Schedule & Scores for Friday, October 5, 2007:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Cary-Grove20 @ 0McHenry  
Glenbard West6 @ 0Downers Grove North  
Neuqua Valley24 @ 23Bartlett  
Montini33 @ 0Marian Central Catholic  
Providence Catholic49 @ 0Gordon Tech  
Batavia48 @ 27Sycamore  
Glenbard North35 @ 0Glenbard East  
Homewood-Flossmoor34 @ 13Stagg  
Rochester39 @ 52Monmouth-Roseville  
St. Patrick20 @ 23Benet Academy  
Bolingbrook24 @ 7Lockport  
Hinsdale Central28 @ 33York  
Rolling Meadows28 @ 19Elk Grove  
Conant10 @ 6Hoffman Estates  
Schaumburg14 @ 25Fremd  
South41 @ 7Dundee-Crown  
Lemont35 @ 8Hillcrest  
Naperville North37 @ 0Aurora West  
Fenwick14 @ 52St. Rita  
OFallon7 @ 26Belleville West  
Prospect21 @ 25Wheeling  
Richards (Oak Lawn)54 @ 21Eisenhower (Blue Island)  
Thornton28 @ 24Thornton Fractional South  
Wheaton-Warrenville South32 @ 20Wheaton North  
Jacobs14 @ 25Woodstock  
Maroa-Forsyth35 @ 28Tuscola  
Plainfield North24 @ 0Plainfield South  
Nazareth Academy12 @ 34Carmel  
Centralia7 @ 61Marion  
Rochelle15 @ 24Geneva  
Lincoln-Way Central13 @ 16Lincoln-Way East  
Urbana16 @ 49West  
Barrington7 @ 35Palatine  
Minooka14 @ 28Oswego  
Prairie Ridge35 @ 6Huntley  
Springfield14 @ 28Glenwood  
Macomb48 @ 0Knoxville  
Bloom0 @ 34Waubonsie Valley  
Tinley Park18 @ 36Oak Forest  
Monticello14 @ 28Unity (Tolono)  
Plainfield Central34 @ 6Romeoville  
Greenville29 @ 18Staunton  
Tri-Valley6 @ 40Heyworth  
Evanston20 @ 46Niles West  
Wauconda6 @ 49Lake Zurich  
Prairie Central14 @ 21Olympia  
Sandwich49 @ 27Herscher  
North28 @ 13Larkin  
Geneseo42 @ 0Streator  
East Peoria28 @ 24Pekin  
Galesburg28 @ 27United (East Moline)  
Willowbrook41 @ 14Hinsdale South  
Erie-Prophetstown18 @ 40Morrison  
Watseka13 @ 53St. Joseph-Ogden  
Plano14 @ 28Coal City  
Momence46 @ 8Tri-Point/Donovan  
Bremen8 @ 25Shepard  
Ridgeview34 @ 0LeRoy  
Taylorville7 @ 42Sacred Heart-Griffin  
Peoria0 @ 49Woodruff  
Evergreen Park7 @ 41Oak Lawn  
Mt Carmel35 @ 17Lincoln (Vincennes) IN  
Marian Catholic31 @ 10Marist  
Eisenhower (Decatur)7 @ 55Normal Community  
De La Salle38 @ 28Bishop McNamara  
Manteno3 @ 7Reed-Custer  
Elmwood Park0 @ 42Riverside-Brookfield  
Streamwood0 @ 32Lake Park  
Mattoon28 @ 0Central (Champaign)  
St. Thomas More39 @ 0Paxton-Buckley-Loda  
Yorkville6 @ 38Glenbard South  
Mahomet-Seymour48 @ 33Eureka/Roanoke-Benson  
Beardstown12 @ 56Bushnell-Prairie City-Avon  
Marquette Catholic43 @ 0Roxana  
Niles North35 @ 28Maine West  
Waukegan14 @ 35New Trier  
Southeast20 @ 27Jacksonville  
Lisle28 @ 35Peotone  
Tremont42 @ 6Deer Creek-Mackinaw  
Civic Memorial21 @ 18Waterloo  
Farmington39 @ 12Rockridge  
Vernon Hills27 @ 26North Chicago  
Buffalo Grove27 @ 14Hersey  
Lawrenceville0 @ 47Red Hill  
Shelbyville30 @ 26Sullivan-Okaw Valley  
Mascoutah44 @ 21Jersey  
Sherrard26 @ 28Orion  
King42 @ 40Marshall (Chicago)  
Curie42 @ 8Steinmetz  
Rich South22 @ 37Rich Central  
Hyde Park6 @ 43Simeon  
St. Ignatius34 @ 35St. Laurence  
MacArthur34 @ 35Danville  
Havana8 @ 36Central/Southeastern  
Grayslake Central6 @ 31Grayslake North  
Mundelein21 @ 42Warren (Gurnee)  
Mt Zion47 @ 12East Richland/West Richland  
Kew7 @ 40Illinois Valley Central  
Limestone12 @ 66Metamora  
Pittsfield-Griggsville-Perry6 @ 43Illini West  
Centennial14 @ 28Bloomington  
Herrin54 @ 6Benton  
Oblong22 @ 39Casey-Westfield  
Riverdale48 @ 0River Valley [Midland/Henry-Senachwine/Lowpoint]  
Southwestern13 @ 0East Alton-Wood River  
Pontiac12 @ 20Central Catholic  
Newton17 @ 0Salem  
Gillespie12 @ 13Carlinville  
Joliet13 @ 35Sandburg  
Effingham42 @ 28Charleston  
Elgin40 @ 6East (Aurora)  
Maine East0 @ 50Glenbrook North  
Westmont37 @ 15Seneca  
Proviso East43 @ 0Morton (Cicero)  
Arcola49 @ 16Shiloh/Heritage  
Murphysboro16 @ 48Harrisburg  
Whitney Young22 @ 14Lane  
Carmi-White County39 @ 13Christopher-Zeigler-Royalton  
Ridgewood26 @ 21Fenton  
Paris20 @ 48Robinson  
West Chicago21 @ 34Central (Naperville)  
Warrensburg-Latham13 @ 21Central A & M  
Clinton6 @ 49St. Teresa  
Pinckneyville22 @ 15Chester  
Sesser-Valier/Waltonville/Woodlawn38 @ 12Elverado/Trico  
El Paso-Gridley18 @ 47Flanagan/Woodland  
Pleasant Hill/Western0 @ 16Bunker Hill  
Canton7 @ 48Dunlap  
Hillsboro37 @ 21Litchfield  
Schurz27 @ 0Amundsen  
Fairfield0 @ 26Carterville  
Fieldcrest35 @ 34Gibson City-Melvin-Sibley  
Sangamon Valley/Tri-City21 @ 33Cerro Gordo/DeLand-Weldon  
Carlyle41 @ 17Dupo  
Lewistown43 @ 0West Prairie  
Nashville21 @ 0Sparta  
Rantoul14 @ 55University (Normal)  
Oakwood/Armstrong13 @ 48Westville  
Dwight/Gardner-South Wilmington7 @ 41Wilmington  
Cuba/Spoon River Valley38 @ 20Elmwood/Brimfield  
Martinsville0 @ 27Flora  
Hoopeston12 @ 31Bismarck-Henning  
St. Francis de Sales0 @ 36Seton Academy  
Wesclin21 @ 6Freeburg  
Bowen20 @ 55Julian  
Blue Ridge6 @ 38Fisher  
Illinois School for the Deaf6 @ 59Triopia/Meredosia-Chambersburg  
Crane20 @ 12Carver  
Senn6 @ 26Kelly  
Hamilton County24 @ 6Johnston City  
Prosser0 @ 50Harper  
Tilden38 @ 12Hirsch  
Metro-East Lutheran13 @ 14Milford  
Central (Breese)7 @ 42Columbia  
Notre Dame (Quincy)7 @ 26Richwoods  
Notre Dame (Niles)13 @ 42Joliet Catholic Academy  
Washington (Washington)23 @ 13Morton (Morton)  
United (Alexis)28 @ 27Mercer County  
Central (Crystal Lake)21 @ 34Johnsburg  
Athens12 @ 41Astoria-Table Grove VIT  
Princeton26 @ 42Hall  
Edwards County12 @ 33Cumberland  
Georgetown-Ridge Farm0 @ 34Salt Fork  
West Hancock co-op [Hamilton/Nauvoo-Colusa/Warsaw]27 @ 7Rushville-Industry  
Bement/Atwood-Hammond26 @ 27Oakland/Kansas  
Massac County/Joppa-Maple Grove46 @ 8Frankfort  
Eldorado/Galatia0 @ 50Mater Dei  
ROWVA/AlWood7 @ 45West Central  
ACT Charter16 @ 54Hope Academy  
Driscoll Catholic62 @ 35Aurora Central Catholic  
Iroquois West/Crescent-Iroquois25 @ 26Clifton Central  
Vandalia/Brownstown27 @ 0Pana  
St. Pius X (Festus) MO 7 @ 36Red Bud  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)