Schedule & Scores for Friday, September 19, 2014

ClassAway   HomeLocation
3A / 5A Shelley7 @ 32Bonneville  
5A Madison20 @ 37Highland  
4A Century7 @ 42Blackfoot  
4A / 5A Rigby20 @ 34Skyline  
4A Burley7 @ 53Minico  
4A Jerome42 @ 14Mountain Home  
4A / 5A Canyon Ridge29 @ 7Columbia  
5A Rocky Mountain35 @ 65Eagle  
3A / 4A Fruitland64 @ 8Baker OR  
5A / 4A Borah7 @ 35Bishop Kelly  
5A / 4A Coeur dAlene41 @ 21Moses Lake WA  
5A Centennial14 @ 44Mountain View  
5A Boise0 @ 60Capital  
2A / 3A Firth26 @ 27South Fremont  
4A / 3A Skyview34 @ 35Emmett  
3A / 4A Snake River12 @ 14Preston  
4A / 5A Kuna34 @ 14Meridian  
5A / 2A Lewiston19 @ 21Clarkston WA  
2A Grangeville44 @ 6McCall-Donnelly  
2A / 3A Marsing7 @ 53Homedale  
2A / 3A Salmon6 @ 35Teton  
5A / 4A Idaho Falls40 @ 30Pocatello  
3A / 4A Gooding42 @ 40Wood River  
3A / 4A Weiser43 @ 28La Grande OR  
2A / 3A Soda Springs7 @ 6American Falls  
4A / 2A Moscow12 @ 14Pullman WA  
3A / 4A Payette9 @ 15Caldwell  
4A Sandpoint21 @ 14Mt Spokane WA  
2A North Fremont12 @ 48Malad  
5A Nampa24 @ 33Vallivue  
2A / 3A St. Maries26 @ 18Kellogg  
3A Marsh Valley0 @ 55Sugar-Salem  
2A / 3A Cole Valley Christian0 @ 50Nyssa OR  
2A / 2B Orofino48 @ 46Waitsburg/Prescott WA  
2A Ririe0 @ 64Aberdeen  
2A / 3A Wendell37 @ 8Filer  
3A / 2A Buhl20 @ 46Declo  
1A I Glenns Ferry12 @ 36Butte County  
2A Oakley34 @ 36Valley  
1A II Castleford64 @ 22Camas County  
1A II Salmon River28 @ 58Wilder  
1A I Raft River58 @ 0Shoshone  
1A II Carey60 @ 0Richfield  
1A I Genesee68 @ 44Potlatch  
1A I Challis78 @ 64Grace  
1A II Garden Valley14 @ 60Horseshoe Bend  
1A II Kootenai6 @ 24Timberline  
1A II / 1A I Mackay48 @ 6Greenleaf Friends Academy  
1A I Lapwai50 @ 88Troy  
1A I / 1A II Prairie60 @ 8Council  
1A II North Gem28 @ 22Clark County  
1A II Mullan24 @ 56Kendrick  
1A II Lewis County co-op [Highland/Nezperce/Culdesac]0 @ 56Deary  
1A II Tri-Valley6 @ 12Cascade  
1A II / 1A I Lakeside6 @ 60Wallace  
1A II Dietrich20 @ 47Lighthouse Christian  
1A I / 1A II Hagerman52 @ 6Murtaugh  
1A I Kamiah66 @ 18Clearwater Valley  
1A II Calvary Chapel27 @ 47Rockland  
4A / 5A Shadle Park WA 34 @ 56Lake City  
2A / 4A Cheney WA 21 @ 10Lakeland  
2A / 5A East Valley (Spokane) WA 7 @ 20Post Falls  
2B / 3A Asotin WA 0 @ 36Timberlake  
1B / 1A II Selkirk WA 44 @ 8Clark Fork  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)