Schedule & Scores for Friday, October 20, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lincoln-Way East6 @ Bolingbrook  
Cary-Grove13 @ Central (Crystal Lake)  
Kaneland4 @ Ottawa  
Montini15 @ St. Francis WI  
Montini9 @ St. Francis  
Benet Academy10 @ Carmel  
Providence Catholic @ 4Mount Carmel  
Lake Zurich17 @ Mundelein  
Maine South20 @ Niles West  
Batavia8 @ North  
Glenbard North @ 9Neuqua Valley  
Homewood-Flossmoor21 @ Sandburg  
Oswego4 @ Plainfield Central  
Lakes2 @ North Chicago  
Morris4 @ Geneseo  
St. Patrick3 @ Marian Central Catholic  
Huntley7 @ McHenry  
Hinsdale Central2 @ Hinsdale South  
Conant @ 9Barrington  
Schaumburg4 @ Fremd  
Joliet Catholic Academy @ 11Marist  
South @ 2West Chicago  
Stockton @ 3Orangeville  
Williamsville4 @ Athens  
Hononegah10 @ Harlem  
Lake Forest8 @ Waukegan  
Newman Central Catholic26 @ Riverdale  
Glenwood4 @ University (Normal)  
Lemont7 @ Bremen  
Naperville North6 @ Wheaton-Warrenville South  
Fenwick0 @ De La Salle  
OFallon @ 1Granite City  
Prospect @ 15Hersey  
Belleville West11 @ East (Belleville)  
Pearl City-Eastland16 @ Polo  
Glenbrook North8 @ Vernon Hills  
Metamora1 @ East Peoria  
Sycamore @ 6Rochelle  
Byron9 @ Winnebago  
St. Viator2 @ Notre Dame (Niles)  
Maroa-Forsyth2 @ North Mac  
Andrew @ 10Lincoln-Way West  
Thornton Fractional South4 @ Oak Forest  
Elk Grove @ 5Wheeling  
Lutheran (Rockford) @ 3Stillman Valley  
Woodstock North4 @ Rock Falls  
Plainfield North8 @ Joliet West  
Bartlett6 @ Glenbard East  
St. Joseph-Ogden @ 17Monticello  
Washington (Chicago)7 @ DuSable  
Unity (Tolono)3 @ Central Catholic  
Marmion Academy2 @ St. Rita  
Bradley-Bourbonnais2 @ Lockport  
LeRoy @ 8Fisher  
Glenbard South @ 9Riverside-Brookfield  
Leyden16 @ Morton (Cicero)  
Oak Park-River Forest @ 9Lyons  
New Trier @ 2Glenbrook South  
Nazareth Academy14 @ Marian Catholic  
Jacksonville1 @ Southeast  
Lake Park @ 9Central (Naperville)  
Lincoln-Way Central9 @ Thornton  
Bloomington @ 6Danville  
Minooka4 @ Plainfield South  
Pleasant Plains7 @ PORTA/Ashland-Chandlerville Central  
Wilmington @ 6Coal City  
Amboy-LaMoille @ 14Forreston  
Springfield @ 5Rochester  
Carlinville6 @ Greenville  
Bloom @ 7Alleman  
Casey-Westfield @ 11East Richland  
Dundee-Crown @ 18Prairie Ridge  
Elmwood/Brimfield18 @ Rushville-Industry  
Normal Community18 @ Central (Champaign)  
Bishop McNamara @ 8Hope Academy  
Althoff Catholic10 @ Houston Christian TX  
Prairie Central12 @ St. Thomas More  
Wethersfield/Annawan13 @ West Central  
Galesburg @ 1Peoria  
Harrisburg @ 4Carbondale  
Aurora West10 @ Geneva  
Woodstock @ Richmond-Burton  
Erie-Prophetstown @ 20Fulton  
Plano @ 0Westmont  
Vandalia2 @ Pana  
Deerfield @ 5Maine West  
Downers Grove South @ 6Willowbrook  
Carrollton @ 4Central  
Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia @ 0Calhoun/Brussels  
Cahokia @ 19Crete-Monee  
Highland20 @ Charleston  
Taylorville9 @ Civic Memorial  
Evergreen Park @ 9Tinley Park  
Mt Carmel2 @ Mt Vernon  
Orion @ 1Rockridge  
Lake Forest Academy18 @ Alden-Hebron/Faith Lutheran  
Argenta-Oreana4 @ Cumberland  
East Dubuque @ 17West Carroll  
Eisenhower (Decatur) @ 17Sacred Heart-Griffin  
Wheaton Academy @ 8St. Edward  
Zion-Benton @ 1Libertyville  
Oswego East10 @ Plainfield East  
DeKalb @ 6Sterling  
Manteno11 @ Reed-Custer  
Mater Dei @ 0Waterloo  
Cerro Gordo-Bement16 @ Martinsville  
DuQuoin6 @ Murphysboro/Elverado  
Streamwood @ 4East (Aurora)  
Mattoon @ 4Marion  
Metea Valley2 @ Rock Island  
Peotone @ 1Herscher  
Hampshire @ 12Jacobs  
Bureau Valley @ 2Morrison  
Highland Park13 @ Maine East  
Yorkville1 @ LaSalle-Peru  
Mahomet-Seymour8 @ Macomb  
Freeport @ 2Belvidere  
Seneca @ 6Sandwich  
Niles North @ 6Evanston  
Columbia2 @ Jersey  
Benton @ 9Anna-Jonesboro  
York @ 10Downers Grove North  
Guilford @ 11Auburn (Rockford)  
Oregon @ 13Rockford Christian  
Alton @ 7East St. Louis  
Carterville11 @ Massac County  
Robinson @ 18Wesclin  
Antioch12 @ Grayslake North  
Triad8 @ Mt Zion  
Jefferson @ 8Boylan  
Buffalo Grove6 @ Rolling Meadows  
Lawrenceville @ 18Marshall (Marshall)  
Rich Central36 @ River Valley [Midland/Henry-Senachwine/Lowpoint]  
Shelbyville2 @ St. Teresa  
Stagg13 @ Moline  
Mascoutah2 @ Centralia  
Belvidere North6 @ East (Rockford)  
Rich South @ 6United (East Moline)  
Dakota @ 7Lena-Winslow  
Dunlap9 @ Canton  
Larkin3 @ Elgin  
Oak Lawn @ 6Richards (Oak Lawn)  
Fenton @ 13IC Catholic Prep  
Riverton @ 0Pittsfield-Griggsville-Perry  
Collinsville @ 14Edwardsville  
Grayslake Central5 @ Wauconda  
Ashton-Franklin Center6 @ Warren (Warren)  
Walther Lutheran @ 16Ridgewood  
West Central co-op [Winchester-Bluffs]7 @ Routt Catholic/Westfair Christian Academy  
Kew @ 7Monmouth-Roseville  
Gibson City-Melvin-Sibley16 @ Heyworth  
Limestone @ 16Pekin  
Centennial @ 14Richwoods  
Hoffman Estates5 @ Palatine  
Mendota @ 15Genoa-Kingston  
Roxana @ 7Staunton  
Herrin @ 2Central (Breese)  
Argo @ 12Shepard  
Romeoville3 @ Joliet  
Pontiac9 @ Rantoul  
Milford/Cissna Park3 @ Hoopeston/Armstrong/Schlarman  
Newton @ 0Paris  
Gillespie @ 9Southwestern  
Hall18 @ Sherrard  
St. Laurence @ 1St. Ignatius  
Brown County22 @ North Greene  
Deer Creek-Mackinaw2 @ Tri-Valley  
Arcola18 @ Oblong  
Greenfield/Northwestern @ 12Beardstown  
Round Lake4 @ Grant  
Johnsburg22 @ Marengo  
Illinois Valley Central3 @ Olympia/Delavan  
Gordon Tech @ 2Leo  
Thornton Fractional North @ 19Hillcrest  
Lanphier @ 11MacArthur  
Streator @ 16Lisle  
Warrensburg-Latham11 @ Central A & M  
Princeville20 @ Mercer County  
New Berlin/Franklin/Waverly7 @ Auburn (Auburn)  
River Ridge14 @ Mooseheart  
Sesser-Valier/Waltonville/Woodlawn @ 9Fairfield  
ROWVA/Galva/Williamsfield6 @ Stark County  
Salem @ 22Effingham  
Hillsboro11 @ Litchfield  
Fieldcrest8 @ Ridgeview/Lexington  
Christian Life @ 8Wisconsin Heights WI  
Sangamon Valley/Tri-City8 @ Kansas/Shiloh/Oakland  
Carlyle14 @ Pinckneyville  
St. Joseph3 @ Aurora Christian  
Lewistown @ 14Farmington  
Guerin College Preparatory @ 6Chicago Christian  
Frankfort7 @ Nashville  
Peoria Heights @ 19Knoxville  
Hiawatha @ 14Marquette  
Dixon18 @ North Boone  
Eldorado13 @ Johnston City  
Freeburg3 @ Lincoln  
South Fork/Edinburg/Morrisonville @ 2Marquette Catholic  
Dwight/Gardner-South Wilmington @ 1Paxton-Buckley-Loda  
Cuba/Spoon River Valley @ 9West Prairie/Bushnell-Prairie City  
Hutsonville/Palestine @ 28Decatur Lutheran/Decatur Christian  
Meridian (Macon) @ 2Clinton  
Manual @ 8Urbana  
Milledgeville @ 5Aquin Catholic  
Christopher-Zeigler-Royalton @ 8Hamilton County  
Astoria-Table Grove VIT @ 5Illini West  
Marine Military Academy20 @ Roosevelt  
Gage Park @ 23Chicago International Charter-Longwood Academy I  
Metro-East Lutheran @ 8Blue Ridge/DeLand-Weldon  
Arthur-Lovington/Atwood-Hammond3 @ Villa Grove  
East (St. Charles)26 @ Streamwood  
Warren (Gurnee) @ 2Stevenson  
Notre Dame (Quincy)0 @ Quincy  
Washington (Washington) @ 1Morton (Morton)  
Clifton Central @ 1Momence  
United (Alexis)4 @ AlWood/Cambridge  
Central (Burlington) @ 0Harvard  
Eisenhower (Blue Island)14 @ Reavis  
Princeton @ 3St. Bede  
Unity (Mendon) @ 5Pleasant Hill/Western  
Flora @ 3Red Hill  
Edwards County @ 0Chester  
Oakwood7 @ Salt Fork  
Georgetown-Ridge Farm @ 12Westville  
Nokomis18 @ Pawnee/Lincolnwood  
Sparta @ 9Red Bud  
Abingdon/Avon20 @ Havana/Midwest Central  
Our Lady of the Sacred Heart Academy @ 14South Beloit  
Madison14 @ Dupo  
Watseka/St. Anne24 @ Iroquois West  
Sullivan-Okaw Valley/Bethany @ 28Tuscola  
Bunker Hill/Mt. Olive8 @ East Alton-Wood River  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)