Schedule & Scores for Friday, August 26, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lincoln-Way East49 @ 12Adams IN  
Loyola Academy36 @ 7Marquette University Soccer WI  
Glenbard West17 @ 7Bolingbrook  
Kaneland48 @ 20Brooks College Prep  
Palatine28 @ 20Stevenson  
Montini13 @ 44Maine South  
Waubonsie Valley16 @ 8Lake Park  
Boylan36 @ 12Belvidere  
Batavia34 @ 24Belleville West  
Glenbard North35 @ 6Central (Naperville)  
Oswego7 @ 6Minooka  
Rolling Meadows30 @ 7St. Viator  
Conant0 @ 6Bartlett  
Joliet Catholic Academy14 @ 24Franklin WI  
Williamsville49 @ 0Riverton  
Simeon14 @ 21Oak Park-River Forest  
Libertyville29 @ 0Elk Grove  
Lake Forest30 @ 6Glenbard East  
Lyons19 @ 7Warren (Gurnee)  
Glenwood62 @ 45Southeast  
Lemont13 @ 7Richards (Oak Lawn)  
Naperville North42 @ 14Sandburg  
Fremd15 @ 19Lake Zurich  
Central (Champaign)42 @ 0Richwoods  
Glenbrook North45 @ 29Wheeling  
Metamora33 @ 10Pontiac  
Sycamore6 @ 38Sterling  
Byron20 @ 0Central (Burlington)  
Notre Dame (Peoria)62 @ 28Alleman  
Wheaton-Warrenville South21 @ 36Wheaton North  
Jacobs0 @ 35Huntley  
Maroa-Forsyth70 @ 7New Berlin/Franklin/Waverly  
Thornton Fractional South7 @ 42Crete-Monee  
Lincoln-Way West30 @ 8Proviso West  
St. Joseph-Ogden12 @ 48Wilmington  
Unity (Tolono)0 @ 27St. Teresa  
Lena-Winslow14 @ 28Pearl City-Eastland  
Hersey18 @ 40Highland Park  
Bradley-Bourbonnais34 @ 0Centennial  
Glenbard South20 @ 22Addison Trail  
University (Normal)13 @ 49Washington (Washington)  
New Trier14 @ 10York  
Jacksonville10 @ 55Sacred Heart-Griffin  
Glenbrook South15 @ 41Barrington  
Coal City38 @ 13Reed-Custer  
Lincoln-Way Central24 @ 21Lake Central IN  
Grant7 @ 42Central (Crystal Lake)  
Urbana0 @ 61Normal Community  
Bloomington35 @ 14Manual  
Pleasant Plains10 @ 27Athens  
Prairie Ridge26 @ 14Cary-Grove  
Amboy-LaMoille20 @ 14Galena  
South Elgin9 @ 45East (St. Charles)  
Stillman Valley42 @ 37North Boone  
Springfield52 @ 0Lincoln  
Macomb6 @ 38Limestone  
St. Bede14 @ 29St. Catherines WI  
Hinsdale South16 @ 20Prospect  
Tinley Park21 @ 0Rich South  
Monticello47 @ 7Nokomis  
Illini West38 @ 24United (Alexis)  
St. Francis7 @ 45Geneva  
Plainfield Central8 @ 40Plainfield North  
Greenville48 @ 15Litchfield/Lincolnwood  
McHenry45 @ 31South  
Elmwood/Brimfield47 @ 6Stark County  
Tri-Valley28 @ 6Central Catholic  
Bishop McNamara0 @ 34IC Catholic Prep  
Wauconda21 @ 7Richmond-Burton  
Althoff Catholic58 @ 15Collinsville  
Pekin27 @ 12Oak Forest  
North42 @ 10Schaumburg  
Marquette55 @ 0Hiawatha  
Galesburg48 @ 7Dunlap  
Forreston42 @ 0Ashton-Franklin Center  
Willowbrook12 @ 27Grayslake North  
Morrison26 @ 34Kew  
Plainfield South35 @ 9Romeoville  
Auburn (Rockford)48 @ 8East (Rockford)  
Plano20 @ 32Johnsburg  
Deerfield27 @ 20Lakes  
Downers Grove South6 @ 56Homewood-Flossmoor  
Ridgeview3 @ 28LeRoy  
Highland24 @ 25Cahokia  
Moline12 @ 40DeKalb  
Taylorville35 @ 0Mt Vernon  
Peoria70 @ 63West  
Evergreen Park35 @ 6Agricultural Science  
Mt Carmel42 @ 0Harrisburg  
Aurora Central Catholic22 @ 9Aurora Christian  
Orion56 @ 7Sherrard  
Argenta-Oreana58 @ 14Meridian (Macon)  
East Dubuque27 @ 6Pecatonica  
De La Salle26 @ 15Niles North  
Wheaton Academy23 @ 14West Chicago  
Zion-Benton40 @ 22Westosha Central WI  
Oswego East46 @ 14Joliet West  
Fulton41 @ 8Hall  
Manteno19 @ 13Peotone  
Cerro Gordo-Bement22 @ 28Warrensburg-Latham  
Streamwood0 @ 38Hoffman Estates  
Metea Valley7 @ 35Neuqua Valley  
East Richland21 @ 18Lawrenceville  
Hampshire35 @ 28Dundee-Crown  
Waterloo28 @ 18Herrin  
United (East Moline)6 @ 42LaSalle-Peru  
St. Thomas More22 @ 0Olympia  
Bureau Valley47 @ 13Erie-Prophetstown  
Herscher47 @ 0Momence  
Chester12 @ 22Fairfield  
Leo16 @ 0Ottawa  
Freeport0 @ 26Hononegah  
Marquette Catholic0 @ 30Civic Memorial  
Waukegan31 @ 27North Chicago  
Columbia37 @ 21Morton (Morton)  
Foreman40 @ 34Johnson College Prep  
Benton6 @ 33Carterville  
Guilford14 @ 38Harlem  
Lisle21 @ 14Sandwich  
Oregon48 @ 12Monmouth-Roseville  
Phillips26 @ 34Fenwick  
Alton13 @ 38Rock Island  
Morton (Cicero)12 @ 34Riverside-Brookfield  
Tremont0 @ 37Deer Creek-Mackinaw  
Rock Falls20 @ 13Rockford Christian  
Lockport20 @ 9Downers Grove North  
Robinson34 @ 44Red Hill  
Harlan26 @ 28Sarah E Goode STEM Academy  
North Shore Country Day30 @ 16Elkhart Lake-Glenbeulah WI  
Farmington30 @ 20Mercer County  
Plainfield East6 @ 0Joliet  
Triad40 @ 23Mattoon  
Flanagan/Woodland0 @ 65Fieldcrest  
Vernon Hills39 @ 16Grayslake Central  
Staunton0 @ 49Pana  
Buffalo Grove25 @ 28Niles West  
Stagg6 @ 39Rich Central  
Salt Fork6 @ 18Eureka  
Mascoutah27 @ 33Central (Breese)  
Belvidere North49 @ 28Jefferson  
Genoa-Kingston32 @ 30Lutheran (Rockford)  
Curie56 @ 18Al Raby  
Dunbar12 @ 56Nazareth Academy  
St. Ignatius12 @ 6Bremen  
Oak Lawn20 @ 14Lane  
Fenton0 @ 46Leyden  
Marshall (Marshall)31 @ 18Flora  
Mundelein26 @ 32Larkin  
Walther Lutheran0 @ 30Milford/Cissna Park  
Kankakee14 @ 35Danville  
Mt Zion25 @ 0Mahomet-Seymour  
Pittsfield-Griggsville-Perry0 @ 48Auburn (Auburn)  
Pawnee33 @ 20Shelbyville  
Granite City35 @ 39Jersey  
Mendota20 @ 46Dixon  
Roxana0 @ 54Carlinville  
Argo0 @ 32Hillcrest  
West Carroll0 @ 14Dakota  
Riverdale20 @ 40Princeton/Ohio  
Gillespie14 @ 15Vandalia  
Effingham13 @ 27Mater Dei  
St. Laurence31 @ 21Benet Academy  
Marengo0 @ 28Winnebago  
Brown County28 @ 20Carrollton  
Murphysboro13 @ 14Carbondale  
Round Lake8 @ 24Woodstock  
North Greene0 @ 24Beardstown  
Hubbard13 @ 28Evanston  
Illinois Valley Central3 @ 34Canton  
Iroquois West8 @ 12Oakwood  
Gordon Tech33 @ 2Roosevelt  
Thornton Fractional North18 @ 38Shepard  
Vienna/Goreville0 @ 22Eldorado  
Knoxville8 @ 35Wethersfield/Annawan  
Chicago Bulls College Prep28 @ 26Chicago Christian  
Paris6 @ 9Casey-Westfield  
Lanphier12 @ 52Rochester  
Durand0 @ 50Milledgeville  
Streator17 @ 6East Peoria  
Pinckneyville16 @ 40Red Bud  
River Ridge0 @ 22Polo  
Dupo0 @ 47East Alton-Wood River  
El Paso-Gridley31 @ 0Heyworth  
Orangeville6 @ 68Stockton  
Salem0 @ 22Centralia  
Hillsboro42 @ 0Southwestern  
Lindblom18 @ 28Lincoln Park  
Westville54 @ 13Oblong  
Lake View28 @ 30Westmont  
Hope Academy45 @ 20South Beloit  
Sangamon Valley/Tri-City40 @ 6Hutsonville/Palestine  
Carlyle42 @ 45Nashville  
St. Joseph15 @ 12Elmwood Park  
Lewistown14 @ 23Princeville  
Frankfort6 @ 12Anna-Jonesboro  
Fisher6 @ 61Tuscola  
Rantoul6 @ 14Charleston  
Eric Solorio Academy34 @ 37Ridgewood  
Freeburg40 @ 8Sparta  
Urban Prep-Englewood16 @ 53Marian Catholic  
Calhoun/Brussels8 @ 6Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia  
Phoenix Military Academy0 @ 60Thornwood  
Dwight/Gardner-South Wilmington14 @ 20Seneca  
Unity/Seymour55 @ 12Pleasant Hill/Western  
Cuba/Spoon River Valley8 @ 12West Central  
PORTA/Ashland-Chandlerville Central0 @ 50North Mac  
Amundsen18 @ 47Von Steuben  
Fenger0 @ 26Marine Military Academy  
Rowe-Clark Math & Science Academy42 @ 0Golder College Prep  
Wesclin37 @ 12Mt Olive  
Christopher-Zeigler-Royalton8 @ 48Carmi-White County  
Bowen0 @ 41Marian Central Catholic  
Chicago International Charter-Longwood Academy I6 @ 51Reavis  
Chicago Tech6 @ 72DuSable  
Kelvyn Park0 @ 2Harvard  
UIC College Prep0 @ 66Woodstock North  
Farragut0 @ 14Crane  
Arthur-Lovington/Atwood-Hammond24 @ 19Kansas/Shiloh/Oakland  
Urban Prep-Bronzeville2 @ 0Collins Academy  
Edwards County/Grayville0 @ 28Sesser-Valier/Waltonville/Woodlawn  
Marshall (Chicago)40 @ 0Urban Prep-West Campus  
Clifton Central34 @ 30Prairie Central  
Westminster Christian (Elgin)49 @ 12Mooseheart  
Central0 @ 0West Central co-op [Winchester-Bluffs]  
Chicago International Charter-Ellison0 @ 44Marmion Academy  
Sangamon Valley40 @ 6Palestine  
Alden-Hebron23 @ 6Christian Life  
Arthur-Lovington @ Oakland  
PORTA0 @ 46Virden  
Massac County/Joppa-Maple Grove17 @ 34DuQuoin  
Villa Grove/Heritage22 @ 40Clinton  
Abingdon/Avon @ ROWVA  
Abingdon/Avon14 @ 42ROWVA/Galva/Williamsfield  
South Shore International12 @ 62Geneseo  
West Prairie/Bushnell-Prairie City7 @ 30Rushville-Industry  
Routt Catholic/Westfair Christian Academy14 @ 49Greenfield/Northwestern  
Decatur Lutheran/Decatur Christian29 @ 6Cumberland  
American Fork UT 12 @ 42Hinsdale Central  
West (Waukesha) WI 17 @ 24Carmel  
Tremper WI 33 @ 59Antioch  
Christs Church Academy FL 20 @ 30St. Edward  
Putnam County MO 6 @ 44West Hancock co-op [Hamilton/Warsaw]  
Roosevelt IN 0 @ 58Chicago Vocational  
Chaminade MO 49 @ 7East (Belleville)  
Hannibal MO 14 @ 35Notre Dame (Quincy)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)