Schedule & Scores for Saturday, September 12, 2009

ClassAway   HomeLocation
Lincoln-Way East62 @ 14Joliet  
Montini45 @ 20Everest WI  
Benet Academy31 @ 24St. Joseph  
Providence Catholic10 @ 3Loyola Academy  
Boylan55 @ 7Freeport  
Maine South50 @ 12Highland Park  
Sacred Heart-Griffin47 @ 7Lanphier  
Edwardsville7 @ 27East (Belleville)  
Morris32 @ 25LaSalle-Peru  
St. Patrick14 @ 52St. Viator  
Hinsdale Central25 @ 28Glenbard West  
Joliet Catholic Academy51 @ 21Nazareth Academy  
Brother Rice14 @ 35St. Rita  
Glenwood41 @ 21Jacksonville  
OFallon40 @ 14Granite City  
Belleville West28 @ 32Collinsville  
Richards (Oak Lawn)38 @ 11Eisenhower (Blue Island)  
Byron13 @ 35Central (Burlington)  
Lutheran (Rockford)24 @ 60North Boone  
Proviso West44 @ 7Proviso East  
St. Joseph-Ogden47 @ 0Momence  
Oak Park-River Forest24 @ 31York  
New Trier21 @ 7Glenbrook North  
Centralia20 @ 56Highland  
Glenbrook South62 @ 21Deerfield  
Winnebago33 @ 7Marengo  
Charleston17 @ 34Mt Zion  
Lincoln-Way Central29 @ 32Thornton  
Bloomington41 @ 0Urbana  
Pleasant Plains12 @ 19Williamsville  
Stillman Valley25 @ 7Richmond-Burton  
Springfield56 @ 28Southeast  
Macomb20 @ 0Manual  
St. Bede8 @ 29Newman Central Catholic  
Greenville32 @ 7Carlinville  
Dundee-Crown7 @ 55Johnsburg  
Athens/Greenview20 @ 27Riverton  
Harper14 @ 22Dunbar  
Prairie Central61 @ 12Eureka/Roanoke-Benson  
Geneseo17 @ 7Sterling  
Wethersfield/Annawan20 @ 7Princeville  
Marquette26 @ 46Morrison  
Quincy45 @ 19Harrison (Evansville) IN  
Carrollton21 @ 0North Greene  
Niles West36 @ 6Maine East  
Taylorville14 @ 0Lincoln  
Eisenhower (Decatur)0 @ 42Central (Champaign)  
Mattoon7 @ 47Normal Community  
Peotone20 @ 27Lisle  
St. Thomas More49 @ 19Watseka  
Bureau Valley14 @ 23Amboy-LaMoille  
Mooseheart40 @ 0Luther North  
Thornwood21 @ 45Thornridge  
Marquette Catholic24 @ 30Hillsboro  
Waukegan41 @ 30Maine West  
Oregon35 @ 13Hampshire  
Phillips6 @ 28Uplift  
Carterville21 @ 0Christopher-Zeigler-Royalton  
St. Edward46 @ 38IC Catholic Prep  
Lawrenceville0 @ 43Clifton Central  
King0 @ 41Crete-Monee  
Genoa-Kingston6 @ 27Harvard  
Dakota35 @ 12Monmouth-Roseville  
St. Ignatius47 @ 19Hales Franciscan  
MacArthur37 @ 33West  
Reavis33 @ 8Argo  
Centennial9 @ 26Danville  
Hoffman Estates7 @ 48Elk Grove  
Pawnee58 @ 6South Fork/Edinburg/Morrisonville  
Mendota40 @ 20Amundsen  
Riverdale27 @ 13Fulton  
Newton27 @ 21East Richland/West Richland  
Johnston City42 @ 14Elverado/Trico  
River Valley [Midland/Henry-Senachwine/Lowpoint]48 @ 71Erie-Prophetstown  
Greenfield/Northwestern14 @ 22Calhoun/Brussels  
Round Lake2 @ 17Wauconda  
Ridgewood0 @ 49Galesburg  
DuSable0 @ 16Douglass Academy  
New Berlin/Franklin/Waverly23 @ 13Sangamon Valley/Tri-City  
Pritzker College Prep0 @ 40Fenger  
Dupo8 @ 20Columbia  
Julian40 @ 0Tilden  
Pleasant Hill/Western53 @ 34Bunker Hill  
Salem27 @ 41Robinson  
Lindblom26 @ 32Payton College Prep  
Fairfield44 @ 8Eldorado/Galatia  
TEAM Englewood6 @ 14Washington (Chicago)  
Mt Olive28 @ 14Nokomis/Lincolnwood  
Carlyle7 @ 34Red Bud  
Lewistown28 @ 26Cambridge  
Rantoul8 @ 42Mahomet-Seymour  
Lincoln Park43 @ 8Hyde Park  
West Prairie26 @ 34Beardstown  
Manley16 @ 38Clark Prep  
Wesclin7 @ 49Chester  
South Shore0 @ 20Austin  
Kelly34 @ 12Kenwood  
Illinois School for the Deaf0 @ 72Triopia/Meredosia-Chambersburg  
Crane0 @ 54Rich East  
Senn48 @ 0Carver  
Hamilton County38 @ 6Carmi-White County  
Gage Park58 @ 0Kennedy  
Farragut14 @ 22Lake View  
Central (Breese)7 @ 30Freeburg  
Marshall (Chicago)26 @ 22Orr  
Unity (Mendon)7 @ 41Astoria-Table Grove VIT  
Vienna8 @ 47Sesser-Valier/Waltonville/Woodlawn  
PORTA7 @ 14Auburn (Auburn)  
Virginia/Ashland-Chandlerville Central0 @ 74Brown County  
Virden41 @ 45Gillespie  
Girard6 @ 60Staunton  
ACT Charter12 @ 26Phoenix Military Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)