Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Camden County10 @ 56Colquitt County  
Northside (Columbus)21 @ 25Hardaway  
West Forsyth24 @ 7Forsyth Central  
North Gwinnett45 @ 14Duluth  
Peach County45 @ 0Rutland  
Washington County18 @ 14Dodge County  
Thomas County Central28 @ 33Veterans  
Lovejoy26 @ 29Tucker  
McEachern43 @ 14Kennesaw Mountain  
Griffin42 @ 35Fayette County  
Warner Robins31 @ 3Harris County  
Milton14 @ 35South Forsyth  
Archer0 @ 38Grayson  
East Paulding28 @ 15Woodland (Cartersville)  
ML King14 @ 21Jonesboro  
Stockbridge34 @ 6Eagles Landing  
Collins Hill21 @ 24Mountain View  
Marist43 @ 3West Hall  
Buford56 @ 14Cedar Shoals  
Alpharetta14 @ 20Johns Creek  
Baldwin0 @ 45Thomson  
Stephenson49 @ 14Drew  
Cartersville35 @ 21Sandy Creek  
Westside (Augusta)0 @ 40Screven County  
Jefferson42 @ 14North Oconee  
South Cobb0 @ 54Harrison  
North Hall32 @ 35Union County  
Allatoona42 @ 10Sprayberry  
Carrollton37 @ 24Hiram  
Statesboro0 @ 29Ware County  
Carver (Atlanta)37 @ 26Riverwood  
Heritage (Ringgold)14 @ 56Ridgeland  
Lee County7 @ 26Northside (Warner Robins)  
Marietta7 @ 30Hillgrove  
Deerfield-Windsor14 @ 0Valwood  
Monroe14 @ 28Crisp County  
Wheeler24 @ 27East Coweta  
Milledge Academy31 @ 12Augusta Prep Day  
Lambert48 @ 40North Forsyth  
Clarke Central52 @ 14Johnson (Gainesville)  
Vidalia42 @ 7Jeff Davis  
Peachtree Ridge12 @ 31Mill Creek  
Grady55 @ 6North Springs  
Wilcox County7 @ 40Charlton County  
Miller Grove0 @ 40Southwest DeKalb  
Woodward Academy44 @ 6Eastside  
Tift County24 @ 45Lowndes  
Gordon Central3 @ 43Armuchee  
Chestatee6 @ 42Blessed Trinity  
Rome42 @ 7Cass  
Lakeside (Atlanta)10 @ 42Norcross  
Dutchtown6 @ 38Woodland (Stockbridge)  
Benedictine42 @ 13Toombs County  
Jones County43 @ 16Union Grove  
Aquinas27 @ 17Greene County  
Prince Avenue Christian48 @ 17Hebron Christian Academy  
Woodstock34 @ 23Lassiter  
Gilmer0 @ 13Southeast Whitfield County  
Dalton49 @ 21Sequoyah  
Dacula25 @ 20Gainesville  
Locust Grove16 @ 20Ola  
North Paulding10 @ 42North Cobb  
Stratford Academy28 @ 0First Presbyterian Day  
Darlington31 @ 7Trion  
Roswell55 @ 10Walton  
Miller County35 @ 13Sneads FL  
Mundys Mill6 @ 20Mt Zion (Jonesboro)  
Shaw14 @ 22Americus-Sumter  
McIntosh7 @ 28Starrs Mill  
Pickens41 @ 50Northwest Whitfield  
Grovetown24 @ 26Evans  
South Paulding40 @ 30New Manchester  
Memorial Day55 @ 8First Presbyterian Christian Academy  
Houston County35 @ 42Coffee  
Upson-Lee31 @ 7Perry  
Clinch County66 @ 20Turner County  
Hart County14 @ 18Jackson County  
Centennial55 @ 7North Atlanta  
Banneker6 @ 0Decatur  
Thomasville44 @ 0Early County  
Manchester55 @ 7Brookstone  
Campbell6 @ 39Newnan  
Berkmar12 @ 48Parkview  
Douglas County41 @ 0Tri-Cities  
Dawson County52 @ 13Fannin County  
Bacon County29 @ 30Swainsboro  
Morgan County28 @ 0Monroe Area  
River Ridge7 @ 37Creekview  
Mount de Sales Academy10 @ 31Wilkinson County  
Seminole County28 @ 42Mitchell County  
North Murray21 @ 27Ringgold  
Hancock Central14 @ 35Washington-Wilkes  
East Laurens23 @ 28Bleckley County  
Stone Mountain0 @ 36Towers  
Pinecrest Academy28 @ 42Fellowship Christian  
Southland Academy22 @ 29Brookwood (Thomasville)  
Brentwood69 @ 6Monsignor Donovan Catholic  
Burke Academy7 @ 34Frederica Academy  
Johnson (Savannah)6 @ 47Windsor Forest  
Crown7 @ 35Community Christian  
Loganville42 @ 0Flowery Branch  
Kendrick7 @ 21Pike County  
Albany0 @ 42Brooks County  
Central (Talbotton)0 @ 38Marion County  
Westlake10 @ 7Pebblebrook  
Villa Rica0 @ 50Kell  
Chapel Hill28 @ 7Central  
Bremen31 @ 0Haralson County  
Rockdale County7 @ 28Shiloh  
Macon County41 @ 7Schley County  
Taylor County56 @ 21Hawkinsville  
Long County0 @ 49Pierce County  
Academy of Richmond County3 @ 54Burke County  
Commerce38 @ 0Riverside Military Academy  
Kings Ridge Christian22 @ 6St. Francis  
Rockmart10 @ 31Pepperell  
Redan26 @ 46Lovett  
Henry County0 @ 22Salem  
Dunwoody8 @ 49Pope  
Habersham Central9 @ 31Lanier  
Lakeview Academy21 @ 51George Walton Academy  
Bryan County10 @ 16Metter  
Savannah33 @ 16Southeast Bulloch  
Pace Academy0 @ 49Cedar Grove  
Pelham50 @ 38Randolph-Clay  
Piedmont Academy28 @ 55Dawson Street Christian  
Oglethorpe County3 @ 35Banks County  
Twiggs County27 @ 34Tattnall Square Academy  
Berrien0 @ 42Fitzgerald  
Jefferson Academy28 @ 34Briarwood Academy  
Glenn Hills6 @ 55Laney  
Chattahoochee County22 @ 14Calhoun County  
Model7 @ 31Chattooga  
Mount Paran Christian52 @ 7Whitefield Academy  
Northview7 @ 28Cambridge  
Coosa21 @ 7Dade County  
Hapeville Charter23 @ 12Business Engineering Science Tech  
Putnam County13 @ 14Monticello  
Dougherty20 @ 29Cook  
Gatewood34 @ 3Westminster (Augusta)  
Pacelli0 @ 16Greenville  
Alexander23 @ 19Hughes  
Sonoraville35 @ 0Adairsville  
Lithia Springs20 @ 48Jackson (Atlanta)  
Groves6 @ 44Jenkins  
Terrell Academy54 @ 6Southwest Georgia Academy  
Lumpkin County21 @ 49Greater Atlanta Christian  
Warren County6 @ 34Lincoln County  
Georgia Force31 @ 14Carolina Wildcats SC  
Butler8 @ 44Jefferson County  
Lanier County18 @ 66Irwin County  
Glascock County7 @ 49Georgia Military College  
Dominion Christian25 @ 44Trinity Christian (Sharpsburg)  
Tiftarea Academy41 @ 37Westfield  
Columbus40 @ 29Westover  
Temple0 @ 32Spencer  
North Georgia18 @ 26East Atlanta  
Madison County7 @ 34Stephens County  
Wheeler County21 @ 14Jenkins County  
East Jackson21 @ 49Franklin County  
Brantley County19 @ 0Tattnall County  
Horizon Christian Academy13 @ 32Dawson Christian Academy  
Crisp Academy58 @ 22Appling Christian Academy  
Atkinson County12 @ 42Telfair County  
Towns County0 @ 32Athens Christian  
Baconton Charter20 @ 28Stewart County  
Creekside Christian Academy37 @ 28Calvary Christian  
Crawford County6 @ 40Dooly County  
Jordan7 @ 39Lamar County  
Life Christian Academy (East Point)30 @ 0Lanier Christian Academy  
Holy Spirit Prep13 @ 49Loganville Christian Academy  
North Cobb Christian13 @ 34Christian Heritage  
Windsor Academy26 @ 59Flint River Academy  
Murray County38 @ 0Coahulla Creek  
Young Americans Christian0 @ 26Griffin Christian  
Social Circle7 @ 65Rabun County  
Central Fellowship Christian Academy0 @ 50CrossPointe Christian Academy  
Grace Baptist Christian20 @ 21Solid Rock Academy  
Cross Keys0 @ 42Clarkston  
Holy Ground Baptist Academy44 @ 14Kings Way Christian School  
Heritage Christian26 @ 34Ballard Christian AL  
Peoples Baptist Academy30 @ 68Praise Academy  
Lafayette Christian27 @ 46Colonial Hills Christian  
Harvester Christian Academy62 @ 12Unity Christian  
Brookwood (Snellville)55 @ 45Central Gwinnett  
Mt Zion (Mt Zion)24 @ 12Bowdon  
Jackson (Jackson)40 @ 18Central (Macon)  
Carver (Columbus)28 @ 35Cairo  
Heritage (Conyers)35 @ 7Greenbrier  
Westminster (Atlanta)55 @ 6McNair  
Twiggs Academy0 @ 42David Emanuel Academy  
Providence Christian Academy10 @ 42Athens Academy  
Heritage49 @ 9Bethlehem Christian Academy  
Trinity Christian (Dublin)16 @ 10Bulloch Academy  
Johnson Ferry HomeSchool Saints0 @ 40Fullington Academy  
Peachtree Academy49 @ 14New Creations Christian  
Hearts Academy48 @ 24Shiloh Hills Christian  
Covington Academy6 @ 60Greene Academy  
Spartanburg Christian Academy SC 24 @ 21Augusta Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)