Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Grayson @ 2Archer  
Norcross6 @ Lakeside (Atlanta)  
Lowndes6 @ Tift County  
Lassiter5 @ Woodstock  
Parkview25 @ Berkmar  
Colquitt County9 @ Camden County  
Sandy Creek @ 6Cartersville  
Gainesville @ 2Dacula  
Thomson @ 6Baldwin  
Burke County7 @ Academy of Richmond County  
South Gwinnett @ 2Rockdale County  
Coffee14 @ Houston County  
Brookwood (Thomasville) @ 17Southland Academy  
Walton6 @ Roswell  
Johns Creek @ 5Alpharetta  
North Cobb @ 3North Paulding  
Mill Creek15 @ Peachtree Ridge  
Central Gwinnett @ 3Brookwood (Snellville)  
Ware County4 @ Statesboro  
Ridgeland5 @ Heritage (Ringgold)  
Flowery Branch11 @ Loganville  
Augusta Christian1 @ Spartanburg Christian Academy SC  
Kell @ 9Villa Rica  
Tucker5 @ Lovejoy  
Valwood7 @ Deerfield-Windsor  
Hughes @ 2Alexander  
Allatoona10 @ Sprayberry  
Fitzgerald4 @ Berrien  
Carver (Atlanta)9 @ Riverwood  
Newnan2 @ Campbell  
Cairo @ 1Carver (Columbus)  
Lincoln County11 @ Warren County  
Lovett8 @ Redan  
Brunswick1 @ Glynn Academy  
Cook @ 2Dougherty  
Monroe Area1 @ Morgan County  
Wilkinson County @ 12Mount de Sales Academy  
Greater Atlanta Christian15 @ Lumpkin County  
Blessed Trinity6 @ Chestatee  
Riverdale @ 6Morrow  
North Oconee @ 9Jefferson  
Perry @ 2Upson-Lee  
East Coweta9 @ Wheeler  
Athens Academy17 @ Providence Christian (Oxford)  
Athens Academy14 @ Providence Christian Academy  
Hillgrove @ 5Marietta  
Westover0 @ Columbus  
Union Grove @ 20Jones County  
Washington1 @ KIPP Collegiate  
Callaway2 @ Heard County  
Washington-Wilkes6 @ Hancock Central  
Richmond Hill6 @ Bradwell Institute  
Pierce County1 @ Long County  
Early County @ 17Thomasville  
Screven County10 @ Westside (Augusta)  
Drew @ 4Stephenson  
Cedar Shoals @ 2Buford  
Creekview @ 2River Ridge  
Appling County @ 1Liberty County  
Harrison11 @ South Cobb  
First Presbyterian Day @ 5Stratford Academy  
Duluth @ 6North Gwinnett  
Eastside3 @ Woodward Academy  
Southwest DeKalb @ 0Miller Grove  
Westminster (Augusta) @ 16Gatewood  
Mays19 @ Creekside  
Bleckley County8 @ East Laurens  
Tri-Cities @ 16Douglas County  
Veterans2 @ Thomas County Central  
Jefferson County15 @ Butler  
Jackson (Atlanta)7 @ Lithia Springs  
Irwin County6 @ Lanier County  
Stephens County3 @ Madison County  
Savannah Christian @ 5Savannah Country Day  
Marion County20 @ Central (Talbotton)  
George Walton Academy8 @ Lakeview Academy  
McIntosh County Academy3 @ Claxton  
Swainsboro @ 1Bacon County  
Bowdon @ 15Mt Zion (Mt Zion)  
Cedar Grove7 @ Pace Academy  
Dooly County @ 5Crawford County  
Northwest Whitfield5 @ Pickens  
Shaw @ 4Americus-Sumter  
Pope @ 2Dunwoody  
Cass @ 12Rome  
White County3 @ Marist  
Arabia Mountain13 @ Columbia  
North Forsyth6 @ Lambert  
Trinity Christian (Sharpsburg)30 @ Dominion Christian  
Ringgold2 @ North Murray  
Harris County @ 10Warner Robins  
Mountain View10 @ Collins Hill  
Alcovy3 @ Lakeside (Evans)  
South Forsyth2 @ Milton  
North Clayton12 @ Luella  
Dodge County4 @ Washington County  
Decatur @ 10Banneker  
Sequoyah3 @ Dalton  
Adairsville @ 3Sonoraville  
Starrs Mill7 @ McIntosh  
Woodland (Cartersville) @ 4East Paulding  
Kennesaw Mountain @ 1McEachern  
Greenville6 @ Pacelli  
Tattnall County5 @ Brantley County  
Hiram1 @ Carrollton  
Evans12 @ Grovetown  
Salem12 @ Henry County  
Flint River Academy @ 8Westwood  
Turner County @ 6Clinch County  
Charlton County8 @ Wilcox County  
Rutland @ 17Peach County  
Brentwood15 @ Monsignor Donovan Catholic  
Lanier @ 3Habersham Central  
Fayette County @ 12Griffin  
Burke Academy @ 4Frederica Academy  
Jackson County6 @ Hart County  
Brookstone @ 5Manchester  
Ola @ 3Locust Grove  
Pepperell @ 4Rockmart  
Eagles Landing5 @ Stockbridge  
Loganville Christian Academy4 @ Holy Spirit Prep  
Mitchell County2 @ Seminole County  
Troup County16 @ LaGrange  
Greenbrier1 @ Heritage (Conyers)  
Windsor Forest14 @ Johnson (Savannah)  
Trion2 @ Darlington  
Pebblebrook4 @ East Coweta  
Pebblebrook8 @ Westlake  
Crisp County6 @ Monroe  
Union County12 @ North Hall  
Whitefield Academy @ 10Mount Paran Christian  
Haralson County @ 14Bremen  
Tattnall Square Academy18 @ Twiggs County  
Telfair County16 @ Atkinson County  
Georgia Military College32 @ Glascock County  
Athens Christian @ 2Towns County  
New Manchester11 @ South Paulding  
Christian Heritage @ 2North Cobb Christian  
Rabun County12 @ Social Circle  
McNair @ 0Westminster (Atlanta)  
New Creations Christian1 @ Peachtree Academy  
Metter6 @ Bryan County  
Randolph-Clay @ 9Pelham  
Fannin County @ 4Dawson County  
Oconee County5 @ St. Pius X Catholic  
Beach5 @ Islands  
Hawkinsville @ 14Taylor County  
Calvary Christian @ 8Creekside Christian Academy  
North Atlanta3 @ Centennial  
West Hall2 @ Marist  
Forsyth Central @ 1West Forsyth  
Southeast Whitfield County20 @ Gilmer  
Coahulla Creek @ 14Murray County  
Dade County @ 6Coosa  
Franklin County @ 5East Jackson  
Southwest3 @ Dublin  
Terrell Academy @ 18Southwest Georgia Academy  
Community Christian11 @ Crown  
Greene County @ 2Aquinas  
Spencer @ 0Temple  
Unity Christian5 @ Harvester Christian Academy  
Augusta Prep Day @ 7Milledge Academy  
Clarkston5 @ Cross Keys  
Briarwood Academy24 @ Jefferson Academy  
Chattooga5 @ Model  
Banks County8 @ Oglethorpe County  
Jeff Davis @ 0Vidalia  
Calhoun County @ 7Chattahoochee County  
Monticello @ 3Putnam County  
Schley County @ 5Macon County  
Douglass5 @ Therrell  
Tiftarea Academy13 @ Westfield  
Portal @ 12Calvary Day  
North Georgia @ 12Lanier Christian Academy  
St. Francis5 @ Kings Ridge Christian  
Armuchee2 @ Gordon Central  
Fellowship Christian9 @ Pinecrest Academy  
Riverside Military Academy @ 12Commerce  
Towers13 @ Stone Mountain  
David Emanuel Academy19 @ Twiggs Academy  
Josey @ 11Harlem  
North Springs6 @ Grady  
Jordan3 @ Lamar County  
Cambridge0 @ Northview  
Hebron Christian Academy @ 1Prince Avenue Christian  
Covenant Christian Academy (Loganville) @ 3Solid Rock Academy  
Fullington Academy5 @ Johnson Ferry HomeSchool Saints  
First Presbyterian Christian Academy @ 20Memorial Day  
Montgomery County @ 0Johnson County  
Windsor Academy @ 21Toombs Christian Academy  
Stewart County @ 4Baconton Charter  
Bethlehem Christian Academy3 @ Heritage  
Coastal HomeSchool @ 13CrossPointe Christian Academy  
Peoples Baptist Academy4 @ Central Fellowship Christian Academy  
Lafayette Christian @ 28Holy Ground Baptist Academy  
Central (Macon) @ 3Jackson (Jackson)  
Northside (Warner Robins) @ 4Lee County  
Woodland (Stockbridge) @ 4Dutchtown  
Trinity Christian (Dublin)7 @ Bulloch Academy  
Johnson (Gainesville) @ 22Clarke Central  
Central @ 3Chapel Hill  
Georgia Christian4 @ Covenant Academy  
New Hampstead6 @ South Effingham  
Victory Baptist13 @ Arlington Christian  
Hearts Academy @ 6Cherokee  
Light of the World Christian Academy4 @ Franklin County FL  
Greater Bethlehem Temple Christian10 @ Piedmont Academy  
Victory Christian 201719 @ Arlington Christian  
Sneads FL @ 10Miller County  
Palmetto Christian Academy SC @ 3Bethesda Academy  
Carolina Wildcats SC @ 12Georgia Force  
Hilton Head Christian Academy SC @ 8St. Andrews  
New Life Christian AL @ 4Kings Way Christian School  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)