Schedule & Scores for Friday, November 7, 2014

ClassAway   HomeLocation
8A / 7A West Orange50 @ 18Ocoee  
Doral Academy7 @ 41Dade Christian  
4A / 5A Lake Placid19 @ 48Lemon Bay  
6A / 3A Heritage28 @ 41American Heritage (Delray Beach)  
5A / 3A Tenoroc9 @ 28Fort Meade  
6A / 4A Sebring30 @ 6Avon Park  
6A / 5A Winter Haven43 @ 13Auburndale  
8A / 7A Evans6 @ 36Oak Ridge  
8A / 5A Colonial26 @ 55Bishop Moore  
8A Dr Phillips28 @ 17Winter Park  
8A / 6A Boone27 @ 21Edgewater  
4A / 8A Jones51 @ 7Olympia  
7A / 6A East Ridge3 @ 41Lake Minneola  
Zion Lutheran42 @ 34Merritt Island Christian  
6A / 7A South Lake47 @ 6Gateway  
7A Lake Nona59 @ 33East River  
7A / 8A Lake Howell13 @ 37Lyman  
8A Oviedo20 @ 30Lake Mary  
7A / 8A Winter Springs36 @ 45Lake Brantley  
8A Hagerty19 @ 37Seminole (Sanford)  
4A / 5A Cocoa Beach13 @ 48Satellite  
7A / 5A Liberty47 @ 21Poinciana  
5A / 7A Lakewood38 @ 20Northeast (St. Petersburg)  
7A / 5A Jenkins21 @ 11Mulberry  
7A Eau Gallie16 @ 0Harmony  
4A / 3A Glades Central23 @ 14Pahokee  
7A / 6A Martin County7 @ 29Jensen Beach  
5A / 7A McArthur7 @ 52Hollywood Hills  
8A / 4A North Miami Beach12 @ 40Madison County  
6A / 5A Bayside0 @ 55Palm Bay  
6A / 8A Mainland28 @ 17Central (Fort Pierce)  
7A / 5A Melbourne28 @ 7Astronaut  
6A / 4A Okeechobee7 @ 44Clewiston  
8A Santaluces26 @ 62Vero Beach  
3A / 8A Cardinal Newman42 @ 15Spanish River  
7A / 2A Forest Hill30 @ 26Village Academy  
7A / 5A Kathleen13 @ 35American Heritage (Plantation)  
7A / 6A Ridge0 @ 57Lake Gibson  
7A / 6A Haines City13 @ 7Lake Region  
6A / 8A New Smyrna Beach35 @ 14Treasure Coast  
5A / 4A Rockledge0 @ 47Cocoa  
5A / 4A Titusville40 @ 55Space Coast  
8A / 7A University Orlando20 @ 38Wekiva  
6A / 4A Deltona21 @ 34Umatilla  
3A / 5A Clearwater Central Catholic44 @ 7Anclote  
1A Wildwood6 @ 60Union County  
3A / 7A Berkeley Prep13 @ 40Brandon  
5A / 7A DeSoto County0 @ 37Braden River  
8A / 6A Manatee10 @ 0Venice  
7A Lakewood Ranch30 @ 22Port Charlotte  
7A / 5A North Port26 @ 51Hardee  
2A St. Edwards6 @ 48Jupiter Christian  
6A / 5A Washington (Pensacola)6 @ 28West Florida  
6A / 5A Gainesville24 @ 44Wakulla  
7A / 5A Lincoln17 @ 22Godby  
6A / 5A Northwestern15 @ 44Jackson (Miami)  
6A / 5A St. Augustine38 @ 0Palatka  
5A / 6A South Sumter34 @ 28Leesburg  
7A / 6A Countryside20 @ 27Largo  
7A / 6A Fleming Island32 @ 20Orange Park  
7A / 5A Boyd Anderson7 @ 36Taravella  
7A / 8A Plantation46 @ 7South Plantation  
6A / 7A Armwood42 @ 0Strawberry Crest  
8A / 4A Palmetto (Miami)14 @ 15University  
5A Ponte Vedra10 @ 21Merritt Island  
5A / 4A Yulee24 @ 7West Nassau  
7A / 4A Niceville14 @ 31Bolles  
First Academy (Leesburg)44 @ 48Mount Dora Bible  
5A / 6A Island Coast24 @ 49Naples  
8A / 7A Park Vista41 @ 0Olympic Heights  
6A / 8A Homestead20 @ 28South Dade  
5A / 7A Southeast48 @ 56Palmetto (Palmetto)  
8A Palm Beach Central30 @ 28Palm Beach Gardens  
5A / 8A North Marion46 @ 10West Port  
6A / 5A Bartram Trail21 @ 28Ridgeview  
8A Flagler Palm Coast49 @ 34Spruce Creek  
5A / 8A Cardinal Gibbons34 @ 35Coral Springs  
8A / 5A Palm Harbor University19 @ 22Gibbs  
8A / 7A Seminole Ridge26 @ 42Royal Palm Beach  
7A / 5A Oakleaf21 @ 12Menendez  
6A / 7A Jefferson33 @ 19Steinbrenner  
7A / 6A Tampa Bay Tech7 @ 42Hillsborough  
7A / 8A Sickles41 @ 7Alonso  
5A / 6A Gulf Breeze0 @ 35Navarre  
5A / 4A Rickards41 @ 6East Gadsden  
7A / 6A Crestview27 @ 23Pensacola  
7A / 5A Fort Myers60 @ 6Dunbar  
8A / 7A Western33 @ 12South Broward  
5A / 4A Eastside36 @ 28Bradford  
4A / 6A Florida State University20 @ 40Choctawhatchee  
7A / 5A Bartow18 @ 32Lake Wales  
8A / 7A Deerfield Beach7 @ 45St. Thomas Aquinas  
2A / 3A Warner Christian7 @ 28Admiral Farragut  
4A / 7A Fort White14 @ 24Buchholz  
8A Leonard28 @ 49Wellington  
5A / 6A Immokalee3 @ 34South Fort Myers  
8A / 7A Mandarin20 @ 28Atlantic Coast  
6A / 7A East Lee County6 @ 49Charlotte  
3A / 7A Providence30 @ 17Leon  
5A / 3A Jesuit31 @ 28Tampa Catholic  
6A / 7A Escambia24 @ 27Tate  
4A / 1A Taylor County33 @ 12Hamilton County  
8A / 4A Belen Jesuit20 @ 14Monsignor Pace  
5A / 6A Crystal River6 @ 35Citrus  
7A / 6A Riverdale27 @ 13Lehigh  
5A / 6A Nature Coast Tech24 @ 17Lake Weir  
4A / 8A Edison14 @ 42North Miami  
6A / 8A Parker6 @ 42Sandalwood  
5A / 8A Everglades19 @ 29Piper  
8A / 7A Riverview (Riverview)13 @ 18Freedom (Tampa)  
7A / 1A Chiles6 @ 33Newberry  
6A / 5A Estero45 @ 29Cypress Lake  
8A Cooper City49 @ 12West Broward  
8A Reagan22 @ 27Miami Beach  
5A / 4A Mosley26 @ 13Walton  
6A Nease28 @ 40Seabreeze  
2A Carrollwood Day50 @ 13Shorecrest Prep  
5A / 7A Wolfson6 @ 41Fletcher  
7A Plant City11 @ 38Gaither  
6A / 5A Fivay21 @ 34Hudson  
7A / 6A Fort Lauderdale @ 18Stranahan  
5A / 6A Tarpon Springs59 @ 52Dixie Hollins  
8A / 7A St. Petersburg7 @ 33East Lake  
1A Lafayette20 @ 38Dixie County  
5A / 6A Suwannee14 @ 42Columbia  
Archbishop McCarthy31 @ 42Key West  
Archbishop McCarthy31 @ 42Key West  
1A Liberty County41 @ 6Sneads  
5A / 7A Dunedin17 @ 27Pinellas Park  
6A / 5A Mitchell33 @ 35Gulf  
1A / 2A Jefferson County10 @ 31Florida A&M  
5A / 7A Boca Ciega0 @ 31Clearwater  
1A Bozeman32 @ 22North Bay Haven Academy  
8A / 5A Southwest19 @ 30Coral Gables  
5A / 6A Golden Gate24 @ 21Palmetto Ridge  
3A / 7A John Carroll Catholic24 @ 34Sebastian River  
North Broward Prep15 @ 57Oxbridge Academy  
4A / 5A Baldwin6 @ 28Paxon  
8A / 6A Jupiter12 @ 33South Fork  
8A / 7A Douglas54 @ 27Nova  
Arlington Country Day8 @ 50University Christian  
5A / 3A Bayshore27 @ 35Frostproof  
5A / 3A Booker20 @ 2Cardinal Mooney  
3A / 5A Episcopal14 @ 31Bishop Kenny  
1A Blountstown28 @ 27Northview  
3A / 2A Holy Trinity Episcopal46 @ 28Foundation Academy  
5A / 6A Zephyrhills22 @ 7Sunlake  
5A / 6A Lely28 @ 7Barron Collier  
6A / 5A Middleburg36 @ 56Clay  
5A / 1A Arnold35 @ 41Port St. Joe  
5A / 4A Rutherford33 @ 14Marianna  
5A / 8A Middleton0 @ 32Bloomingdale  
7A / 4A Mater Academy Charter35 @ 20Somerset Academy  
Lecanto32 @ 27Land OLakes  
6A / 4A Lee26 @ 0Jackson (Jacksonville)  
5A / 6A Spoto28 @ 19Leto  
7A / 8A Mourning0 @ 45Miami  
5A River Ridge28 @ 25Pasco  
2A / 3A Agape Christian Academy (Orlando)6 @ 41Lakeland Christian  
5A / 6A Belleview6 @ 48Forest  
7A / 3A Westland Hialeah0 @ 56Chaminade-Madonna  
1A Freeport34 @ 33Rocky Bayou Christian  
2A Boca Raton Christian7 @ 49Montverde Academy  
5A / 6A Stanton7 @ 28Englewood  
1A Baker21 @ 28South Walton  
Potters House Christian22 @ 56Melbourne Central Catholic  
2A Champagnat Catholic0 @ 1IMG Academy  
3A / 1A Father Lopez41 @ 10Taylor  
5A / 7A Wesley Chapel10 @ 13Wiregrass Ranch  
2A Cambridge Christian6 @ 50Indian Rocks Christian  
5A / 6A Tavares54 @ 0Pine Ridge  
1A Chipley46 @ 49Graceville  
1A Bell14 @ 27Branford  
8A Braddock0 @ 32Southridge  
6A / 8A Coconut Creek12 @ 49Monarch  
3A / 2A Orangewood Christian16 @ 6Trinity Christian Academy (Deltona)  
7A / 8A Palm Beach Lakes13 @ 21Boca Raton  
2A Canterbury29 @ 36Gateway Charter  
5A / 3A North Fort Myers50 @ 14Bishop Verot  
Keswick Christian44 @ 22Faith Christian (Orlando)  
Seffner Christian21 @ 42Windermere Prep  
Keys Gate7 @ 27Gulliver Prep  
St. Stephens Episcopal49 @ 12Legacy Charter  
Bishop McLaughlin Catholic42 @ 61St. Francis Catholic  
Bishop Snyder10 @ 3St. Joseph  
4A / 1A The Villages Charter41 @ 16Hawthorne  
Southwest Florida Christian40 @ 53Seven Rivers Christian  
1A Franklin County8 @ 54Vernon  
2A / 3A Northside Christian49 @ 7St. Petersburg Catholic  
Santa Fe Catholic18 @ 40Ocala Christian  
John Paul II Catholic51 @ 16Munroe  
1A West Gadsden7 @ 41Wewahitchka  
2A Duval Charter17 @ 14First Baptist Academy  
Central Florida Christian Academy6 @ 29Orlando Christian Prep  
2A Marco Island Academy49 @ 28All Saints Academy  
1A / 3A Bronson22 @ 14PK Yonge  
2A / 1A Cedar Creek Christian12 @ 20Hilliard  
Temple Christian Academy26 @ 62Masters Academy (Oviedo)  
Peniel Baptist Academy6 @ 43Hernando Christian Academy  
Beacon of Hope Christian22 @ 44Aucilla Christian  
Canterbury35 @ 37International Community  
A-8 man Lakeside Christian48 @ 12First Coast Christian  
A-8 man Solid Rock Community84 @ 82Oasis  
A-8 man Old Plank Christian Academy6 @ 54Clearwater Academy International  
6A / 3A Vanguard (Ocala)19 @ 48Trinity Christian  
8A Freedom (Orlando)12 @ 42Timber Creek  
3A / 1A First Academy (Orlando)38 @ 34Crescent City  
7A / 8A Northeast (Oakland Park)3 @ 52Cypress Bay  
4A / 6A Atlantic (Port Orange)22 @ 14Matanzas  
8A / 7A Riverview (Sarasota)33 @ 7Sarasota  
Somerset Academy Silver Palms35 @ 6Archbishop Carroll  
Miami Community Charter7 @ 62Ransom Everglades  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)