail  
University (Normal)8 @ Jacksonville  
Rochelle2 @ Geneseo  
Lake Park13 @ Metea Valley  
Winnebago5 @ Rock Falls  
Charleston8 @ Lincoln  
North Boone8 @ Lutheran (Rockford)  
Lincoln-Way Central4 @ Stagg  
Downers Grove North @ 7Oak Park-River Forest  
Minooka22 @ Romeoville  
Pleasant Plains @ 1North Mac  
Prairie Ridge14 @ McHenry  
Amboy-LaMoille @ 12Lena-Winslow  
South Elgin15 @ West Chicago  
Stillman Valley @ 31Dixon  
Macomb @ 21West Hancock co-op [Hamilton/Warsaw]  
Carlinville19 @ Southwestern  
St. Bede @ 18Rockridge  
Hinsdale South19 @ Proviso East  
Tinley Park @ 2Thornton Fractional South  
Monmouth-Roseville @ 1Hall  
Monticello7 @ Unity (Tolono)  
Plainfield Central @ 1Joliet West  
Greenville17 @ Roxana  
Elmwood/Brimfield21 @ Illini West  
Tri-Valley13 @ El Paso-Gridley  
Morgan Park17 @ Brooks College Prep  
Sterling25 @ Yorkville  
Althoff Catholic5 @ Marion  
Pekin @ 1Morton (Morton)  
West10 @ Bloomington  
Harrisburg1 @ Benton  
Morrison9 @ Riverdale  
Stark County2 @ West Central  
Erie-Prophetstown2 @ Princeton  
Plano @ 21Coal City  
Carrollton6 @ Pleasant Hill/Western  
Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia @ 7Brown County  
Cahokia @ 0Centralia  
Highland19 @ Civic Memorial  
Evergreen Park7 @ Reavis  
Marian Catholic @ 20Benet Academy  
Orion0 @ Fulton  
Lake Forest Academy22 @ Christian Life  
Argenta-Oreana13 @ Cerro Gordo-Bement  
East Dubuque @ 25Forreston  
De La Salle @ 3Montini  
Oswego East @ 3Oswego  
DeKalb2 @ Morris  
DuQuoin14 @ Sparta  
Streamwood @ 12Larkin  
Harvard @ 5Richmond-Burton  
Peotone22 @ Westmont  
Hampshire @ 0South  
Waterloo6 @ Jersey  
United (East Moline) @ 12Galesburg  
St. Thomas More @ 18Central Catholic  
Bureau Valley @ 17Newman Central Catholic  
Herscher18 @ Sandwich  
Chester @ 11Sesser-Valier/Waltonville/Woodlawn  
Danville17 @ Centennial  
Mahomet-Seymour @ 9Effingham  
Freeport @ 6East (Rockford)  
Marquette Catholic @ 2Taylorville  
Villa Grove11 @ Hutsonville/Palestine  
Columbia12 @ Freeburg  
Southeast @ 31Sacred Heart-Griffin  
Foreman7 @ Steinmetz  
York @ 17Willowbrook  
Guilford @ 7Boylan  
Lisle @ 4Wilmington  
Alton9 @ East (Belleville)  
Morton (Cicero) @ 14Downers Grove South  
Tremont @ 26Gibson City-Melvin-Sibley  
Lockport @ 10Bolingbrook  
Farmington7 @ West Prairie/Bushnell-Prairie City  
Plainfield East @ 7Plainfield South  
Triad5 @ Mascoutah  
Flanagan/Woodland @ 12LeRoy  
Staunton @ 12Vandalia  
Jefferson @ 15Auburn (Rockford)  
Lawrenceville @ 6Robinson  
Carbondale7 @ Mt Vernon  
Shelbyville15 @ Meridian (Macon)  
Salt Fork @ 5Bismarck-Henning/Rossville-Alvin  
Belvidere North2 @ Harlem  
LaSalle-Peru1 @ Ottawa  
Genoa-Kingston4 @ Rockford Christian  
Hyde Park8 @ DuSable  
Dunlap3 @ Washington (Washington)  
St. Ignatius15 @ St. Francis  
Pana3 @ Hillsboro  
Westinghouse @ 6Eric Solorio Academy  
Oak Lawn @ 16Shepard  
MacArthur @ 9Rochester  
Fenton @ 4St. Edward  
Riverton @ 13Auburn (Auburn)  
Walther Lutheran @ 18Aurora Central Catholic  
Anna-Jonesboro28 @ Pinckneyville  
Kankakee17 @ Rich South  
Mt Zion12 @ Mattoon  
Kew13 @ Sherrard  
Limestone @ 8Metamora  
Granite City9 @ Collinsville  
Herrin18 @ Massac County  
Argo @ 0Thornton Fractional North  
West Carroll1 @ Dakota  
Oblong @ 19Cumberland  
Milford/Cissna Park @ 9Georgetown-Ridge Farm  
St. Teresa14 @ Central A & M  
Joliet @ 23Plainfield North  
Johnston City @ 11Carmi-White County  
Chicago Vocational @ 22Al Raby  
Elgin @ 16North  
St. Laurence21 @ Leo  
Marengo2 @ Mendota  
Deer Creek-Mackinaw4 @ Fieldcrest  
Arcola @ 8Decatur Lutheran/Decatur Christian  
Bogan4 @ Kelly  
Round Lake @ 16Antioch  
North Greene @ 8Greenfield/Northwestern  
Johnsburg11 @ Woodstock North  
Iroquois West @ 21Paxton-Buckley-Loda  
Hillcrest15 @ Bremen  
Ridgewood3 @ Chicago Christian  
Chicago Bulls College Prep14 @ Pritzker College Prep  
Paris8 @ East Richland  
Lanphier @ 16Springfield  
Streator @ 7Manteno  
Warrensburg-Latham1 @ Tuscola  
Princeville11 @ Wethersfield/Annawan  
River Ridge @ 9Polo  
Dupo @ 29Bunker Hill/Mt. Olive  
Orangeville @ 1Aquin Catholic  
Thornridge7 @ Andrew  
Litchfield4 @ Gillespie  
Canton14 @ East Peoria  
Salem @ 1Casey-Westfield  
St. Joseph11 @ Gordon Tech  
Frankfort @ 5Herrin  
Peoria Heights @ 2Havana/Midwest Central  
Mather7 @ Collins Academy  
Hiawatha27 @ South Beloit  
Eldorado28 @ Christopher-Zeigler-Royalton  
Nashville @ 4Carterville  
Rantoul3 @ Illinois Valley Central  
Calhoun/Brussels14 @ West Central co-op [Winchester-Bluffs]  
South Fork/Edinburg/Morrisonville5 @ Nokomis  
Martinsville @ 1Kansas/Shiloh/Oakland  
PORTA/Ashland-Chandlerville Central6 @ Pittsfield-Griggsville-Perry  
Rushville-Industry0 @ Lewistown  
Heyworth @ 12Fisher  
Milledgeville24 @ Warren (Warren)  
Red Hill1 @ Marshall (Marshall)  
Wesclin10 @ Carlyle  
Marine Military Academy10 @ Douglass Academy  
Red Bud @ 4Central (Breese)  
Prosser @ 9Amundsen  
Arthur-Lovington/Atwood-Hammond4 @ Sangamon Valley/Tri-City  
Urban Prep-Bronzeville9 @ Washington (Chicago)  
East (St. Charles)12 @ Bartlett  
Notre Dame (Quincy) @ 2Mater Dei  
Clifton Central10 @ Hoopeston/Armstrong/Schlarman  
United (Alexis) @ 14ROWVA/Galva/Williamsfield  
Central (Burlington) @ 10Woodstock  
Central10 @ Unity (Mendon)  
Athens8 @ Maroa-Forsyth  
Flora @ 6Newton  
Edwards County @ 21Fairfield  
Oakwood @ 2Westville  
Abingdon/Avon2 @ Knoxville  
South Shore International @ 32Phillips  
Hansberry @ 14ITW David Speer Academy  
Perspectives Leadership/Perspectives-IIT Math & Science/Joslin/Perspectives Tech6 @ Hubbard  
Routt Catholic/Westfair Christian Academy @ 20Beardstown  
Our Lady of the Sacred Heart Academy @ 47Marquette  
Watseka/St. Anne8 @ Momence  
Sullivan-Okaw Valley/Bethany @ 8Clinton  
Pawnee/Lincolnwood @ 24East Alton-Wood River  
Blue Ridge/DeLand-Weldon8 @ Metro-East Lutheran  
Ridgeview/Lexington @ 6Eureka  
Murphysboro/Elverado @ 6Frankfort  
Olympia/Delavan @ 13Pontiac  
Jasper IN 13 @ Mt Carmel  
South Newton IN @ 25Dwight/Gardner-South Wilmington  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)